6.KOLO Report

Postview

Úvodní výkop obstarali Patriots a první útočný drive začínali Mustangs po returnu Trachty z vlastních 30y. O celý drive se postarali tři muži. Running back Chramosta, a spolupráce quaterbeck Malláta s receiverem Palenčárem. Ti ostatně byli hlavní palebnou sílou Mustangs po celý zápas. V prvním drivu si na ně obrana Patriots nepřišla a tak po dvou first downech Palenčára a kratších runech Malláta s Chramostou nebyl už pro posledně jmenovaného problém ze dvou yardů skorovat první touchdown zápasu. Ten potvrdil kopem Křížek - 0:7. Domácí kontrovali 25y pasem Boudy na Jakuba Radu. Při dalším pokusu o pas ale hostující Šmídmajer přizvedl míč a ten skončil v rukou Ševčíka. Ten interception vrátil až na 35y Patriots. Hosté i díky krátkému 4 downu Chramosty sice získali first down, ale pak při snapu přehodili svého quaterbecka. Ten se navíc moc dobře nezorientoval, nedokázal míč zpacifikovat a domácí tak mohli slavit získaný fumble Lukáše Kohela. Lukáš Bouda využil momentum a nasměroval hned 50y dlouhý pas do rukou Lukáše Voráčka. Ten byl zastaven pouhé 3y od end zony. Ty na poprvé připsal po zemi Patrik Vainer. Následné potvrzení se ale nepovedlo, Vainerův kop byl zblokován do sítě fotbalové branky. - 6:7. Patriots byli v tuto chvíli na koni, pramenilo z toho 3 a ven pro útok Mustangs, když je do těžké pozice svým zatlačením Chramosty pro mínusový běh dostal Michael Bárta.Mustangům se alespoň povedl pěkný punt, který vyskákal ze hřiště až na 30y Patriots. Puntovat po krátkých runech Vainera a Boudy měli i domácí, ale pokusili se o fake a běh Kokošky byl krátký. První čtvrtinu zakončili běhy Chramosty pro 5 a 8 yardů.

Po dalším krátkém runu chyběl Mustangům 1y a ten se rozhodli na čtvrtý down zkusit zahrát. Chramosta středem jich připsal hned 12. Poté Mallát zkusil najít v end zoně Štěpánka, ten ovšem míč nedokázal zachytit. Po 5y trestu pro trenéra domácích měli hosté důležitý třetí down na 3. Míč však hostujícímu runnigbackovi vyrazil Bárta a fumble zalehl Novák. Dlouhé hřiště pro domácí útok začal zkracovat povedenými runy Vainer. kterému zdárně sekundoval také Petr Rešl. Když pak Bouda připsal kompletní pas na Lukáše Voráčka, byli Patriots už na 30y Mustangs. Po catchi Rady byla situace ještě o 12y lepší,tam ale domácí útok skončil. Dlouhý a pěkný drive tak skončil bez bodů, protože Patriku Vainerovi se nepovedl pokus o field goal. To už byl budíček pro hostující útok, který si vzpomenul na úvod utkání. Po runech Malláta a Chramosty následoval first down, dalších 20y připsal catch Jakuba Čermáka. Zpátky na zem, Mallát run first down, Chramosta se pak z 21y zastavil až v end zoně. Pokus o potvrzení během za 2 body obrana zastavila - 6:13. Domácí šli rychle za snížením, po first downech Rady, Vainera a Boudy byli necelou minutu před koncem poločasu opět na dostřel end zony. Bohužel následovali tři nepřesné pokusy o pas do end zony. A přišel i čtvrtý, z toho byl ale díky interceptionu na 1y vlastně docela dobrý punt. Z nedobré pozice se hosté dostali krátkým runem. Domácí obrana už se asi viděla v šatně, ale na cestu musela ještě zkousnout hořkou pilulku, když se předlouhým 81y runem pro touchdown po své pravé straně zaskvěl Karel Peprný. Hosté potvrdili extra pointem a tak se nakonec po více než vyrovnaném poločase šlo do kabin za stavu 6:20.

Hned úvodní drive třetí čtvrtiny ale vrátil domácí do hry. Ti šli na míč po horsecollar tacklu skoro na polovině hřiště. Lukáš Bouda rozdával přesné pasy, catch tak mohl připsat Jonáš Fikrle a další dva také Michal Káčer. Po 20y runu Vainera byli Patriots už na 6y od end zony a povedený nástup do druhého poločasu mohl v endzoně s míčem oslavit Jakub Rada. A protože ho to viditelně bavilo, mohl si to při povedené konverzi zopakovat. - 14:20. Zbytek čtvrtiny už byl ve znamení obran. Hra neměla takový spád, zřejmě i díky velkému vedru se množili situace, kdy po akci zůstaval některý hráč ležet se zraněním. Domácí šli opět rychle na míč, když sice Peprný zachytil dlouhý pas, míč mu ale ve hře dokázal vyrazit Benedykt a Radomír Novák byl opět ve správný čas na správném místě a zalehl tak již svůj druhý fumble. Bohužel se domácím drive nevydařil, naopak po bloknutém puntu Vainera měli Mustangové míč na 30y Patriots. First down pak připsal Mallát, o 15y zpět ho ale vzápětí dostal luxusním sackem Lukáš Kohel. Z hodně těžké pozice 3na20 vykouzli Mallát touchdowný pas, když se v obraně nezorientoval Kopáč, naštěstí hosté během hry faulovali a z 3downu na 35y už se opravdu nedostali.Křečkovo sbírání yardů po catchy totiž rázně zastavil Vainer. Do konce třetí čtvrtiny se Patriots podařilo dostat až na 30y Mustangs, protože runy Boudy, Vainera a catch Rady znamenali několik first downů.

Čtvrtou čtvrtinu ale domácí zpackali. Mohlo to předznamenet už interception Boudy, jehož pas zachytil Kraus. Vypadalo to, že Bouda dostane brzy šanci na nápravu, protože Mustangs se nevedlo posouvat míč. Naopak, šli do mínusu, když Chramostův run společnými silami zastavili Nguyen s Blechou. Pak ovšem přišla sebevražda v přímém přenosu. Mallát musí při dlouhém 3 downu vyběhnout ze hřiště, tam ho ovšem sráží Kokoška. Místo puntu tak automatický first down a 15y zisku. Běh Chramosty pro 1y a late hit Erica Coale, dalších 15y pro Mustangs. Další yardy už si Mustangs získávají sami, catch Peprný, run Mallát a z 1yardu dává touchdown Chramosta. Pokus o 2 opět neúspěšný, cestu do endzony zahrazuje Miroslav Tábor. - 14:26. Domácí se pokouší dostat zpět do hry, po returnu Rady a dlouhém 20y runu Boudy jsou na polovině Mustangs. Tam ale přichází série incomplete, incomplete, interception a raduje se Mašek. Rozkaz držet míč a tahat čas si hostující QB k srdci nebere. Rozbíhá se po levé straně a zastavuje se až v end zoně. Chramosta připisuje 2 body za konverzi a během minuty se podruhé mění skore - 14:34. To ovšem zdaleka nebylo vše. Boudu střídá na pozici quaterbecka Zach Lewis. Začíná pěkným pasem na Mathausera, ten však nezachytává. Po dvou krátkých runech by měl přijít punt, ale Patriots opět zkouší 4 down a po krátkém runu Kokošky musí opět odevzdat míč. Ti opět vědí co s ním, stačí 2 běhy Křečka a po potvrzení je to už 14:41. A ani to není vše, Lewisův pas hlavou tečuje hostující hráč a ti opět zachytávají interception. Hosté mají dlouhé hřiště, to ale pro Peprného není problém - 63y dlouhý run a poslední touchdown zápasu.Křížek opět potvrzuje a skore se tak definitivně zastavuje na 14:48.

Velká škoda, Patriots dokázali tři čtvrtiny držet krok a mohli myslet na první výhru v sezoně. Tak snad příští rok.