1.KOLO Report

1.KOLO Report

Postview

Konečně nám odstartovala sezona. V prvním kole jsme přivítali Příbram Bobcats.

Ti zápas zahájili výkopem. První útočný drive se Plzni nepoved. Sezonu zahájil false start. Ještě hůř bylo po prvním pasu domácího quaterbecka. Erneker totiž našel hostujícího Legáta. Pozici Bobcats o 15y zhoršil faul po interceptionu. I tak první drive začínat kousek od redzony, to chceš. Patrioty ale podržela obrana. Hned v první hře se blýskl Marcus Brown, když zastavil v backfieldu běžícího Pukla. Pak sice připsal 7y Bučil, ale po následném incomplete pasu Tomáše Vokurky z toho byl jen pokus o field goal. A ten domácí special team dokázal zblokovat.Patriots tak měli před sebou skoro celé hřiště. Po nekompletním pasu a nulovém běhu Vainera přišel první first down zápasu. Ernekerův pas totiž zachytil Mathauser. Následovalo -5y za ilegal snap. Patrik Vainer ale následně 17y runem zajistil další first down. Dále jsme viděli 4y run domácího quaterbecka, na který navázal pokus o dlouhý pas. Ten byl nekompletní. Situace si Patriots zkomplikovali dle loňského vzoru, false start, dalších -5y. Opět to ale nevadilo, dlouhým runem pro first down se blýskl Urban. Domácí tak byli na polovině hřiště a dalších 8y připsal po zemi Erneker. Následoval také faul od hostu - targeting Davida Lukšana znamenal kromě 15 získaných yardů taktéž vyloučení tohoto autora 4 touchdownů z posledních dvou vzájemných zápasů Domácí byli na hraně red zony, jenže dva krátké běhy a následný sack Vrby s Vitvarem donutly domácí po dalších -5y za delay of game ke krátkému puntu. Ten se Ernekerovi podařil, Bobcats zahajovali z velmi nekomfortní pozice na svých 4y. A toho obrana Patriots využila. Vyrazila míč hostujícímu runningbackovi a ten dokázal získat Daniel Kokoška. Poslední hrou první čtvrtiny byl silový běh středem Marcuse Browna, zastavený opravdu jen pár inchů od touchdownu.

Marcus ale zvedal ruce nad hlavu hned po první akci druhé čtvrtiny. Zbývající inche pro něj nebyly problém. Domácím se při pokusu o potvrzení nepovedl snap, skore tak bylo 6:0. Příbram ani ve svém dalším drivu nedokázala najít zbraně na domácí obranu. Po nulovém runu Pukla dokázal pro minus 6 sackovat Tomáše Vokurku Pavel Tumpach. Po dalším false startu a nekompletním pasu následoval další punt z hloubky vlastní poloviny. A míč tam special team Patriots dopravil ihned zpět, výbornej return si totiž připsal Mathauser. Z dobré pozice ale nic nebylo, nekompletní pas, 6y run Vainera, nulový run Ernekera a další nekompletní pas znamenali ztrátu míče na downy. Podobně neslavně dopadl i útok Bobcats. Marcus Brown totiž opět zasahoval, -2y pro hostujícího běžce. Nekompletní pas a následný sack znamenali další punt hostů. Jakub Mathauser opět nezklamal, byť mu míč při zachytávání udělal drobné potíže, dokázal ho vrátit až na 30y poloviny Bobcats. Patriots ale opět dobré pozice nevyužili. Erneker totiž hodil další interception, tentokrát do rukou Matěje Drmly. Následně přišla dobrá práce Daniela Kokošky při nahánění hostujícího quaterbecka Tomáše Vokurky vniveč, nesportovním chováním se totiž provinil Brown. Po -15y tak Bobcats zavítali na polovinu Patriots. Další přiblížení k bodum zaznamenal runem pro first down Pukl. Následoval dlouhý pas Tomáše Vokurky, ovšem důležitý zákrok si na hranici endzony připsal Daniel Šejbl, který nepovolil zachytit míč hostujícímu receiverovi. K dalšímu posunu se již Bobcats nedostali, drive zakončili puntem, který s velkými problémy dvojce domácích hráčů zpacifikovala bez jakýchkoliv myšlenek na return. S tím si ale nelámal hlavu Patrik Vainer, převzal na svých deseti yardech míč a prokličkoval celou hostující obranou. A běžel, a běžel dál....zastavil se až v endzoně a Plzeň se tak dostala do vedení 12:0. Pokus o konverzi neúspěšný. Obrana Patriots dál pokračovala v suverénním představení, tři a ven. Totéž se povedlo i obraně Bobcats, domácí totiž kromě krátkého catche Madeje další posun nepřipsali. Také proto, že Patrik Formánek nedokázal zpacifikovat dlouhý Ernekerův pas. O dlouhý pas se následně pokusil i Tomáš Vokurka. Jenže své území výborně vykryl Eric Coale a mohl tak slavit interception. A k oslavám obrany se rychle přidal i útok, Erneker totiž našel Mathausera a toho nedokázal nikdo z hostů zastavit. Protože i další pokus o konverzi dopadl neúspěšně, šlo se do kabin za stavu 18:0.


Domácí obrana vstoupila ve velkém stylu i do druhého poločasu. Příbram si to teda občas dělala těžší i sama. Blok do zad při returnu, illegal snap, false start, intentional grounding....už tady to smrdělo safetym, ale to přišlo definitivně až v další hře...při dlouhém třetím z hranice vlastní endzony přišel totiž další faul od hostů. A protože byl v endzoně, připsala Plzeň další dva body. Následný výkop vrátil na polovinu Bobcats zpět Jakub Madej. Další dva first downy Patriots přišly po zemi. 15y během se presentoval Jonas Gerri, další úprk zakončil scramblem Erneker. Další posun zaznamenal 8y catchem Formánek, po stejně dlouhém běhu Rešla byli Patrioti jen 3y od dalšího touchdownu. Jenže po mínusovém běhu Ernekera, delay of game a dropu Šuldy na čáře redzony se Patriots ocitli skoro 20y zpět. A tak následoval pokus o field goal, který Erneker těsně vedle tyče proměnil. 23:0. Patriots následně zkusili onside, leč Bobcats byli pozorní. Obrana Patriots si z toho ale těžkou hlavu nedělala, dva krátké běhy a ještě kratší pas znamenali čtvrtý down na 3y. A po dalším nekompletním pasu šli na míč opět Patriots. Ovšem kromě krátkého runu Urbana nezaznamenali žádný posun. Patriots se ale vydařil dlouhý punt, po touchbacku Bobcats opět začínali z vlastních 20y. A nevypadlo to vůbec dobře, false start, následně rozběhnutého Bučila nepustil pro větší zisk Krnáč. Při dalším běhu holding, další faul a byl z toho 3na21. Záchrané lano tak útoku Bobcats hodil passinterference Dan Šejbl. Bobcats se tak nadechli ke svému nejlepšímu drivu. Poslední akcí třetí čtvrtiny byl first down po zachycení míče Tesaříka. Pěknej, těžkej catch se skluzem do first downu. 

A Bobcats v posunu pokračovali. Catch připsal Kohut, poté opět Tesařík. Rozběhlého Peheho pak nepustil dál než pro 2y pozorný Krnáč. Hostující qb Tomáš Vokurka se pak pokusil o delší pasy. Když to na jedné straně nevyšlo díky výborné práci Tumpacha, zkusil to na stranu druhou. Tam byl Kohut úspěšnější a na scoreboard se tak dostali i hosté. Pokus o dvoubodovou konverzi se jim ovšem nevydařil. Zkomplikování zápasu domácí nepřipustili. Ke zteči zavelel už při returnu Mathauser, když vrátil míč až na 21y. Další first down připsal po runu Gerriho podobně dlouhým runem Madej. Domácí radost po touchdownu Urbana ještě ruší faul Stříbrného, ale naplno propuká po pasu Ernekera na Kadlece. Erneker potvrzuje extra point - 30:6. Do konce zápasu již ani jeden tým body nepřipisuje. Blíž k nim mají Bobcats, kteří se po dlouhém pasu na Tesaříka a faulu Jindřich Krisla dostávájí na dostřel. Hostující receiver sice využívá nedorozumění Vainera s Šejblem v obraně, ale touchdown ruší holding útoku hluboko v poli. Poslední drive mají Patriots, Catch pro first down ještě zapisuje Formánek a zápas ukončuje krátkýmy runy Rešl.

Patriots tedy vrací Bobcats loňské porážky a do sezony vstupují vítězně. V pochmurném počasí jsme viděli pěkný, bojovný fotbal z obou stran. Přesně jak nám trenér Sturgis sliboval. Útok Patriots našel recept na obranu Bobcats dříve a vyspělým výkonem bez větších chyb hru od konce druhé čtvrtiny plně kontroloval. Nejen výsledek, ale zejména zodpovědný výkon může být velkým povzbuzením do dalších zápasů. Pokračujeme již příští neděli v Praze proti Lions. 

Go Patriots !!!