SEMIFINÁLE II.Ligy - Preview

SEMIFINÁLE II.Ligy - Preview

Preview

Netradičně v neděli nastoupí v domácím zápase Pilsen Patriots k semifinále II.ligy. Poslední porážka se Stallions rozhodla o tom, že si zápas s Pardubicemi z pozice 2.týmu tabulky Patriots po dvou týdnech zopakují. Jasným cílem tak je soupeři porážku 55:19 vrátit i s úroky. Toho si je vědom i trenér Sturgis: " Musíme dát do hry srdce. Máme talentovaný tým s množstvím rezerv, na kterých stále pracujem. Stále to ale není omluva pro náš poslední výkon. Někdo to v obraně musí vzít na sebe. Musíme do toho jít celým srdcem a na hraně fyzické síly, pak se budeme o víkendu cítit skvěle." 

V souvislosti se slabším výkonem obrany v posledním zápase se nabízí otázka, zde absence Marcuse Browna nebyla pro tým až moc bolestná. Trenér ovšem nesouhlasí :"Žádný fotbalový tým není závislý na jednom hráči. Marcus je fenomenální hráč a bude nám chybět. Věřím, že se z posledního zápasu poučíme, potřebujem aby to v obraně někdo pozvedl a nastavil celou defense k mentalitě zabijáka. V týmu máme hráče, kteří toho jsou schopni. Ať už Daniel Kokoška nebo třeba Daniel Šejbl. Jsem přesvědčený, že tento víkend jim sedne."

Play off v Plzni, to tu ještě nebylo. Jedinou zkušenost s vyřazovacím zápasem získali Patriots v Silver Bowlu 2016. To se ale hrubě nepodařilo, bez zraněného quarterbecka se stali pro domácí Sígrs snadnou kořistí. Ze současného kádru ho pamatují jen Patrik Vainer, Pavel Tumpach, Miroslav Blecha, Martin Partha, Jiří Urban, David Pivovar, Libor Kurfirst a Stanislav Košík. Více zkušeností s těmito zápasy mají jen Pavel Tumpach z působení v Bobcats a Black Hawks, Libor Kurfirst taktéž z Black Hawks a Jiří Urban z působení v Prague Panthers a Příbram Bobcats. Zkušeností na rozdávání oplývá také trenér William Sturgis:"V Evropě jsem již 6 let a pokaždé jsem mužstvo do play off dovedl a dvakrát ho dokonce vyhrál. Mám s tím dostatek zkušenosti, umím tým na takové zápasy správně připravit. Očekává se to ode mne a s tím jsem do Plzně i šel." A jak tedy trenér svůj tým na semifinále připravil ? "Vždycky říkám, že každý zápas je nová příležitost. Ačkoliv mnoho hráčů základní sestavy v posledním kole nehrálo, celý tým byl zdravě naštvaný na svůj výkon. V tréninku jsme moc věcí neměnili. Na každém tréninku byl téměř plný kádr a přístup a soustředění chlapců se poslední týden ještě zvedl. To je vždycky dobré znamená. Za krátkou dobu se mi podařilo vybudovat tým, který si věří a kde jeden hráč hraje za druhého. Cejtím z kluků touhu Stallions porážku tvrdě pomstít. Kromě Browna nám kvůi zlomené ruce bude chybět i Lukáš Kohel, což je  jeden z nejlepších DE v lize, ale i tak bude naše obranná řada připravená k tvrdé hře. Díru po Kohelovi nám pomůže zacelit Jirka Urban. Zbytek týmu je zdravý a připravený. Cesta k vítězství povede přes držení se našich obvyklých atributů. Fyzická aktivita, tvrdost. Dominance obrany, která dá od začátku Stallions najevo, že tentokrát to bude jiný zápas. V útoku si nesmíme nechat narušit gameplan, bude třeba eliminovat Sabelu s Březinou. Pokud se nám to podaří, zvítězíme.

Vítěz zápasu si zajistí účast v Silverbowlu, který se hraje 9.7. na půdě lépe postaveného týmu po základní části. Zápas začíná tradičně ve 14:00, v neděli 2,7, na hřišti v Plzni-Bukovci. Úvodní hod mincí tentokrát obstará trojnásobný olympijský medailista,bývalý americký sportovní střelec a v současné době střelecký trenér české biatlonové reprezentace Matthew Emmons. Tradičně se můžete těšit na poločasovou tombolu, stánek s merchem, studené pivo a teplé klobásy. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.


Go Patriots !!!