Nový Head Coach Seniorského týmu

Nový Head Coach Seniorského týmu

Rozhovory

Rozhovor připravil majk

Za pár týdnů nám snad konečně začne další, snad již plně "normální" sezona. Stejně jako loni se budeme účastnit druhé ligy. Tentokrát by již ale neměla být tak nevyrovnaná, protože se do hry vracejí ostatní tradiční mužstva. Cíle se ale nemění. Opět chceme atakovat účast v Silver bowlu. K tomu, abychom opět  neskončili těsně před branami nám má pomoct i nový Head Coach a Defensive Coordinátor. Tím bude Richard Bonds, kterého jsme ještě před jeho příletem trošku vyzpovídali.

Trenére, vítejte v Plzni. Můžete se nám na úvod trochu představit?

Zdravím. Jmenuji se Coach Richard Bonds, jsem 58 letý mladík a trénuji již přes 25 let, z toho 13 let v Evropě a po celém světě. Také jsem trénoval na střední škole, univerzitě a v Národním týmu.

Prošel jste již relativně dost štací, přes Norsko, Srbsko, Austrálii, Turecko, Polsko. Povězte nám něco o nich a kde se vám líbilo nejvíce?

Ve skutečnosti jste jich docela dost vynechali, Švýcarsko, Dánsko, Německo (dvakrát), Francii (dvakrát), Egypt (dvakrát) a Nový Zéland. Opravdu mohu říci, že byly dvě destinace, ve kterých jsem si práci a pobyt velice užil a to Nový Zéland a Srbsko. V Srbsku jsem byl 2 sezóny v letech 2012 a 2014.

Slyšel jste, před kontaktem s Plzní, vůbec něco o našem americkém fotbale?

Ano, docela dost. V roce 2009 jsme s dánským národním týmem hrály proti českému národnímu týmu  a v roce 2018 s Tychy Falcons v polské LFA 1 jsme byli hostem Ostrava Steelers na tréninku a scrimmage.

Jaká máte očekávání od angažmá v Plzni?

Má očekávání jsou taková, že uvidím organizaci postoupit do nejvyšší české ligy. Budu se snažit pomoci vybudovat silnější podporu od místních podniků, fanoušků a města. Budu se také snažit vybudovat silnou základnu mladých hráčů, aby zajistili růst Plzeňských Patriotů.

Jak vůbec došlo k Vaší dohodě s Patriots ?

Během off-season s mým univerzitním týmem jsem viděl příležitost trénovat po celý rok i v jiném angažmá. Hledal jsem a mluvil s několika týmy v české lize. Pak jsem narazil na Patriots a po schůzce s vedením klubu jsem došel k závěru, že je to pro mě nejlepší nabídka.

Je něco, na co jsme se zapomenuli zeptat a chtěl byste to zmínit ?

Jen že se velice těším na setkání s hráči a na nadcházející sezónu.

Děkujeme za rozhovor. Těšíme se na Vás a přejeme, ať se Vám tu líbí !!!