7.KOLO Report

Postview

Až v třetím venkovním zápase sezony dosáhli Patriots na výhru. A bylo to na hřišti neporaženého lídra soutěže Bělé Raiders. Přes problémy se sestavou, ať už kvůli zraněním či disciplinárním trestům, si tým trenéra Sturgise poradil s Raiders 29:3

K výhře směřovali Patriots od samého začátku, po 35y field goalu Davida Šádka přidal první touchdown zápasu runem quaterbeck Patriots Martin Erneker. Domácí mohli v druhé čtvrtině snížit, ovšem ve vlastní red zoně zachytil interception Václav Šedivý,Vzápětí navýšil vedení Plzně David Hlaváček, když zachytil pas Martina Ernekera a s míčem doběhl až do touchdownu. Tato povedená play byla právem vyhlášená akcí zápasu.

Na samém konci prvního poločasu se na scoreboard dostal také domácí tým, když Filip Jelínek II. proměnil field goal z 39y.

Patriots ale drama nepřipustili a když Matěj Šlehofer na konci třetí a začátku čtvrté čtvrtiny dvěma touchdowny navýšil vedení Patriots na 29:3, bylo o osudu utkání jasno.

Není tak divu, že trenér Sturgis po zápase zářil spokojeností:

V neděli jsme překvapili hodně lidí v ČAAF. Sami sebe ale ne. I přes klíčová zranění a suspendace jsme opět hráli skvěle v obraně a navíc konečně explodoval i náš útok. Hráli jsme konečně tak, jak víme, že umíme. Máme velmi dobrý tým. Celý týden jsme se opravdu hodně soustředili na precizní provedení každé akce. Nechceme a víme že ani nesmíme nechávat zápasy natolik těsné, aby si soupeř myslel, že má šanci. Pak nám nemůžou uškodit ani případné nepřesnosti rozhodčích. Do každého zápasu jdeme s instinktem zabijáka. Na každém tréninku, v každém zápase a při každé hře se chceme všem postavit a ukázat, že ať udělají cokoliv, neporazí nás. Je to o nastavení mysli a přístupu. Věci se změnily. Loni jsme byli outsidery a překvapili jsme celou ligu. Letos se od nás hodně očekává a my jsme se stali lovenými. Máme to rádi a konečně jsme našli svou identitu Bad Boys II.ligy. Jsme fyzicky zdatní, hrajeme se zápalem, slavíme, mluvíme sprostě a jdeme proti všem. Jako bývalý hráč tohle nastavení miluju. Jsem šťastný, že jsme se do této pozice dostali právě teď a že se na té vlně můžeme vést do konce sezony. Jsem na kluky nesmírně hrdý. Víme, že jsme vyhráli bitvu, ale válka přijde až v play off. Po bye weeku nás čeká domácí utkání s Prague Lions, kteří se od loňské sezony výrazně zlepšili. Takže se teď soustředíme jenom na ně. Jobs not finished!!!

Patriots nyní čeká bye week, další sobotu tedy 8.6. přivítají na svém hřišti Prague Lions.