3.KOLO Report

3.KOLO Report

Postview

V sobotu odehráli Patriots třetí zápas v sezoně. Po úvodních dvou kolech, kdy se o výsledku rozhodovalo až v samém závěru, si tentokrát zápas mohli v klidu užít i kardiaci. Ale popořadě.

Za nevlídného počasí zápas odstartoval výkop domácích. Hostující quarterbeck Daniel Schmied na úvod vyzval dvakrát runningbacka Juhásze, ten však dokázal získat jen 4y. Na třetí down zkusil Schmied pas, jenže byl nekompletní. Po puntu se tak na míč dostal velmi brzo i útok Patriots. Ten v prvním drivu vedl na místě quaterbacka Patrik Vainer. Po krátkém běhu Pavla Tumpacha dostal od Vainera míč Dan Kokoška a urazil s ním pěkných 15y. Další, ještě delší posun, předvedl útok domácích po kompletním pasu Vainera na Šlehofera. Poté si Patriots zkomplikovali situace false startem, ale na ten rychle zapomenuli po dalším kompletním pasu Vainera, tentokráte na Davida Hlaváčka. Patriots chybělo 5y k prvnímu touchdownu, ovšem po špatném snapu ukořistil míč Ivan Popovych a Sígrs tak získali míč na svých 15y. Daniel Schmied tentokrát volil pasy a dobře dělal. Po dvou zachyceních Skoupého získali Sígrs první first down. Další first down získali hosté po běhu Juhásze. Pak ale zabrala domácí obrana. Schmieda nejprve dokázal sackovat Stanislav Košík, Juhász pak běžel do minusu a na dlouhý třetí down Juhasze nepustil k většímu zisku Eric Coale. Hosté tak museli opět puntovat. Za ofenzivní lajnu už se postavil quarterbeck Martin Erneker a ve spolupráci s Davidem Hlaváčkem byli Patriots po dvou kompletních pasech rázem na polovině Brna.  Až na hranici redzony skončil následný běh domácího quarterbecka Ernekera. A v úspěšný drive celé dílo dokonal Jakub Mathauser svým 20y během pro touchdown. David Šádek potvrdil a domácí vedli 7:0. Hosté se pokusili odpovědět během Schmieda, jenže Lukáš Kohel neměl pro jeho snahu minimum porozumění. Po krátkém runu Juhásze měl při třetím downu interception na ruce Jakub Brejcha, ovšem míč nezachytil. I tak šli Patriots na míč, protože Sígrs museli opět puntovat.Patriots měli míč na polovině hřiště a Erneker se pokusil překvapit Sígrs pasem do endzony. Mathauserovi však k zachycení nějaký ten metřík chyběl. Poslední akcí první čtvrtiny byl běhový pokus Pavla Tumpacha, bez zisku.

Při třetím downu se sice podařilo Ernekerovi zkompletovat pas na Hlaváčka, zisk byl však krátký. A protože se při pokusu o 4.down domácí provinili false startem, nezbylo nic jiného než puntovat. Sígrs svůj drive zahájili zmatky při snapu, čehož využil Gerald Raab a získal pro svůj tým fumble na 15y Sígrs. A domácí trestali. Po dvou krátkých runech Tumpacha si cestičku do endzony přeci jen našel quarterbeck Erneker. Touchdown se nepodařilo potvrdit, Patriots tak vedli 13:0. Ani v dalším drivu se Sígrs nedařilo, po nulovém běhu sice Schmied zkompletoval pas, jenže příjemcem byl jen na lavičce vždy pozorný trenér Sturgis. A při dalším pokusu bylo ještě hůř, druhou šancí na zachycení interceptionu totiž už Jakub Brejcha nepohrdl.Domácí lavička ani nestihla doslavit íčko a slavil se další touchdown. Pro něj si totiž z 11y doběhl Patrik Vainer. David Šádek se nemýlil, 20:0. Oba touchdowny dělila jen minuta a půl. Že to jde ještě mnohem rychleji ukázaly následující vteřiny. Šádkův výkop totiž nedokázal hostující přijemce zachytit, z rovnováhy ho vyvedl Kokoška a volný míč dokázal zalehnout na 10y Vladimír Černý. Erneker následně pobídl k touchdownu Davida Hlaváčka a protože spolupráce zafungovala, slavili Patriots po pouhých 13 vteřinách hry další touchdown. David Šádek tentokrát potvrdil - 27:0. Sígrs se snažili o odpověd, first down si připsal po zachycení Skoupý. Po krátkém běhu Juhásze si pěkný zisk po zemi připsal Jan Novák, kterého zastavil až po 30y David Pivovar. Novák pak připsal dalších 7y, ,ovšem půlku jeho zisku ztratil v následnem běhovém pokusu Juhást. Počíhali si totiž na něj Pažický s Bártou. Po dalším krátkém runu Juhásze následoval 4.down na 5y. Sígrs získali 1,down díky přesnému pasu Schmieda na Skoupého. Juhász pak sice získal 5y, jenže o 4y zpět ho v příštím pokusu zastavil Kokoška.A protože další dva pokusy Schmieda nenalezli adresáta, Sígrs o balon přišli. Šanci dostat se na scoreboard dostali ale vzápětí. Hlaváček totiž zachytil Ernekerův pas, ovšem mezi čtveřicí obránců Sígrs ho nedokázal udržel a Sígrs získali fumble. Obrana Patriots ale nulu dále ubránila, Schmied totiž získal po zemi pouhé dva yardy, následně dvakrát nezkompletoval pas a jeho běhovému pokusu při 4.downu chyběly yardy. Domácím už nezbývalo mnoho času a k dalším bodům se již do poločasu nedostali. Třeba i díky sacku Miroslava Bartoše.

Ke skórování byli Sigrs nejblíže hned v úvodu druhého poločasu. Domácí returner Mathauser totiž na těžkém terénu zakopl o lajnu endzony a domácí šli na míč z hodně těžké pozice. Tu navíc vůbec nevylepšil Kokoška, jehož běh skončil fumblem, který získal Miroslav Chyba. Sígrs tak měli míč na 5y, jenže o dalších 5 museli zpět po sacku Jirky Urbana.Ten samý hráč se blýskl i v další akci, když Schmiedovi nedovolil s míčem urazit víc než 2y. Po Urbanovi převzal štafetu Kokoška, při třetím downu zastavil run na nulovém zisku a konečně při čtvrtém downu nepustil ve spolupráci s Bártou a Raabem hostujícího quarterbecka dál než na 3y. Sígrs tak připsali další ztrátu míče na downy. Těžkou field pozici si 13y runem vylepšil Martin Erneker sám. Na polovinu hřiště Patriots posunuli po kompletních pasech Hlaváček, Bouda a Vainer. Ten pak zachytil pro dalších 5y, další 4 připsal Hlaváček, Domácím chyběl 1y a tak se pokusili o čtvrtý down. Při něm se zrodil fumble, který sice dokázal získat Jindřich Krisl, ale kýžený zisk z toho nebyl. Poblíž poloviny hřiště dostal Sígry svým runem Novák, jenže další posun hostujícím běžcům nepovolili postupně Brejcha a Urban, A když další pokus o pas Schmieda dropl Piovarči, museli Sígrs opět puntovat. Patriots před sebou měli skoro celé hřiště a rozhodli se ho zdolávat po zemi. Tumpach s Vainerem zajistili first down, Nejdelší run dne se pak povedl Ernekerovi. Toho hostující obrana po 60y běhu zastavila až 5y od touchdownu. Domácí quarterbeck následně našel v redzoně Hlaváčka a ten mohl slavit svůj druhý touchdown v zápase. Ten zůstal opět nepotvrzen 32:0. Obrana Patriots pokračovala v ničení plánů Sígrs, Schmied sice získal pasem na Švandu first down, další pasy ale obrana zkompletovat nepovolila. A když Kokoška donutil dalším tvrdým hitem Schmieda pustit míč z rukou, byla tu po získaném fumblu další šance pro útok Patriots.Ti ji tentokrát využili s velkým štěstím, hostující obrana sice srazila dlouhý pas Ernekera, jenže ještě ve vzduchu míč zpacifikoval pozorný Lukáš Bouda a domácí po potvrzení Šádka po třech čtvrtinách vedli 39:0.

Čtvrtá čtvrtina už mnoho fotbalu nepřinesla. Díky pravidlu mercy rule čas stále běžel. I tak se Patriots dokázali ještě jednou prosadit. A byla to obrana, protože fumble hostujícího quarterbecka sebral Jakub Brejcha a donesl ho do touchdownu. Výsledku tak dal podobu 45:0.

Přes 130 diváků vidělo v oblačném počasí pohodlnou domácí výhru. Útok Sígrs nenašel za celý zápas recept na pozornou obranu Patriots. Útok Patriots spolehlivě držel míč a získával yardy. Předvedl i několik velmi pěkných akcí, přesto se nevyvaroval několika ztrát.Další zápas čeká Patriots až 11.5., kdy opět doma na hřišti v Bukovci přivítají Prague Mustangs.

Go Patriots!!!