Na úvodní výhru flagová U15 nenavázala

Na úvodní výhru flagová U15 nenavázala

Flag

V sobotu se na našem domácím hřišti v Bukovci konalo čtvrté kolo flagové ligy kategorie U15. Pro náš tým šlo o třetí turnaj. K vidění bylo mnoho pěkných akcí od všech týmů, zapásům přálo pěkné počasí a účast nejen fandicích rodičů ale i přátel školy. Náš široký, jednočlenný reportérský tým nemohl na místě chybět a tak tentokrát si slova trenéra Zdeňka Tumpacha necháme na samotný konec článku. Také po tomto turnaji je naše družstvo na postupovém místě tabulky.

Pojďme se teď podívat na jednotlivé zápasy našeho družstva

Patriots - Příbram Bobcats black 20:6

na úvod turnaje se náš tým potkal se soupeřem, se kterým minulé kolo prohrál. Od úvodu zápasu dominovaly obrany. Bylo tedy patrné, že rozhodnou hlavně chyby. Těch udělal víc soupeř a těžil z toho hlavně Matyáš Vaněk, který zachytil za celý zápas hned 4 interceptiony. Jeden využil rovnou k touchdownu a když přidal do poločasu další dva touchdowny, drželi Patriots nadějné vedení 20:0. Za hosty sice snížila Šárka Krejčová, ale Patriots si i přes rotaci celého družstva výsledek v pohodě pohlídali. 

autor touchdownů - Matyáš Vaněk 3x

Patriots - Prague Lions 12:22

do druhého zápasu nevstoupilo naše družstvo vůbec dobře. Obrana Lions hned první dva drivy našeho útoku zakončila interceptionem, který útok dovedl potrestat. Po dalším touchdownu Lions dostal na scoreboard domácí tým díky dalšímu zachycenému interceptionu Vaněk, když prokličkoval s míčem v ruce celé hřiště. Útok Patriots ale nenašel za celý zápas na Lions zbraně, a tak hosté odkontrolovali zápas do klidné výhry. Po hororovém začátku zápasu je ale třeba říct, že se Patriots zvedli a statečně bojovali. Bylo to rozjetý na velký debakl a zápas nakonec odehráli se ctí. Bohužel, když chceš vyhrát, musíš skorovat i z útoku. To se za celý zápas nepodařilo, protože i druhý touchdown Matyáše Vaňka byl skorován po zachycení pasu soupeřova quarterbecka..Šlo o pěkný, místy trošku tvrdší, ale férový zápas. Což dokazuje třeba i přiznání soupeřových trenérů po rozhodčími špatně nahlášeném kompletním pasu.

autor touchdownů - Matyáš Vaněk 2x

Patriots - Prague Mustangs 18:19

v posledním zápase se Patriots sice dostali brzo do vedení, ale statečně bojující Mustangs, jimž pro tento zápas zbylo jen 7 zdravých hráčů do pole, do poločasu výsledek dvěma touchdowny otočili. Když krátce po změně stran vedení ještě navýšili, zdálo se, že je po zápase. Ale Patriots opět ukázali srdce a dvěma touchdowny se vrátili do zápasu. O něm rozhodla nepovedená konverze třetího touchdownu, Mustangs pak dostali míč na útočnou polovinu a dobrým timemanagementem jednobodou výhru udrželi.

autor touchdownů - Matyáš Vaněk 3x

závěrečné shrnutí trenéra Zdeňka Tumpacha:

Po úvodní výhře jsme sice pomýšleli na víc, ale i tak musím družstvo pochválit. Předvedli doma bojovné výkony a za žádné situace se nevzdali. Kvalitní soupeři nám ukázali, na čem je třeba pracovat. Sezona bude ještě dlouhá a jsem přesvědčený, že se ještě budem zlepšovat.

Kompletní soupiska Pilsen Patriots: Elena Součková, Filip Souček, Antonín Rubáš, Matyáš Vaněk, Martin Vacek, Adéla Součková, Veronika Lopatková, Jan Plecer, Daniel Tichý, Michal Kolembus, Lukáš Tomášek, Julie Tumpachová, Jakub Voldřich, Štěpán Opatrný. Trenéři: Zdeněk Tumpach, Lucie Ivaničová

K dalšímu turnaji jede náš tým už v sobotu do Příbrami.