SEMIFINÁLE II.Ligy - Report

SEMIFINÁLE II.Ligy - Report

Postview

V neděli se v Plzni konal historický první play off zápas v americkém fotbalu. Domácí Patriots přivtali v semifinále II.ligy Pardubice Stallions.

Po hodu mincí olympijského medailisty Matthewa Emmonse vítězní Patriots odmítli volbu v prvním poločasu a Stallions zvolili příjem. Na úvodní výkop jsme si ale museli chvíli počkat, protože se čekalo na příjezd sanitky. Za to Patriots dostali 10y ztráty, dalších 10y Patriots inkasovali za facemask Formáčka při returnu Františka Březiny. Quarterbeck Stallions Plaček nad ničím nedumal, prvním pasem vybídl k zachycení Mikysku a ten byl po 27y zastaven až 4y od endzony. Na hranici 1y donesl míč hostující quarterbeck sám, dále ho nepustil Kokoška. Na obranu Patriots si nepřišel ani Ministr. I Plačkův run při čtvrtém downu byl krátký. Obrana Patriots těžký úvod nakonec zvládla, na řadě byl útok. Ten se ale z těžké pozice nedostal, Gerriho totiž při pokusu vyběhnout z endzony zastavil Miroslav Walek. Safety, 0:2. Po výkopu Patriots vrátil returnem míč na jejich polovinu Mikyska. Ten následně zachytil pas Plačka, ale po 8y mu vystavil tvrdou stopku Krnáč. Další tvrdou stopku dostal tentokrát Ministr, jehož běh zastavili Vodička s Blechou. Plaček se pak dvakrát pokusil o pas, neúspěšně a Stallions tak na downy přišli o míč. Ovšem jen na chvilku. Domácí quarterbeck Martin Erneker začal nekompletním pasem. Na něj sice navázal 6y během, ovšem následný zachycení míč Formánkovi vyrazil Ondřej Ženka. Ten dokázal míč na zemi zpacifikovat jako první a Stallions tak šli opět do útoku. Na velmi dobrý výkon z posledního vzájemného zápasu opět navázal hostující runningback Ondřej Ministr. Po jeho dvou delších runech a zachycení Mikysky Stallions opět útočili na první touchdown zápasu. Situaci si sice zkomplikovali false startem, ovšem Ministr dalším 10y během dostal hosty na 3y. Plaček následně svůj pas nezkompletoval. Neúspěšný byl pak i Ministr, když ho Daniel Kokoška zastavil jen pár inchů od cíle. Ty už při dalším čtvrtém downu překonal Plaček. Potvrzení nepřišlo a tak byl rozdíl stále jen na jedno držení míče - 0:8. Po výkopu do touchbacku a provinění domácího týmu šel útok Patriots na míč tentokrát z vlastních 15y. Situaci vylepšil 6y runem Gerri, dalších 15 připsal po zemi quarterbeck Erneker. Dalších 8y připsal po zemi opět Gerri. Erneker pak vyslal přesný pas na Vainera, ten ovšem při snaze vykličkovat hned tři hostující obránce o míč přišel. Fumble získala hostující obrana a tak se mohla těšit z další útočné příležitosti na polovině hřiště. O 4y blíž cíli posunul Stallions opět Ministr. Následoval nekompletní pas Plačka a jeho další běhový pokus pak zastavila spolupráce Krnáče s Kokoškou. To byla poslední akce 1.čtvrtiny.

Na začátku druhé Ministr nejenže proměnil 4 down na 1, připsal rovnou 20y a dostal tak Stallions opět k hranici redzony. To ale bylo vše, protože Plačkův pokus o pas překazil tvrdým zákrokem na receivra Eric Coale. To na chvíli Stallion přibrzdilo, Plaček pak rozdal další dva nekompletní pasy a Bartuškův pokus o field goal mířil vedle. Drive Patriots začal 5y runem Mathauser, další 4y připsal zachycením pasu Formánek. Gerriho run sice k first downu nevedl, ovšem Zelenka při čtvrtém downu fauloval Mathausera a pomohl tak Patriots k posunu na vlastních 42y. Erneker se pak pokusil zaskočit obranu Stallions dlouhým pasem, ten však v endzoně jen těsně nezachytil Šulda. Útok Patriots však mohl pokračovat, Erneker totiž dalším delším runem připsal first down. Po zachycení Šuldy a dalším kompletním pasu, tentokráte na Jiřího Urbana už byli Patriots na 13y. Situaci si zkomplikovali nelegální formací Neubauera, po pasu Ernekera na Urbana bylo však vše zapomenuto. První na gól ze 3y. Erneker připsal runem další 2y, ovšem po false startu Šuldy museli Patriots o 5y zpět. Formánkovi pak po zachycení chybělo jen pár inchů k touchdownu. Ty nedokázal ani na 4 down získat Vainer a domácí tak zůstali opět bez bodu. Z těžké pozice dostal útok Stallions kdo jiný než Ministr, 42y dlouhý běh přišel v této situaci obzvlášť vhod. A když další akcí přidal 20y Plaček, mohlo se zdát, že Stallions míří za dalšímy body. To ovšem domácí obrana nepovolila. Stallions si situaci zkomplikovali false startem, jenže dalších 13y od Ministra jim situaci notně vylepšilo. Další zisk mu ale obrana nepovolila a když při 4 downu Plačkův pas nenašel adresáta, bylo jasné, že tento drive bude bez bodů. Těch se naopak v následném drivu konečně dočkali Patriots. Hned 30y jim pomohla získat obrana Stallions. Ke 30y za dvě pass interference k dobru Patriots získal dalších 12y Formánek. A zbývajících 27y ? Ty vyřešil Šulda po pasu Ernekera. Sám quarterbeck domácích pak připsal konverzi a minutu a půl před koncem poločasu bylo vyrovnáno - 8:8. Ani tak se však do kabin nešlo za vyrovnaného stavu. Return Mikysky na vlastních 34y ještě žádné potíže nepředznamenal, ovšem následný blok pod pás Erica Coala za 15y už dostal hosty na dostřel. A hostující quarterbeck toho využil. Dlouho, předlouho kličkoval mezi napadajícími obránci Patriots až dokázal pasem najít přes smolaře okamžiku Coala Janečka a tomu už nebránilo k 30y touchdownu nic v cestě. Pokus o extra point byl zblokován a tak se do kabin šlo za stavu 8:14.

Druhý poločas začal krátkým útočným drivem Patriots. Po returnu Mathausera na 34y však domácí nedokázali pokořit first down. Po 2y Kokošky a 4y Vainera následoval totiž nekompletní pas a punt. Hostům se vedlo o něco lépe, první first down druhého poločasu nesl opět podpis Ondřeje Ministra. V další akci nepovolil Kokoška získat Petříkovi po zachycení více než 3y. Ministr však opět získal další first down. Plaček se pak pokusil překvapit obranu Patriots dlouhým pasem, v endzoně ale nikdo z hostujících hráčů nebyl. A tak to hostující quarterbeck zkusil po zemi, narazil však bez zisku do Daniela Šejbla. Po krátkém runu Ministra se tento runningback pokusil o zisk 6y při čtvrtém downu. Neuspěl, opět na svém místě byl Kokoška. Domácí útok však nezačal dobře, Ernekera sackoval Walek. A dalších 10y zpět zařídil holdingem Dušek. Z úzkých však domácí útok dostal hostující Sabela. Roughing the Passer při 2 na 27, to chceš....15y a automatický první down. Domácí quarterbeck Erneker následně musel na chvíli opustit hru a vedení útoku se tak chopil Patrik Vainer. Ani úvod dalšího útoku se domácím nevydařil, Gerri byl zastaven v backfieldu se ztrátou 5y. Ty získal zpět zachycením Mathauser. Při akci došlo k dalšímu porušení pravidel od Pardubic, Tchiwa Bodjoma se provinil illegal use of hands to the face a Patriots získali dalších 15y. Vainer pak přidal běh pro first down a Patriots už byli na 35y. Další 4y získal po zemi Rešl, jen pár inchů od first downu byl pak zastaven běh Gerriho. Sám Jonas Gerri v následné akci dovršil zisk first downu. Na hranici dalšího dostal Patriots po 9y běhu Mathauser, dílo dokonal Vainer. Na konci třetí čtvrtiny tak Patriots byli pouhých 11y od touchdownu.

A ty Patriots získali hned první hrou čtvrtiny závěrečné. Vainer nachází Urbana a ten zachytává. Na hřiště se vrací Erneker a proměňuje extra point, domácí se tak poprvé v zápase dostávají do vedení - 15:14. Výkop Kurfirsta pak hostující returner zpracovával s velkými obtížemi. Po sacku Krnáče s  Patrikem Šmídem byl hostující qb zatlačen až na vlastních 7y. Ani run Ministra nebyl úspěšný, na svém místě byl opět Daniel Kokoška. Plačkův pokus o pas pak byl nekompletní a útok Patriots tak šel opět na míč, dokonce na polovině Stallions. Po 8y runu navrátivšího se quarterbecka Ernekera následoval kompletní pas na Formánka a Patriots už byli před redzonou. Po krátkém runu Gerriho a nekompletním pasu přišla další ztráta domácích. Patrik Vainer sice zachytil Ernekerův pas, při pokusu o vyhnutí se hostující obraně však o míč přišel a fumble získala obrana Stallions. Na vlastních 8y. A Stallions rychle trestali. Petřík totiž zachytil Plačkův pas a středem si to hrnul pro obrat skore. Po 50y ho však dokázal perfektním zákrokem zastavit Šejbl. Jenže pak dostal do ruky míč Ministr a jeho běh obrana zastavit nedokázala. Při pokusu o dvoubodovou konverzi hostující quarterbeck nedostal čas míč odhodit, byl u něj totiž Bárta -15:20. Domácím tak nezbývalo, než připsat body. A poctivě za tímto cílem šli. 9y po zemi získal Erneker, jehož další pokus o pas zblokoval Netolický. A tak si to domácí quarterbeck pro další first down naštrádoval po zemi. Další yardy získal po zemi Vainer a když přišel po akci facemask od Bodjony, zbývalo k touchdownu jen 20y. A ty překonal během do pravé strany Patrik Vainer. Pokus o dva body byl neúspěšný, Patriots se však stejně dostali necelé tři minuty před koncem do vedení 21:20. Po returnu Mikysky čekalo Stallions něco přes 60y. První běhový pokus Plačka žádný zisk neznamenal, zastavil ho totiž Urban. Ten samý hráč stál i za dalším nekompletním pasem Plačka, když letící míč dokázal zblokovat. Následoval 5y run Ministra a poslední timeout Stallions. 4 na 5 však hosté dokázali proměnit, když Plaček dokázal odmítnout několik obráncu Patriots a zkompletovat pas na Janečka, Poté přišel kompletní pas na Petříka a toho domácí obrana dokázala zastavit na 30y. Plaček se pak pokusil o běh, jenže Šmíd s Urbanem mu na nic čas nedali. A tak opět musel zaúřadovat Ministr, který byl zastaven na 8y. Hosté chvíli spekulovali a nakonec se rozhodli hrát vzduchem, Plaček opět pod velkým tlakem předvedl úhybné manévry a pro osamoceného Bartuška v rohu endzony nebyl problém otočit s uplynutím času zápas. Stallions obrátili na 21:26 a radují se z postupu do finále.

Sledovali jsme nadprůměrný zápas, ve kterém mohlo zaslouženě vyhrát jakékoliv mužstvo. Šťastnější nakonec byli Stallions. Ovšem domácí můžou být na svůj progres hrdí, po loňské sezoně bez výhry dokázali, že se s Patriots musí počítat. Tak třeba to vyjde za rok,

Go Patriots !!!