1.KOLO Report

1.KOLO Report

Postview

V sobotu se na našem hřišti v Bukovci odehrálo první kolo letošní II.ligy. Stejně jako loni jsme přivítali Příbram Bobcats. A stejně jako loni slavíme první výhru v sezoně. Tentokrát jsme o ni ale museli bojovat až do samého konce.

Úvodní hod mincí primátora Plzně Romana Zarzyckého vyhrávají domácí. Zápas tedy zahajuje výkop Patriots. Bobcats nepřekvapují, o úvodní runy se stará Bučil, obrana Patriots ale ukazuje, že tentokrát na něj bude připravená. Hned jeden z prvních běhů důrazně zastavuje Kokoška s Krnáčem. Přesto Bobcats postupují díky ofsajdu Šmída. Dalších 15y získávají po late hitu Pažického. První kompletní pas Bobcats zachycuje Datel, dál než na 10y se ale hosté nedostanou. Rozběhlého Bučila totiž zastavuje Coale. A tak berou hosté za vděk field goalem, který bez problémů proměňuje Jonáš Matějka. 0:3. Také útok Patriots začíná runem, Gerriho ale Bobcats zastavují hluboko v backfieldu. A tak musí domácí quarterbeck do vzduchu, ztracené yardy získává zpět catch Boudy. Tentýž hráč si spolupráci s Martinem Ernekerem zopakuje v následující akci a je z toho zisk 45y. Jonas Gerri pak donáší míč na 10y. Ty domácí útok překoná, ale až na třetí pokus. První run Pavla Tumpacha je totiž krátký, následuje nekompletní pas. Pak ale nachází Erneker v pravém růžku endzony Mathausera a ten skoruje první touchdown sezony Patriots. Debutant David Šádek extra point proměňuje a domácí vedou 7:3. Následuje výkop domácích a Bobcats si problémy s jeho zpracováním způsobují těžkou field pozici. Quarterbeck Bobcats Jake Mallát se z ní snaží dostat pasy, jenže je dvakrát nepřesný. Ani běhový pokus nikam nevede, respektive vede jen do Kokošky, který nedovoluje Vitišovi žádný zisk. A tak se hosté osvobozují dlouhým puntem. Také domácí útok jde po třech hrách ven, povedený punt staví před hosty opět prakticky celé hřiště. Bučil to zkouší prorazit po zemi, ovšem po 3y ho zastavuje Raab. V následné hře si ale pro first down dojde po svých Mallát. Další zisky ale Bobcats nezískávají, protože run Vitiše je za nula a Bučila kryje Kokoška ve spoluprací s Krnáčem. Když si hosté komplikují situaci false startem, pokouší se to Mallát řešit pasem, jenže opět nekompletuje. Opět je tedy nejpovedenější akcí punt, když se hostujícímu punterovi daří překopnout celé hřiště. Do konce první čtvrtiny už vidíme pouze nekompletní pas Ernekera a nulový běh Gerriho.

Druhou čtvrtinu zahajuje kompletní pas Ernekera na Šlehofera do first downu, další posun se ale nedaří. Tumpacha nepouští hostující obrana ani pro yard, další pokus o pas je nepřesný a ani qb run při třetím downu nikam nevede. Domácí puntují a hosté zahajují drive z vlastních 20y. A drive je to úspěšný, Mallát totiž hází dlouhý míč na Matějku, který si hravě poradil s bránicím Šedivým. Je z toho 80y touchdown a po potvrzení se hosté dostávají do vedení 7:10. Hostující obrana také zabírá, sackuje Ernekera a při pokusu o kompletaci třetího downu kryje Mathausera Sebastián Tesařík.Punt Patriots končí v touchbacku. Bobcats se pokouší prosadit po zemi, je z toho ale dvakrát nula a při třetím downu je Mallát zastaven po pěti yardech. Bobcats by měli puntovat, ovšem nepochopitlně volí fake a výsledkem je nekompletní pas. A domácí trestají! Dan Kokoška získává a následně ztrácí 6y. Při třetím downu dostává opět míč do ruky on, tentokrát se ale rozhodne k překvapení všech házet. Matěj Šlehofer zachytává a jde si pro touchdown. Ten opět potvrzuje Šádek, domácí vedou 14:10. Domácí obrana se nechce nechat útokem zahanbit, nutí hosty k třetímu downu na 15y. Z úzkých dostává Malláta facemask Košíka. Bobcats se pak po jednom z povedenějších runů Bučila dostávají na polovinu hřiště. Tam Mallát volí stejnou hru, jaká vedla k prvnímu touchdownu. Jen místo Matějky je za Šedivým Tesařík, výsledek je ale stejný. Touchdown a vedení 14:16 pro Bobcats. Hosté se opět snaží překvapit a pokouší se bůhvíproč o dvoubodovou konverzi, neúspěšně. Patriots se snaží o rychlou odpověď, po 42y zachycení Hlaváčka už jsou na dostřel. K dalšímu posunu se ale nedostanou, běh Gerriho je krátký a další tři nekompletní pasy dávají balon do rukou Bobcats.Ti sice získají ještě dva first downy, první po zachycení Vitiše, druhý po běhu Malláta. Poslední pokus o hod do endzony je ale nekompletní a do kabin tak odcházejí spokojenější hosté. 14:16.

Jestli někdo čekal silný nástup Patriots do druhé půle, tak se hodně pletl. Slabší chvilky si totiž vybral domácí quarterbeck Erneker, který během prvních dvou drivů zaznamenal dva interceptiony. První Bobcats ještě nepotrestali, byť po Legátově zisku startovali z 25y. Vlastní nedisciplinovaností se však dostali o dalších 15y zpět a nakonec museli jen puntovat. Dostali ale druhou šanci a po dvou bězích Datla trestali.Tentokrát vzali za vděk bodovým potvrzením a před polovinou třetí čtvrtiny vedli 14:23. Domácí to viditelně zaskočilo a nebyli vůbec v pohodě. Což dokázal mimojiné David Hlaváček, když k 10y faulu za holding přidal dalších 15y za nesportovní chování. Domácí z úzkých ale dostal David Patera, když nedovoleně atakoval Ernekera při druhém na 30. Domácí se pak posunuli asi o 20y po dvou zachyceních Šlehofera. Velkou šanci na touchdown pak prováhal Hlaváček, když zcela osamocený v end zoně nezachytil Ernekerův dobrý pas. Patriots i tak připsali další first down, který získal po zemi Tumpach. Tento run vypadal velmi nadějně, bohužel ho zastavil po 8y Bican. Patriots se dále blížili k cíli, po bězích Ernekera a Gerriho připsali další first down. Pak se domácí užuž radovali, rozhodčí ale Hlaváčka už viděli mimo hřiště. A tak se domácí museli pokusit o field goal, Šádkův pokus ale hostující formace zblokovala. V závěru třetí čtvrtiny se opět blýskl Kokoška, který dokázal sackovat Malláta.

V úvodní hře poslední čtvrtiny jsme viděli povedený run Bučila. Bobcats opět zkouší 4 down a opět neúspěšně. Patriots posouvá běhovýmy pokusy Gerri, ale i jejich drive končí po nekompletním pasu při čtvrtém downu.Ani útok Bobcats se nijak významně neposouvá, tentokrát ale aspoň puntuje a před domácím útokem je opět skoro celé hřiště.To zkracuje zachycením pro first down Šlehofer, další zisky připisují po zemi Gerri, Tumpach a Erneker. Ten pak yardy opět ztrácí, když ho sackuje Tomáš Vokurka. Erneker ale nezmatkuje a pomáhá si krátkýmy pasy na Šuldu a Hlaváčka. Ten zachytává hned dva za sebou, druhý znamená first down a luxusní pozici na 7y. Erneker pak nachází v endzoně Šlehofera a i přes neúspěšný Šádkův pokus o potvrzení jsou domácí tři a půl minuty před koncem na dostřel 20:23. Aby mohli pomýšlet na obrat, musí bezpodmínečně dostat hostující útok rychle zpět na střídačku. A to se daří, hosté získávají jen 1y po běhu Červenky, kterého dál nepustil Martin Vokurka. A protože Mallát pak dvakrát nekompletuje pas, zůstávají domácím ještě celé dvě minuty na rozhodující drive. Ten nezačíná vůbec dobře, tři nekompletní pasy v řadě nutí domácí ke čtvrtému downu. A při něm se vykupuje David Hlaváček, když zachytává 60y pas Ernekera.Domácí jsou rázem na 20y, ale situace se opakuje. Tři nekompletní pasy a další nutnost získat first down na čtvrtý pokus. Erneker pasem oslovuje Boudu a ten se nezříká zodpovědnosti. Domácím zbývá 6y a ty nakonec po běhu středem získává domácí quarterbeck sám. Šádek touchdown potvrzuje a domácí vedou 27:23. Bobcats se pokouší o odpověď, ovšem domácí obrana je pozorná a nepovolí Mallátovi jedinou kompletaci. Patriots tak utekli hrobníkovi z lopaty a díky dvou touchdownům v závěru zápasu získávají první vítězství v sezoně.

Celkově by se dalo říct, že jsme viděli dobrý zápas. Oba týmy v nezvykle horkém dubnovém počasí dřeli až na dno svých sil. Jak už to v prvních zápasech bývá, viděli jsme dost nepřesností, faulů a zápas byl často rozmělňován nutností povolávat doktory. Doufejme, že bez následků. Štěstí se nakonec přiklonilo k domácím, ale k vítězství vedla i větší fyzická odolnost a pár zbytečně riskantních callů hostující lavičky. Fanoušci Patriots musí být jistě spokojeni, tým se nevzdal, ukázal bojovné srdce a v závěru byl za to odměněn.

Další zápas čeká Patriots v sobotu ve Valdicích, kde se postaví nováčkovi soutěže Jičínu Hurricanes.