4.KOLO Report

Postview

Ačkoliv se v sobotu potkaly dva týmy se shodnou bilancí, Patriots nedali Mustangs šanci. Pojďme se podívat, jak se zápas vyvíjel.

Úvodní výkop provedli hosté a šlo patrně o jejich nejlepší hru zápasu. Nepozornost special týmu domácích potrestal Marek Mařík, když byl první u krátkého míče. Útok Mustangs tak začínal svůj drive na polovině Patriots.O dalších 15y posunul Mustangs svým během jejich quarterbeck Ondřej Růžička. Zkusil tentýž běh zopakovat, jenže Martin Vokurka byl těžce proti. V následné akci se Růžička nedostal ani k pokusu o hod, rychle u něj totiž byly Kokoška s Bártou. Po prvním kompletním pasu se hosté pokusili o field goal, ten ovšem domácí obrana zblokovala. A tak šel na hřiště domácí útok v čele s quarterbeckem Martinem Ernekerem, který první hrou hned zkompletoval pas pro 8y na Patrika Vainera. Do first downu si následně doběhl sám. Pak se domácí útok pokusil překvapit Mustangs, ovšem pas Patrika Vainera byl nepřesný. Po krátkých runech Gerriho a Ernekera museli domácí puntovat. Punt se ale Ernekerovi povedl, hosté si museli mávnout o fair catch na vlastních 5y. Z nevýhodné pozice se hosty pokusil během dostat Křeček, jenže narazil do Jirky Urbana. Mustangs tak museli puntovat a z těžké pozice se jim to moc nepovedlo. Míč skončil kousek za red zonou Mustangs. Domácím se asi zdálo hřiště příliš krátké a tak si po false startu Vainera ztížili pozici. Ovšem Patrik Vainer v další hře získal ztracené yardy runem rychle zpět. O first down se postaral zachycením David Hlaváček. Blízko k otevření skore byl pak po zachycení pasu Matěj Šlehofer, hostující obrana ho ale zastavila na 1y. Na scoreboard tak domácí dostal až svým během Martin Erneker. Touchdown zůstal nepotvrzen, domácí vedli 6:0. Hosté se pokusili odpovědět dlouhým pasem, Růžička však mířil jen do míst, kde číhal Václav Šedivý. Ten nabízenou šancí nepohrdl a získal interception.To domácí si vedli lépe, po dvou runech Gerriho získali first down. Větší posun pak znamenal catch Hlaváčka, který získal dobrých 20y. Po krátkém runu Ernekera zaznamenali Patriots další delší posun po catchi Šlehofera. Poslední akcí čtvrtiny byl pokud o run Patrika Vainera, který skončil v backfieldu.

To domácí ale dlouho nemrzelo, protože hned z první akce druhé čtvrtiny zaznamenal 14y runem touchdown Gerri. Erneker tentokrát potvrdil - 13:0. Další útočný drive Mustangs začal 8y runem Karel Peprný. Ten poté připsal i catch, získal díky němu 15y a posunul Mustangs na polovinu hřiště. Po dvou runech Křečka byli hosté blízko k dalšímu first downu, jenže přišel nekompletní pas a běhovému pokusu Maříka na 4.down nedal šanci Kokoška. Útok Patriots se na hřišti taky moc neohřál. Neměl totiž proč, Erneker i přes tvrdé bránění hostů hodil pěkný dlouhý pas na Hlaváčka, ten byl zastaven jen 4y před end zonou. Když Ernekerovi pak nevyšel  pas do end zony, donesl v další hře do ní míč sám. Touchdown sice zůstal opět nepotvrzen, domácí i tak vedli 19:0. Hosté neměli odpověď, po nulovém runu sice získal 4y Křeček, po sacku Raaba ale museli hosté opět puntovat. Domácí však tentokrát netrestali, fauly Krnáče, Hlaváčka a false start opět Hlaváčka Ernekerovi pozici výrazně ztížili. Když pak Ernekera sackoval Masopust, bylo jasné, že se bude puntovat. Punt vrátil na polovinu hřiště Peprný, který i po dalším runu získal first down. To bylo ale vše, hostům totiž vypadl míč a fumble získal Raab. Hosté pak nevyužili šanci na interception, krátký Ernekerův pas však obránce jen nadrazil a šťastný catch tak mohl připsat pozorný Hlaváček. Čas se krátil a tak Ernekerovi nezbývalo, než se pokusit o dlouhý pas do end zony. Na ten si počíhal Miroslav Mašel I. a tak se hosté interceptionu přeci jen dočkali. To byla poslední akce prvního poločasu.

Také třetí čtvrtina byla v režii domácích, po hříchu se ale nedařilo přetavit převahu v body.  Hosté statečně bojovali, sack si připsal Ivašincov. Čas rychle plynul, hrálo se povětšinou po zemi, na další body jsme si ale museli počkat do čtvrté čtvrtiny.

V ní pak přišla smršť. Hostující obraně přeci jen docházel dech, útok totiž nedokázal vydržet na hřišti. Druhý interception v zápase si připsal Šedivý.Chyboval i hostující special team, jako třeba po touchdownu Hlaváčka, kdy živý míč z výkopu získal na 3y Brejcha. Ty ukrojil na první pokus Gerri a byl tu tak druhý touchdown během 4 vteřin. Gerri pak i zachytil pas Ernekera pro konverzi, stav byl 33:0. Třetí domácí interception v zápase připsal Eric Coale, z dobré pozice ale domácí nic nevytěžili. Další šanci na interception prováhal Vladimír Černý. Poslední touchdown viděli diváci minutu a půl před koncem, když Kokoška zdolal zbývajících 6y. Touchdown potvrdil kopem Líkař a uzavřel tak skore na 40:0. Nemuselo to být vše, protože z následného výkopu získal ještě míč na 1y Černý, jenže pravidlo mercy rule už další útok domácím nepovolilo.

Viděli jsme další dominantní výkon Patriots. Pro obranu Mustangs, která podala slušný a obětavý výkon může být výsledek trošku krutý, ovšem domácí obrana nepovolila útoku hostů prakticky nic. Patriots připsali druhou nulu vzadu a utrhli se Mustangům v tabulce. Vzhledem k programu v Plzni, kde se tentýž den konal Majáles a souběžně zápas Viktorky v kopané musíme poděkovat divákům. V letošní sezoně chodí velmi slušné návštěvy a týmu to hodně pomáhá. Další zápas čeká Patriots již v sobotu, kdy se v Brně utkají s Alligators.