2.KOLO Preview

2.KOLO Preview

Preview

V druhém kole nastoupíme již v neděli v areálu Ragby Sparta v Praze na Podvinném Mlýně k zápasu proti Prague Lions. 

Prague Lions dlouhodobě patří k nejlepším týmům v České republice, bilanci tak samozřejmě máme výrazně negativní. Ale není ji třeba ani zmiňovat. Letošní zápas bude úplně jiný. Prague Lions totiž budou letos reprezentovat Českou Republiku v prestižní European League of Football. Do druhé ligy tak nasazuje výrazně omlazený kádr spolu s hráči, kteří se na EFL soupisku nevešli. I přes úvodní prohru na hřišti Mustangs 33:20 není radno Lions podceňovat. Toho si je velmi dobře vědom i trenér William Sturgis:"Mladíci v Lions procházejí silnou organizací, jsou vedeni s nejvyššímí nároky v dobrém systému". Své nám k tomu řekl také náš mladežnický reprezentant linebacker Daniel Kokoška, který v mládežnickém programu Lions strávil dvě sezony, dokonce jako kapitán mužstva:"Z působení v Lions jsem si odnesl mnoho zkušeností. Nejen od trenérů, ale i hráčů seniorského mužstva, kteří jsou již na soupisce týmu pro EFL". A jak by Dan porovnal obě organizace ? Hlavní rozdíl je v množství hráčů v jednotlivých kategoriích. V Lions je podstatně vyšší hráčská konkurence ve všech kategoriích kterým se věnuje větší realizační tým. To bych řekl nejlépe ukazuje, proč jsou Lions v České republice tak úspěšným klubem.

Patriots díky sobotní výhře 30:6 nad Příbram Bobcats ukončili dlouhé čekání na výhru. Tým nabral nové sebevědomí, což potvrzuje i trenér Sturgis. Výhra nám dodala potřebné sebevědomí a v tréninku to bylo vidět. Ovšem každý týden přichází bez ohledu na odehrané zápasy a příštího soupeře nová výzva. Musíme zůstat soustředění a připravovat se jaky bychom před sebou měli finále. Patriots nehodlají měnit styl své hry. Etablovali jsme se jako klub vyznávající fyzicky náročný fotbal, když jsme proti Bobcats dokázali jejich útok udržet pod 50y a sami získali přes 150y. To bude náš recept po celý rok. Dát do toho všechno a nikdy neustupovat..... dodává Sturgis.

A jaké jsou jeho očekávání od samotného zápasu ? Myslím, že s Lions to bude trvrdý zápas. Pokusí se využít svého atletického ducha k vítězství. My budeme kontrovat fyzickým fotbalem a uvidíme, jestli se nám tím náhodou nepodaří mladé Liony vystrašit. Každopádně jsem přesvědčený, že pokud se nám podaří kontrolovat tempo hry v útoku a zastavit jejich QB run, tak zvítězíme. Na vítězství samozřejmě pomýšlí i Daniel Kokoška. Na soupisce Lions pro druhou ligu je mnoho hráčů, s kterými jsem působil v mládežnických kategoriích, nebo i spoluhráčů z reprezentace do 19 let. Takže se na vzájemný zápas těším. Myslím, že to bude velmi vyrovnaný zápas, ale pokud se nám podaří zopakovat, či dokonce ještě zlepšit výkon proti Bobcats, tak domů pojedeme s další výhrou.

A to si samozřejmě přejeme všichni. Zápas je na programu v neděli 16.4. s výkopem v 16:00

Go Patriots !