4.KOLO Ohlasy

4.KOLO Ohlasy

Chvilka s majkem

Posledním návratem k sobotnímu zápasu jsou již tradiční ohlasy. Přednost dostanou hosté, k zápasu se nám totiž velmi pěkně, obsáhle a věcně vyjádřil jejich linebacker Štěpán Křížek:

Štěpán Křížek #73

Na zápas s Plzní jsme se těšili, protože to je, aspoň pro mne, oblíbený soupeř, který hraje dobrý a hlavně férový fotbal a také jsme chtěli napravit dojem z minulého zápasu. Začali jsme výborně, když jsme hned úvodní kickoff zalehli a tak šel na hřiště útok místo většinou obvyklé obrany po kickoffu. Ale už v prvním drajvu obrana Patriots ukázala, že to nebude jen tak lehké získávat proti ní yardy. I když se nám v útoku povedla jedna trick play hned na začátku, tak pak už bohužel obrana Pats dokázala zastavovat naše pokusy, ať už ty pasové, kdy Pats dokázali dělat neskutečný tlak na našeho qb což vedlo k nedostatečnému času na poklidné odhození balonu a když už se nasel wr, tak to bohužel bylo dropnuto nebo byl dobře pokrytý, což i vedlo k třem interceptionům a po zemi taky cesta k úspěchu moc nebyla díky dobrému čtení plzeňské obrany našich runů. Kluci v utoku se určitě snažili, ale bohužel neměli svůj den, to se stává, bohužel obrana Pats ten svůj den měla.  A co se týká naší obrany, tak si myslím, ze určitě výsledek nemluví za vše a dokázali jsme zastavovat jak pasovou, tak i runovou hru, Qb Martin Erneker byl několikrát sackován a celkově útok Patriots několikrát zastaven a donucen puntovat, ale když uz jsme Pats zastavili, tak jsme chybovali dvěma zbytečnýma faulama a místo následujicího čtvrtého downu jsme jim darovali první down ve své red zoně a blízko TD! A bohužel pro nás Pats pokaždé tuto šanci využili a skórovali. I tak jsem pyšný na výkon obrany, protože jsme byli třeba tak 5-7x v naší red zoně u goal line a až snad na dva nebo tři případy jsme dokázali útok Patriots zastavit. Skoro celou druhou půlku jsme prakticky neslezli ze hřiště a to taky udělá své. Byl to tvrdý, výborný a férový zápas, Patriots vyhráli zaslouženě a nám nezbývá nic jiného, než se z výsledku otřepat a poučit se z vlastních chyb a jít dál a zabojovat o play off .Třeba si tam ještě dáme s Plzní repete. 


Z obrany Patriots díky dvěma zachyceným interceptionům vyčníval Václav Šedivý:

Václav Šedivý #3 zachytává interception

Z pohledu obrany pro nás byl důležitý vstup do utkání, kdy se nám podařilo zastavit útok soupeře, přestože začínal s výhodnou pozicí na hřišti. Měli jsme Mustangs dobře naskautované a coach nám připravil gameplan, který fungoval celý zápas. Každý v obraně dělal svou práci a díky tlaku na quarterbacka hostů jsem i já mohl přispět dvěma interceptiony. Do dalšího zápasu jdeme s jasným cílem - prodloužit sérii zápasů bez inkasovaných bodů. Proto musíme pokračovat v zodpovědné a zároveň tvrdé hře. 


Dva touchdowny a zachycení pasu pro konverzi zaznamenal Jonas Gerri:

Jonas Gerri #24 dává touchdown

Věděli jsme že nás čeká těžký soupeř, minulý rok jsme otáčeli zápas až v druhé půli a to jsme rozhodně nechtěli aby se opakovalo. V útoku jsme od začátku zápasu byli schopni hýbat s míčem, což je vždycky důležité. Problém nám během zápasu dělala redzone, kdy jsme z několika povedených drivů odešli zbytečně bez bodu. Defense nás celý zápas držela a povedlo se jí i dost turnoverů, což nám v útoku velmi pomohlo. Samozřejmě tam bylo pár chyb, které musíme eliminovat a poctivě se připravit na Aligators.


A tradičně na závěr zápas zhodnotil trenér Will Sturgis:

Coach Sturgis


Věděli jsme, že Mustangs budou chtít odčinit těžkou porážku z minulého kola proti Lions. Museli jsme se připravit na jejich jedinečný způsob hry v obraně i útoku. Obrana odvedla úžasnou práci a udržela útok soupeře na 0 bodech. Byli jsme dobře připraveni a bylo úžasné sledovat, jak se tvrdá práce z tréninku vyplácí. Také v útoku jsme předvedli výborný výkon, který kalí jen pár drobných chyb. Skóre mělo být ještě vyšší, ovšem několik neúspěšných ataků red zony a nepovedených potvrzeních či field gólů nás stálo další body. Celkově tým odehrál skvělý zápas a jsem na něj hrdý. Ale k uspokojení určitě nedojde, chceme další výhry. Teď už se soustředíma na další zápas s Alligators, kde chceme urvat další výhru. Jobs Not Finished!


Last Saturday was a match we came into knowing that the Mustangs were looking to rebound from a tough loss against the lion's. They have a unique way of playing offense and defense and we knew to be successful we had to be prepared. Defense did an amazing job and held them to 0 points. We had good preparation coming into the game and it was great to see their hard work pay off from training. Offense played great as well but we made to many little mistakes and left a lot of points off the board from failed red zone attempts and missed PAT and field goals. Was a great overall game and I am proud, however we are not satisfied and still hungry for more wins. Our next step to the championship is to go through the Alligator and our main focus this week is preparing for them to get another Win, as always Jobs Not Finished!


Na našich sociálních sítích jste už po posledním zápase mohli najít grafiku s hráči zápasu, byla by škoda ji nemít i tu, takže: