3.KOLO Preview

3.KOLO Preview

Preview

Již třetí ligový zápas sehrají Patriots tuto sobotu. Po dvou výhrách nad Bobcats a Lions nás čeká zkouška z nejtěžších. Obhájce trofeje Třinec Sharks. Žraloci jsou již etablovaným druholigovým klubem. Do druhé ligy se dostali v roce 2019 jako poražený z Bronze Bowlu 2018. První sezona se jim nepovedla, skončili v ní bez výhry. Tedy podobně, jako Patriots loni. Ale pak už je to jiná. V sezoně 2020 pluli Žraloci na vítězné vlně, než ji ukončil covid, zvládli vyhrát všechny 4 zápasy. s masakrálním skore 147:7. Ani covid jejich chutě nesrazil, v následující sezoně opanovali ligu s bilancí 6 výher ze 6 zápasů, skorem 198:21 a vítězným Silver Bowlem proti Pardubicím Stallions 21:15. Stejní soupeři se potkali také v loňském Silver Bowlu, ten Sharks opět opanovali 34:31. Loňskou sezonu jim ale zachránilo až povedené play off, do kterého postoupili s bilancí 2 výher a 4 proher. Jednu z výher připsali také proti Pilsen Patriots, když zatím v jediném vzájemném zápase v Třinci zvítězili 26:19. 

V letošní sezoně mají Sharks bilanci 1:1. V prvním kole vyhráli v Brně proti Sígrs 16:13, následně však doma nestačili na Pardubice Stallions 14:35. Podobně by chtěli Třinec zaskočit i Patrioti. Ti po nedělním zápase v Praze mají jen 5 dní na přípravu na další zápas. Couch William Sturgis v tom ale problém nevidí: "Ano, máme sice o den méně na rehabilitaci těla, ale tréninky probíhají v klasickém módu. Jediné co je jinak, že jsem měl o něco později sestřih z minulého zápasu na přípravu. Ale my se každý trénink psychicky i fyzicky připravujeme právě na nadcházející zápas. Sharks jsou pro nás další výzvou, kterou tým přijal. Musíme si uvědomit, že vyhrát první dva zápasy je krásný úspěch, ale ne náš hlavní cíl. Tím je zvednutí trofeje. Naším celosezonním mottem je Jobs not finished !" Ve hře Třince trenér objevil nové aspekty, s kterými se letos Patriots ještě nepotkali. Z hlediska schématu dělají Sharks věci úplně jinak než většina ostatních klubů. V obraně sází na formaci 3-5-3 a hodně se opírají o power run. Je to fyzicky velmi zdatný klub. Ovšem to my také. Bude to velký zápas pro naši ofenzivní lajnu a quaterbecka. Pokud se vyvarujeme chyb a dodržíme náš gameplan, zvítězíme. Zápas to bude nesmírně tvrdý, místy se může podobat barové rvačce. Na tuto výzvu se těšíme a rozhodně neustoupíme !!!

Trenér Sturgis se bude muset obejít bez centra Františka Janýra, který se letos stal prvním zraněným hráčem Patriots. Nahradit tohoto zkušeného matadora se pokusí dvojice Martin Dušek, Jiří Černý. 

Kromě samotného zápasu si pro návštěvníky zápasu Pilsen Patriots ve spolupráci se skupinou 2/5 Marines Echo Company USMC Reenacted připravilo bohatý doprovodný program. K vidění bude premiéra nového vozidla Ford Taurus ale také vozidlo HMMWV a spousta mariňáků v plné polní. Klasikou již je poločasová tombola a nabídka občerstvení v podobě studených i teplých nápojů a výborných klobás. Oproti předchozímu zápasu máme objednaný i pěkný počasí.

Takže není nad čím váhat. Srdečně Vás zveme na náš zápas, který se koná tradičně v areálu SK Plzeň-Bukovec v sobotu 22.4. Výkop je naplánován na 14:00.

Go Patriots  !!!