1.KOLO Preview

1.KOLO Preview

Preview

Ano, konečně je to tady. Již tuto sobotu začíná II.liga amerického fotbalu. A začínáme pěkně zvostra. Na domácím hřišti přivítáme Příbram Bobcats.

Bobcats máme co vracet. V loňské sezoně nás totiž dvakrát porazili. Hned v prvním kole na našem domácím hřišti 47:14. V odvetě na hřišti Příbrami jsme odehráli vyrovnaný poločas, ovšem pak jsme již neskorovali a museli jsme se smířit s porážkou 14:29. Ovšem věříme, že vše dopadne tentokrát jinak. Máme za sebou přípravu pod novým trenérem Williamem Sturgisem. A jaká byla ? Máme za sebou skvělou přípravu, ovšem ne jen v posilovně ale také na hřišti. V přípravných zápasech se soupeři z Česka i Německa jsme zůstali neporaženi.Víte, já jsem dost sebejistý. V Evropě jsem už od svých 24 let a všude jsem byl úspěšný. Vím, že umím budovat program a dostat ze svých hráčů to nejlepší. A tento tým se změnil. Všichni hráči přistoupili na má pravidla. Patriots se mění. Hráči na každém tréninku pracují sebevědomě, suverénně a soutěživě. Přesně jak jsem si přál.

Ovšem své budou k zápasu jistě chtít říct i hosté. Co si o nich náš trenér stihl zjistit ? Bobcats jsou skvělý klub. Dlouhou dobu prokazují vysokou výkonnost. Jsem přesvědčen, že nás v prvním zápase pod mým vedením otestujou ve všech směrech. Po loňských výsledcích můžou být favoritem zápasu. Je pro nás velkou výzvou se s tím porvat.A jak bude podle coache Sturgise vypadat samotný zápas ? Utkají se dvě skvělé defenzivy. Vyhraje tým, který v útoku udělá méně chyb.

Na zteč povede ofenzivu Patriots uzdravený QB Martin Erneker. Ten u nás zahájí již třetí sezonu, ovšem na startu každé předchozí přišlo vždy velké zranění. Tak snad do třetice všeho dobrého....V obraně bude tým sázet na linebackera Marcuse Deona Browna jr. Své místo v obraně našel i Pavel Tumpach. Jeho rychlost a tah na míč jsou přesně ty vlastnosti, které dnešní generace ještě v sobě nemá. To ale neznamená, že se Pavel neproběhne s míčem i v útoku. A mohl by mít i speciální motivaci, v Příbrami strávil hned 2 sezony (2014 a 2015) své bohaté kariéry. Ty tam s ním strávila i další z výrazných postav historie Pilsen Patriots. Martin "Žinet" Vokurka. V loňské sezoně se v dresu Bobcats vrátil na hřiště. A na soupisce je psaný i letos. Nad jeho startem v zápase ale visí velký otazník, není stále jisté zda mu zdravotní stav umožní do zápasu zasáhnout. Další osobou historicky spojenou s oběma kluby je aktuální defenzivní koordinátor Bobcats Martin Verdan. Ten začínal v Plzni opravdu od píky. Po krátkém intermezzu na hřišti se v roce 2012 stal trenérem nově založeného flagového týmu Patriots. A v roli kouče se našel. Sbíral zkušenosti i povinnosti. V roce 2016 už stál na sidelině našeho dorostu, v roce 2017 pro změnu dovedl Pilsen Angels k vítězství v 2.lize žen. V závěru roku 2017 se však cesty Martina a Patriots pro neshody s vedením museli rozejít. Laso přišlo z Příbrami kde Martin pokračoval další tři roky jako trenér ženského týmu. Jejich dlouhou šňůru bez prohry narušil až Covid. V loňské sezoně našel Martin své místo u dorostu a tam opět bez jediné porážky mohl se svými svěřenci slavit titul z 2.dorostenecké ligy. A tak není divu, že byl letos přibrán do coaching staffu seniorky Příbram Bobcats. Logicky tak došlo i na otázku, jak se v roli soupeře do Plzně těší. Upřímně, mám tu stále spoustu přátel, takže asi až na hřišti během zápasu zjistím, jaké emoce ve mne budou převládat. Na zápas samotný se hrozně těším a určitě  k němu přistupuji bez nějaké zášti či negativních pocitů..A co nám Martin prozradil o mužstvu Bobcats ? Sice nemáme tak početný tým jako Patriots, ale je postavený na skvělém základu.Patriots mají určitě výhodu v přítomnosti profesionálního trenéra, ten k nám dorazí až před druhým zápasem v sezoně. I tak máme jednoznačný cíl v podobě postupu do play off a k tomu nevede jiná cesta než se pokusit každý zápas vyhrát. To budeme chtít dokázat už v Plzni. Přeji Patriots hodně štěstí a ať zvítězí lepší.

Zápas se hraje v sobotu 8.4. na hřišti SK Bukovec v Plzni. Kickoff je naplánován na 14:00. Na zápas vás za nás všechny pozve trenér Sturgis: Jsem nadšený, že konečně začíná ma dlouhodobá trenérská mise. Patriots nebudou stejní. Pod mým vedením očekávejte tvrdý fotbalový klub, který bude hrát s velkým nasazením a bojovat až do samého konce. Bude to biblické !!!

Tak teď už přece nemůžete vůbec váhat. Těšíme se na viděnou !

Go Patriots !!!