Flag

Flag fotbal

Flag Football ,,Vlaječkový fotbal“ co to vlastně je? Jedná se o mezinárodní styl amerického fotbalu, ale bez jakéhokoliv kontaktu, skládek či střetů. Hraje se ve složení 5 na 5 hráčů a všichni hráči mohou zachytiti přihrávku, přičemž obrana zastaví hráče strhnutím tzv. flagu (vlaječky) z opasku útočícího hráče.

Zní to složitěji, než to ve skutečnosti je. V podstatě se jeden tým snaží pomocí přihrávky, výjimečně běhové akce donést šišatý míč do koncové zóny soupeře. Přičemž má na překonání půlky hřiště maximálně 4 pokusy (downy) a posléze znovu maximálně 4 pokusy se dostat do koncové zóny a skórovat tzv. touchdown!

Kategorie v České soutěži jsou rozděleny nejprve dle věku a to: U12, U15, U18 (U19) a ženy. ,,U“ před číslem je převzato z anglického názvu ,,under“ což znamená méně. Náš tým momentálně disponuje týmem v kategorii U15. Což znamená, že je určen pro děti mladší nez 15 let. Tato kategorie je stále smíšená, tudíž dívky a chlapci hrají pospolu a proti sobě. Soutěž je rozdělena na jarní a podzimní část. Příprava probíhá celoročně, při které se zaměřujeme nejen na rozvíjení dovedností specifických pro americký fotbal tak i atletickou zdatnost, která je nedílnou součástí přípravy každého sportu. Soutěž probíhá turnajovým systémem, při kterém každý tým odehraje 3 zápasy. Soutěž je zakončena turnajem nejlepších celků z tabulky, který je zpravidla plánován na listopad.