8.KOLO Preview

8.KOLO Preview

Preview

V rámci 8.kola II.ligy amerického fotbalu čeká Pilsen Patriots pravděpodobně poslední domácí zápas v sezoně. Patriots sice drží dvě kola před koncem místo zajišťující postup do play off, k nejhůře druhému místu zajišťující pořadatelství semifinále by však kromě samotných výher potřebovali i příznivý souběh ostatních výsledků. První úkol je ale jasný, porazit v sobotu Prague Lions a přiblížit se tak k jistotě samotného postupu.

Prague Lions připsali v sezoně zatím dvě výhry, když dokázali doma porazit Mustangs a Sígrs. Již teď tak mají o 1 výhru více než v loňské sezoně, kterou zakončili s bilancí 1:7. Loni si Patriots na půdě Lions připsali jednoznačné vítězství 45:0, ale jejich progres od loňského roku je patrný. A tak ani trenér Levi Sturgis nečeká jednoduchý zápas :"Tento zápas rozhodně nebude stejný jako ten ľoňský. Klíčoví hráči Lions získali během loňské sezony zkušenosti a stále se zlepšuji. Quarterbeck Matyáš Bílý, wide receiver Jan Pospíšil či linebacker Kryštof Hrabě by jednou mohli patřit k nejlepším hráčům II.ligy na svých postech. Jde o velmi mladý a hladový klub."

I tak trenér Sturgis nepochybuje o tom, že zná recept na úspěch:"Klíčem bude poradit si s jejich rychlostí v útoku. Lions patří k nejrychlejším týmům soutěže a umějí svou rychlost využívat ve svůj prospěh. Ať už QB runy, jet sweepy či outsidy. Quarterbeck Bílý má navíc v ruce velkou sílu. Jednoznačným cílem naší obrany bude zabezpečit obě strany hřiště a udržet ho v kapse. Obrana Lions má jednoduchý scénář. Blitz, blitz, blitz!! Úkolem ofenzivní lajny tak bude vypořádat se s jejich tlakem a dát Martinovi Ernekerovi dostatek času na rozehrávku. Potřeba bude i kvalitní běhová hra středem hřiště. I přes některé absence v sobotu čekám od celého týmu plnění zadaných cílů a úkolů ať už je na hřišti kdokoliv. Jobs not finished!!!"

V uplynulém bye weeku se týmu podařilo vyléčit hodně šrámů, nicméně do konce sezony už nemůže trenér Sturgis počítat s Danem Šejblem. Minimálně pro sobotní zápas nebude připraven ani Martin Vokurka. Na hřiště se naopak po vypršení trestu vrací Jiří Urban s Danielem Kokoškou.

Stejně jako v předchozích zápasech se Patriots těší na podporu svých fanoušků. V letošní sezoně vidíme růst návštěvnosti a velmi nás to těší. Také proto máme opět připraven bohatý doprovodný program. Hod mincí provede dlouholetá opora hokejistů Plzně Jaroslav Kracík, nejen teplou kávu si budou moci dát fanoušci u stánku pražírny Palasio. Každý návštěvník si opět bude moci opéct výborný špekáček dle své libosti a pro nejmenší bude připraveno malování na obličej. Pro ty větší zase bude k dispozici pojízdný bar našeho partnerského Baru u Souseda, který poskytne míchané alko i nealko koktejly, letité rumy a další dobroty.

Samotný zápas startuje v sobotu 8.6. od 14:00 tradičně na našem hřišti v Bukovci.

Go Patriots!!!