Demolice Mustangs v Čelákovicích

Demolice Mustangs v Čelákovicích

Postview

V sobotu 13.9. byl na programu zápas druhého kola nejvyšší dorostenecké soutěže. Pilsen Patriots čekal zápas na půdě obhájce trofeje Prague Mustangs. 


Nutno podotknout, že doslova lví podíl na loňském tažení Mustangs k titulu měli hráči Prague Lions, kteří v loňské sezoně spojili s Mustangs síly. Letos je situace jiná, Lions hrají (a zatím velmi úspěšně) samostatně a Mustangs tak museli ze svých cílů hodně slevit. Po domácí porážce 0:63 s Prague Black Panthers tak okleštěná soupiska Mustangs nebyla favoritem ani v utkání s Pilsen Patriots. Obzvlášť, když Patriots ukázali v prvním kole kvalitu a slavili výhru 30:8 nad Vysočinou Gladiators.


Předpoklady se naplňovaly od samého začátku. Už po první čtvrtině Patriots vedli 27:0. Domácí si museli připadat jak na Matějský pouti. První touchdown po zemi totiž skoroval Matěj Urban, další dva po více než 20y pasech Jonáše Beneše připsal Matěj Šlehofer. Poslední touchdown čtvrtiny zaznamenal runem Daniel Vokurka. Ve druhé čtvrtině přidali Patriots další dva touchdowny. Po 72y runu se radoval Ondřej Němec, chvíli na to slavil po získaných 23y i quarterbeck Jonáš Beneš. V druhém poločase už tempo logicky opadlo. Až v závěru se ještě dvakrát radovali hosté.Nejprve zachytil touchdown Bruno Svatuška a v závěru skore uzavřel ten kdo ho načal - Matěj Urban. Zápas tak skončil vítězství Pilsen Patriots 54:0


Radost Patriots z druhého vítězství v sezoně popsal Tomáš Michalec:"Ze zápasu mám skvělý pocit. Týmová morálka byla naprosto skvělá, všichni jsme se celý zápas podporovali a kluci na hřišti ukázali co v nich je a šlo to vidět i na skóre. Velké díky jde hlavně trenérovi, který nás připravil na všechno možné a díky jeho intenzivním tréninkům v offseason. Doufám, že nám tato týmová morálka zůstane až do konce a věřím, že letos dost ostatní překvapíme."


A své dojmy ze zápasu přidal i Jan Čapek:" S klukama jsme šli do zápasu se skvělou energií, která u nás panuje už od začátku připravy. Myslím si že i díky tomu jsme vstoupili do sezóny takhle dobře. Mustangs jsme nechtěli podceňovat, studovali jsme videa, poctivě se připravovali a bylo to znát. Celý zápas dominovala naše offense díky skvělému výkonu naší o-line kterou můžu soudit nejvíce, ale musím říct že celý útok makal bezchybně. Taky musím pochválit naší defense která nenechala útok Mustangs skoro vůbec posouvat po hřišti. Chtěl bych pochválit soupeře, že nevycouvali i přes četnou marodku, ale hlavně celý náš tým, protože opravdu jel na sto procent. Teďka už se plně soustředíme na zápas s Pantery kterým máme co vracet."


Poslední slovo k zápasu již tradičně patří trenérovi Williamu Sturgisovi:"Každý vyhraný zápas je dobrý zápas. Kluci hráli tvrdý a fyzicky náročný fotbal, což je přesně to, co po nich chceme v každém zápase. Jsem rád, že ubylo hloupých trestů oproti prvnímu zápasu. Ale pořád se jich vyskytlo dost. Musíme být tvrdý, ale v rámci pravidel. V tomhle nás čeká ještě hodně práce. I přes vysokou výhru jsem přesvědčenej, že máme na víc. Vzhledem k vysokému vedení jsme nepředvedli tak pozorný výkon. Bylo tam na můj vkus dost nedbalostí. To by se nám v následujících zápas s PBP a Lions mohlo krutě nevyplatit. Útok musí být soustředěnější a obrana nesmí nikdy hrát backyard football. To jsou detaily, které vylepšíme. Volný týden využijem na zotavení se a už se soustředíme na další zápasy. Na kluky jsem hrdý, ale musí zůstat skromní  uvědomit si, že ještě máme hodně co zlepšovat."


Sestava Pilsen Patriots: Vítek Písař, Robert Chroustovský, Jonáš Beneš, Oliver Slavík, Matěj Urban, Tomáš Chadraba, Nikita Fiala, Ondřej Němec, Mikuláš Beneš, Dominik Fous, Filip Trubač, Oliver Paločko, Filip Bláha, Bruno Svatuška, Daniel Vokurka, Václav Hasman, Tomáš Michalec, Jan Čapek, Dominik Baloun, Matěj Šlehofer, Matyáš Vaněk, Christian Pelant. Trenér William Sturgis


Tento víkend čeká několik našich hráčů reprezentační utkání na ME do 19 let. V Itálii se utkají s domácím výběrem o celkové 6.místo. Ostatní kluky můžete vidět na naší akci Fall snap. A další zápas? To bude bitva s Prague Black Panthers na domácím hřišti v Bukovci 27.9. od 15:00.