5.KOLO Preview

5.KOLO Preview

Preview

Již zítra nastoupí Patriots v Čelákovicích proti Prague Mustangs. Ti jdou do zápasu s bilancí 2:2, když v prvním zápase porazili doma Prague Lions 33:20, následně připsali porážku v Bělé 7:24 i doma s Bobcats 7:35. Bilanci tak vyrovnali v minulém kole, když z půdy Prague Lions přivezli působivé vítězství 61:14.Patriots mají Mustangs co vracet, v loňské nepovedené sezoně šly oba zápasy na stranu Mustangs. Nejprve v Čelákovicích 17:6, poté v Plzni 14:48.  

Patriots do zápasu jdou s bilancí 3:1 když po výhrách nad Bobcats, Lions a Sharks nedokonali obrat v nedělní odvetě s Bobcats. K té se ještě vrátíme slovy trenéra Sturgise: "Ten zápas byl z mnoha důvodů těžký. Dvoutýdenní volno způsobilo, že jsme nebyli dostatečné psychicky připravení na tvrdou fyzickou zátěž. Navíc nám chybělo několik hráčů, ať už kvůli škole, zraněním či vnitřním pravidlům týmu.....Abyste porazili Bobcats, musíte hrát téměř dokonale. Nám se to tentokrát narozdíl od prvního zápasu nepodařilo.

Reakce mužstva na první porážku se ale trenérovi líbila:"Tým na porážku zareagoval jako každý tým, je naštvaný a hladový po nápravě. To je pro mne jako trenéra velmi dobré znamení. Tým, který tohle po porážce necítí nemůže být nikdy perfektní. Tréninky i přes pokračující absence studentů jsou mnohem motivovanější, soustředění mužstva je také na velmi vysoké úrovni." A co čeká trenér Sturgis od samotného zápasu ? "Mustangs mají velmi unikátní útok, mají mou pochvalu. Ovšem není náhoda, že je naše obrana nejlepší v soutěži a věřím, že to tento týden potvrdí. Pro nás je jen jedna cesta. Vrátit se k fyzickému fotbalu. V sestavě a schématu jsem provedl několik změn, které v tomto zápase mužstvu pomůžou. Obrana Mustangs nemá příliš velkých hráčů, přesto hraje v každém snapu velmi tvrdě. Musíme chtít vyhrát víc než oni a tu výhru si prostě urvat." dodává trenér Sturgis.

Tak uvidíme, kickoff je naplánován na 14:00. 

Go Patriots !!!