4.KOLO Preview

4.KOLO Preview

Preview

Po dvou týdnech volna Patriotům pokračuje sezona. Již zítra přivítají na svém hřišti v Plzni-Bukovci Prague Mustangs. Bude se jednat o zápas dvou sousedů v tabulce držících místenku do play off-

Nejen situace v tabulce, ale i pohled na poslední vzájemný zápas napovídá, že by mohlo jít o vyrovnaný zápas. V loňské sezoně Patriots dokázali Mustangy na jejich hřišti porazit 22:28, když museli zápas otáčet ze stavu 22:7. Na tento zápas si dobře vzpomíná i trenér Sturgis:"Byl to nesmírně vzrušující zápas, jeden z nejnapínavějších v loňské 2.lize. Vítězství jsem doslova vydřeli." Jednoduchý zápas nečeká coach ani zítra:"Mustangové zapůsobili výhrou nad Sharks i Alligators. Sice v posledním zápase prohráli překvapivě s Lions, ale z mého pohledu tam šlo jen o pár chyb v proměňování a několik smolných brejků. To se občas ve fotbale stává. Určitě je nemůžeme brát na lehkou váhu, mají velmi fyzicky silný tým, který je jedinečný v útoku i v obraně. A budou chtít odčinit poslední porážku."

A nyní se pojďme podívat na tým Patriots, který až na Petra Procházku bude poprvé v sezoně kompletně připravený do utkání. Opět dostává slovo trenér Sturgis::"V úvodu delšího volna jsme se zaměřili na tolik potřebný odpočinek a doléčené šrámů. Vrátili jsme se k základům naší hry a ladili je. Vždycky je skvělé, když se na to v prostředku sezony najde nějaký čas. Kromě techniky naší hry jsme se však věnovali i přípravě na Mustangs. Jejich útok je opravdu mnohotvárný, kombinují formace ze staré i nové školy. Musíme je správně přečíst a nedat prostor jejich runningbackovi Karlu Peprnému. Ten nám to může znechutit jak po zemi, tak ze vzduchu. Jejich obrana hodně blitzuje, zároveň občas překvapí podivným rozestavením se 3 safety. Quarterbeck a ofenzivní lajna si bude muset poradit s jejich tlakem jak při runech, tak při běhových pokusech. Mělo by jít o napínavý zápas, jeho zvládnutí je dalším milníkem na naší cestě. Celý tým je maximálně soustředěný na práci, kterou máme před sebou. Jobs Not Finished!"

Zápas má výkop tradičně ve 14:00, slavnostní coin toss provede předseda Komise pro sport a mládež Rady městského obvodu Plzeň 1 a jeden z našich partnerů pan Pavel Trampota. Na návštěvníky opět čeká tradiční poločasová tombola, otevřená tombola. Kromě tradiční grilované klobásy budou mít návštěvníci možnost opéct si buřt dle své chuti. Naše nabídka je tedy opět prakticky neodolatelná a tak se těšíme na Vaši podporu. I ta, jak dokázal první zápas s Bobcats, může být na konci zápasu pověstným jazýčkem na vahách.

Go Patriots!!!