6.KOLO Preview

6.KOLO Preview

Preview

Zápas o první místo čeká již tuto sobotu Patriots. Domácí neporazitelnost ověří soupeř z nejtěžších, Bělá Raiders. Ta zatím prochází sezonou bez porážky, na jejím štítě už dvakrát skončily Pardubice Stallions (13:36 a 7:23), Prague Mustangs (7:24), Brno Sígrs (25:28 po prodloužení) a v posledním kole i jediný přemožitel Patriots Příbram Bobcats (23:8). Zajímavým faktem může být skore obou sobotních soupeřů. Je totiž dost podobné, Bělá má 132:60, Patriots 137:65. Rozdíl tedy minimální. Bělá je stále relativně nový tým, do soutěží vstoupila pod názvem Mladá Boleslav Greenraiders v roce 2019. Po dvou letech v třetí lize následovala sezona 2021 v lize druhé. Tu však ukončil covid. Přesto v ní proběhl zatím jediný vzájemný zápas, když Patriots dokázali v Bělé vyhrát 46:7, když soupeř v druhém poločase odpadl. V loňském roce Bělá už pod současným názvem opanovala III.ligu, když jediné body inkasovala až ve finále se Zlínem. To stejně vyhrála 28:6. O letošní působivé druholigové jízdě už jsme psali výše.

Patriots do zápasu půjdou s velkou výhrou v zádech. V Čelákovicích totiž s Mustangs ztráceli už 22:6, zápas ale nakonec dokázali otočit na konečných 22:28. Pojďme se tedy ještě k tomuto zápasu vrátit prostřednictvím coache Sturgise:"Pro trenéra to byl velmi zábavný zápas. Oba týmy velmi tvrdě bojovali a je škoda, že takto skvělý zápas musel mít i poraženého. Nám chybělo několik důležitých starterů, QB, ofenzivní i defenzivní lineman, 2 receiveři a kvůli škole i několik mladých hráčů. Přesto jsme takový průběh prvního poločasu nečekali. Přestože jsme ztráceli, v žádném okamžiku jsme to nevzdali. Předvedli jsme velké odhodlání a motivaci, což z nás může klidně udělat i mistrovský tým. Nejdřív se však musíme dostat přes Bělou."

Pro zápas s Bělou už může trenér počítat i s nejnovější posilou, z ligového Znojma do Patriots přestoupil ofenzivní lineman Jaroslav Hrdlička.Připraven již bude i starting quarterbeck Martin Erneker. A jak se na Bělou nachystal náš trenér William Sturgis ? "Bělá je velmi dobrý tým. Mají nejlepší obranu v lize a všechny jejich zápasy ukazují, proč jsou první v tabulce. Jejich obrana má velký talent a disponuje ohromnou fyzičkou. Musíme se vyvarovat chyb a důsledně posouvat míč po hřišti. Máme na českou ligu jedinečný playbook, pokud se na něj spolehnem a potvrdíme jeho znalost, mělo by to vést k úspěchu. Hodně důležité bude získat první body. Útok Raiders je jednoduchý, nicméně vždy velmi precizně provedený. Pokud se nám podaří zastavit běhy hostujícího quarterbecka Mráze a nepovolíme zachytávání wide receiverovi #20 Pulcovi, bude naše obrana v pohodě."

Kromě samotného zápasu je v Bukovci již tradičně připraven i bohatý doprovodný program..... k vidění budou opět vozy skupiny Hollywoood US cars, včetně Fordu F100 který bude hlavní cenou tomboly na jejich tradiční akci v Holýšově. Představí se i jejich nový maskot Hůůůďááák. O poločase proběhne kromě tradiční tomboly také ukázka historického šermu.

Samotný zápas začíná ve 14:00. Slavnostní rozhoz mincí provede členka hokejové reprezentace a dvojnásobná bronzová medailistka z posledních MS Dominika Lásková.

Přijďte nás podpořit v boji o první místo v tabulce.

Go Patriots !!!