8.KOLO Report

8.KOLO Report

Postview

V posledním domácím zápase základní části II.ligy přivítali Patriots Prague Lions.

Po úvodním hodu mincí Jaroslava Kracíka zápas začal výkopem domácího týmu bez returnu. První pokusy věnovali hosté hře po zemi. Domácí obrana ale byla připravená. Nejprve Barlettu zastavil v backfieldu Raab, ještě větší ztrátu pro Lions znamenal pokus o run Pospíšila. Tomu totiž nedal vůbec šanci Kokoška. Hostující quarterback Bílý pak sice zkompletoval pas do rukou Jiřího Hrůzy, 7y ale na first down nestačilo. Hosté tak museli puntovat a David Hlaváček ho zreturnoval kousek před polovinu hřiště. Ani první drive domácích nebyl nijak úspěšný. Domácímu quarterbeckovi Ernekerovi nepomohla ztráta 5y po false startu Martina Duška. Dva nekompletní pasy a krátký běh Tumpacha na další várku pokusů samozřejmě nestačily. A tak po puntu do touchbacku šel na balon opět útok Lions. Patriots dostali útok Lions pod tlak, ale kompletní pas Bílého na Hrůzu při 3 na 15 znamenal první first down zápasu. Další posun domácí obrana nepřipustila, viděli jsme dva krátké runy Barletty, při druhém se krásným zákrokem zaskvěl Jakub Juraj Pažický. Jiří Hrůza pak nezachytil dobrý pas svého quarterbecka pro first down, hosté tak opět museli puntovat. Útok Patriots tak šel na míč na vlastních 16y. První first down připsali po runech Ernekera a Gerriho. Zachycením připsal dalších 8y Hlaváček. Další posuny přišly opět po zemi, Jakub Madej pro first down, Daniel Kokoška pro dalších 8y. Delší, skoro 30y run se pak povedl domácímu quarterbeckovi. Zbývalo 21y, které překonal zachycením Matěj Šlehofer a protože se při extra pointu nemýlil David Šádek, dostali se domácí do vedení 7:0. Další hostující drive přinesl obranou oblíbené 3 a ven. Po dvou kratších runech Bílého přišel nekompletní pas a punt. Domácí šli opět na míč ve své red zoně, ovšem po dalším dlouhém runu Ernekera se dostali rychle na polovinu hřiště. To byla poslední akce I.čtvrtiny.

Drive Patriots pokračoval po výměně stran nekompletním pasem. Jenže pak přišly už jen posuny po hřišti. Catch Šlehofera, 9y. Run Madeje pro first down. Další run Madeje a zisk 14y. O zbytek se postaral Patrik Vainer, nejprve catch pro 15y, zbývající 3y připsal po zemi. Jeho touchdown sice zůstal nepotvrzen, když se hostům podařilo zblokovat Šádkův pokus. Stav tedy byl 13:0. Dlouhou akci pak předvedli i hosté. Po touchbacku přišel dlouhý pas Bílého na Pospíšila, po 40y zatáhl za záchranou brzdu Václav Šedivý. Další posun nedovolil Bílému Raab. Po dvou nekompletních pasech se Lions rozhodli zkusit 4 na 12 a domácí obranu překvapili. Pospíšil totiž zachytil Bílého pas jen kousek před end zonou. Lions tak byli blízoučkou k prvním bodům, ovšem domácí obrana zabrala. Run Macháčka bez zisku, pokus Bílého skončil dokonce v backfieldu. V dalším pokusu se Bílému vůbec nepovedl pokud o pas a ten skončil v rukou domácí obrany. End zona ubráněna, míč pro Patriots!  Po runech Gerriho a Vainera přišel first down, dalších 25y přidal opět runem Madej. Jen o trochu kratší běh s míčem se potom povedl Ernekerovi. Hra po zemi fungovala a tak nebyl důvod cokoliv měnit, další first down pro Madeje, po 24y Pavla Tumpacha přišel dokonce další touchdown. Úspěšný běhový pokus Ernekera pak znamenal dvoubodovou konverzi a vedení 21:0. Po returnu Pospíšila se Lions pokoušeli o odpověď z vlastních 30y. O yard dozadu museli po zachycení Lukáše Tančince, po dupáku Davida Šádka s Josefem Krnáčem totiž nedostal na posun s míčem žádný prostor. S tvrdostí to pak přehnal Daniel Kokoška, který byl za targeting na Michala Hložánka vyloučen. Lions díky tomu získali velké množství yardů a byli opět na dostřel. Jenže run Pospíšila byl zastaven v backfieldu. Další dobrou pozici získali Lions opět po faulu domácích, tentokrát se provinil Jindřich Krisl. Ani toho však nedokázal hostující útok využít. Krátký run Barletty a dva nekompletní pasy odsoudil Lions alespoň k pokusu o field goal. Ovšem i ten zůstal neproměněn. Patriots šli tak znovu na míč ve své vlastní end zoně. Dokázali se sice po pasu Davida Hlaváčka na Matěje Šlehofera dostat skoro na polovinu hřiště, jenže na další akce již nezbyl čas. Poločas tak skončil za stavu 21:0

Také úvod druhého poločasu patřil domácím. Ti svůj drive zakončili 48y dlouhým field goalem Davida Šádka. 24:0. Lions ale tentokrát dokázali odpovědět, protože pas Bílého na Pospíšila skončil 68y touchdownem, který potvrdil Hrůza. 24:7. Patriots také neprodleně skorovali....dlouhý run Vainera, ještě delší run Ernekera a smetanu za poslední 3y slízl Pavel Tumpach. Pokus o konverzi neúspěšný, 30:7. Lions tentokrát odpověď nenalezli, tři a ven. A protože se 60y returnem blýskl Patrik Vainer, byli Patriots opět na dostřel. Hostující obrana se navíc ještě dopustila faulu a z pozicí na 9y už si opět poradil Pavel Tumpach. Pokus o další konverzi se tentokrát nezdařil. 37:7. Lions se pak sice díky facemasku Krnáče dostali na polovinu Patriots, tam ale na downy o míč přišli. A útok Patriots pokračoval. Dlouhý zisk připsal zachycením Jakub Šulda, který byl zasteven jen za cenu faulu. Byla z toho další luxusní pozice pro útok Patriots a po ose Erneker-Vainer i další touchdown. Ten Jakub Šádek potvrdil a za stavu 44:7 se díky pravidlu mercy rule přestal mezi hrami zastavovat čas. O osudu zápasu již bylo rozhodnuto, ale oba týmy sympaticky pokračovaly v bojovné hře. Pěkný drive předvedli i hosté, po dlouhém runu quarterbecka Bílého přišli dva kompletní pasy. Prvním získal 6y Hložánek, druhým first down Pospíšl. Poslední akcí třetí čtvrtiny byl krátký run Barletty.

V úvodu poslední čtvrtiny jsme viděli kompletní pas na Hložánka, tomu ale v cestě do touchdownu zabránil Václav Černý. Pak se už už radoval Bílý, jenže jeho úspěšný běh byl vrácen pro faul. A tak se mohli hosté radovat až o chvilku později. Po dvou nekompletních pasech našel Bílý Hrůzu a ten korigoval skore. Touchdown si následně sám potvrdil kopem a uzavřel skore zápasu na 44:14. Ještě jsme viděli pár povedených akcí, jako třeba run Ernekera, zachycení Lukáše Kadlece či dlouhý běh Jakuba Madeje. ale do konce zápasu již zůstal stav nezměněn. Patriots tak letos zůstali doma neporaženi a mohli spolu s opět skvělým publikem oslavit vítězství 44:14.

Viděli jsme pěkný, bojovný zápas, ve kterém soupeř nedal svou kůži lacino. Postupem času ale domácí obrana krátila hostujícímu týmu čas na míči a v úvodu třetí čtvrtiny začal domácí útok každou chybu trestat. Pak už to bylo jen otázkou skore. Patriots si výhrou pojistili postup do play off ještě před posledním kolem. V něm jedou příští sobotu do Třince. Semifinále II.ligy je na programu o víkendu 29-30.6. O dějišti utkání a soupeři teprve rozhodnou další výsledky. 

Go Patriots!!!