7.KOLO Preview

7.KOLO Preview

Preview

Po vítězství nad Bělou Raiders míří Patriots do Brna, kde změří síly se Sígrs. Ti jsou s bilancí 2 výher ( 19:7 v Třinci a 35:28 doma nad Lions) a 4 proher (13:16 doma s Třincem, 14:35 doma s Pardubicemi, 25:28 v prodloužení doma s Bělou a 26:20 v prodloužení v Pardubicích) na 6.místě tabulky. Z výsledků je patrné, že Sígrs od daleko lepší bilance dělilo jen velmi málo. Toho si je moc dobře vědom trenér Sturgis:"Brno je velmi houževnatým týmem, absolvovalo dvě prodloužení, hodně zápasů se rozhodlo až v poslední čtvrtině. Mají velmi silnou obranu, zkušenosti z první ligy a umí hrát velmi tvrdý fotbal", 

Přesto nemůžou mít Patriots jiný cíl, než se pokusit navázat na poslední vzájemný zápas. Ten se odehrál již v roce 2019 ještě v první lize a Patriots vyhráli 26:11, Od té doby se oba soupeři již nepotkali. Ze zápasu nejde prakticky vůbec vycházet, ani jeden autor bodů již ve svých klubech nepůsobí. A tak jde jen o statistickou zajímavost.

Patriots do Brna nepojedou v plné síle. Několik hráčů po náročném zápase s Bělou trápí zranění, několik jich nepojede kvůli týmovým pravidlům. Kouč Sturgis byl tak nucen reagovat a pozměnit obvyklou skladbu tréninků. V této fázi sezony jsou drobná zranéní a úrazy naprosto běžné, takže mírné polevení ve fyzickém tréninku týmů pomůže. Mnohem více jsme se soustředili na videa. Tréninky byly volnější, ovšem rozhodně ne líné. Tým je tento týden připraven spíš psychicky než fyzicky. Každopádně jsme připraveni v Brně opět odvést svou práci a přivézt vítězství. Trenér Sturgis rovněž nastínil, jak by k němu Patriots měli dojít. Musíme mít dlouhé drivy a omezit chyby. Big play je vždycky skvělá, ale spoléhat na ní vždy nelze. Brno je velmi dobré v obraně, hraje ji s 5 muži vpředu, což bude pro naší ofenzivní lajnu zatím největší zkouška. Výkon ofenzivní lajny rozhodne o vítězství či porážce. Potřebujeme od ní velký výkon, musí být páteří našeho útoku a běhové hry. V obraně budem spolehát na naše linebackery pod vedením Josefa Krnáče a Marcuse Browna. Útok Sígrs je poměrně jednoduchý, už jsme se s podobnými dokázali vypořádat.Kromě OL čeká velká zkouška i naše DBčka, kdy zejména Dana Šejbla s Ericem Coalem čekají tvrdé souboje s talentovanými receivry Sígrs. Pokud zastavíme soupeřovi pokusy o big play, zastavíme domácí běh a dostanem se ke quarterbeckovi, bude to pro obranu skvělý den. A přinese nám to další vítězství.

Již není co dodat, snad jen že výkop zápasu je naplánován na 14:00 a že zápas tentokrát proběhne v areálu Brněnské Ivanovice ve Sladovnické ulici v Brně.