3.KOLO Report

3.KOLO Report

Postview

Ani ve třetím zápase sezony se Patriots nedočkali první výhry. Tentokrát k ní ale nebylo daleko.

Výkop utkání měli na starosti hosté, po returnu Voráčka doslat domácí qb Bouda míč na vlastních 35y. Po úvodním zaměřovacím nekompletním pasu následoval již kompletní na Voráčka. Po runu Kokošky měli domácí první first down a byli na polovině soupeře. Do dalšího first downu zachytil míč Fikrle. Situace se domácím zkomplikovala po nízkém snapu, ztrátu ale v další akci vynuloval catchem Rada. Následoval pokus o pas do endzony, který hosté dokázali ubránit jen díky faulu. Patriots tak měli 1 na goal na 5y. Bohužel Pavel Tumpach byl při svých runech třikrát zastaven, zbýval poslední yard. Domácí zkusili rozehrát čtvrty down, bohužel Kokoška jen napodobil předchozí pokusy svého zkušenějšího kolegy. Hosté tak šli na míč v dost nekomfortní situaci, ale poradili se s ní velmi dobře. Petr Plaček totiž zvolil pas do pravé strany, který na 35y zachytil přes bránícího Kopáče Jakub Mikyska. Po runu pro -2 přišla zrcadlově otočená pasová hrá jako před chvíli. David Pivovar neuhlídal  Kryštofa Sedláka a ten se zastavil až při oslavě 56y dlouhého touchdownu. David Pivovar pak alespoň zabránil pokusu o konverzi, když se hosté po vysokém snapu museli pokusit o běh. Patriots se rychle dostali zpět na polovinu Stallions, 15y run si připsal Pavel Tumpach, 6y přidal Lukáš Bouda a catch pro first down zaznamenal Rada. Hostující obrana zabrala, po dvou nekompletních pasech dokázala včas přistoupit ke Kokoškovi. 3 na 15 ale vyřešil Bouda sám, po zemi si došel až na hranici first downu. Krátký čtvrtý pak už pro něj byla jen formalita. Dalších 12y přidal Tumpach. Další běhový pokus Boudy hosté zastavili opět na hranici jednoho yardu. Bohužel přišel další nepovedený snap Tábora s kterým si neporadil Lewis. Fumble a Stallions opět vylezli hrobníkovi z lopaty. Obrana Patriots si tentokrát vedla daleko lépe. Když se asi sedmi lidem nepodařilo zlomit hostujícího qb Plačka při běhu, dokázali ho alespoň vytlačit ze hřiště. Protože Stallion přidali jen run pro malý mínus a nekompletní pas, museli puntovat. Punt se tentokrát příliž nepovedl, před půlkou hřiště se odrazil ke Krnáčovi a ten mohl returnovat do dobré pozice. Teda mohl by, kdyby se jinak velmi přesní sudí zrovna neupískli. Velká škoda. I tak měli Patriots míč na 35y Stallions. O dalších 5yardů zpět je zatlačil Lukáš Rabas, který nedal Kokoškovi šanci se s míčem rozeběhnout. To byla poslední akce první čtvrtiny.

Bohužel start do druhé čtvrtiny měl hodně daleko k povedenému začátku zápasu. Patriots začínají druhou čtvrtinu timeoutem, aby následovala akce pro -10y. Richard Kutý totiž krutě přetlačil Tábora a ten mohl jen přihlížet, jak Bouda inkasuje sack. Následuje delay of game a celkem logicky z toho nemůže být nic jiného než punt.Ten vrací na vlastních 30y Plaček. Dalších 10y připisují Stallions po faulu Radka Benedykta.Ondřej Ministr pak runem přidává dalších 9y. Po pasu Linka na Mikysku a následném runu Ženka se Stallions nebezpečně přibližují. Prapor domácích ale zvedají včasným zastavením rozběhnutého Ministra společnými silami Lukáš Kohel s Josefem Krnáčem. Hosté pak nekompletují pas. Z 12y trošku překvapivě zkouší 4 na 7, pas ale blokuje pozorný Michal Kopáč. Domácí zkouší run Kokošky, tomu ale nedá žádný prostor Králíček. Z 3na13 dostává domácí Bouda, jeho run přináší další várku downů. Na zdařilé runy Kokošky pro 6y a Tumpacha pro 12y navazuje catchem pro další first down Voráček. Domácím se daří posouvat míč, dalších 6y putuje na konto Kokošky, Bouda pak kompletuje pasy na Radu a Tumpacha.Patriots už jsou opět na dostřel end zony, na dlouhý Boudův pas bohužel nemůže dosáhnout Voráček. Další pokus do endzony končí jásotem obrany Stallions. Dlouho letící míč na zdvojeného Jakuba Radu totiž krotí Filip Meduna.Domácí obrana ale odehraje další skvělý drive. Krnáč totiž sackuje Plačka, v minus yardech zastavuje Kohel Kutýho. Následuje incomplete. Z nevýhodné pozice se hosté dostávají povedeným dlouhým puntem. Útok domácích bohužel napodobuje Stallions, ačkoliv Vainerovi moc nechybělo, aby zachytil na půlce pas Boudy. Hosté ještě mají šanci, return Plačka totiž zastavuje Pivovar na 40y. Pěkný catch pak připisuje Benjamin Linzmajer, domácí obrana ho s vypětím všech sil zastavuje na 12y. Hosté mají 10 vteřin, přes dva nekompletní pasy ale cesta k bodům nevede. Poločas tak končí 0:6.

To ale neplatí dlouho, domácí výkop se odráží k Plačkovi a ten trestá děravý střed domácícho special teamu. 80y kickoff return touchdown. Pokus o konverzi za 2 body je neúspěšný, stav je tedy 0:12. Domácí se pokouší o rychlou odpověď, přibližují se díky runu Tumpacha, Kokošky a několika ofsajdům hostující obrany. Po 18y runu Tumpacha jsou Patriots opět v red zoně. Bohužel Lukáše Boudu v endzoně opět přečetla obrana Stallions a získává tak další interception. Stejnou odpověď ale přichystala domácí obrana, po dvou krátkých runech Ženky totiž zachytává Linkův pas David Pivovar.. A protože po krátkém runu Kokošky atakuje běžícího Boudu facemaskem Vejs, jsou Patriots opět na 20y. A protože vzápětí předvádí 17y run Kokoška, je to opět blízko. Ačkoliv přišel další nízký snap, Bouda si s ním ví rady a donáší míč pro první domácí touchdown !!! Vainer potvrzuje, je to 7:12. Domácí cítí šanci, nutí hosty k brzkému puntu. O šanci se však sami připravují, když nestíhají vystřídat. A protože si ani nevzali timeout, hosté získávají first down naprosto zdarma. Možná to byl ale plán, protože Patrik Vainer zachytává pas hostujícího quarterbecka a po 66y returnu dostává domácí poprvé v sezoně do vedení !!! Touchdown sám potvrzuje extra pointem a Patriots otáčí na 14:12. A domácí obrana jede na vlně. Rada nenechá rozeběhnout Ministra, Pivovar nepouští míč na hostujícího receivera a další pokus o pas končí v rukách Radka Benedykta. Patriots tak jdou opět do útoku. Poslední akcí třetí čtvrtiny je fumble Boudy, ten však míč sám zalehává. Je z toho tak jen ztráta yardů a konec třetí čtvrtiny.

Z těžké pozice Patriots nedostane ani catch Mathausera a tak musí přijít punt. Tan je zastaven na 17y Stallions, bohužel se ve hře provinil facemaskem Koubek a Pardubice tak získávájí 15y k dobru. Dalších 8 připisuje po zemi Ženka. Vzápětí chytá ostrý pas do pravé strany a jen s vypětím všech sil ho po 55yardech jen 1y od cíle vytlačuje ze hřiště Rada. Dobrou pozici tak jen o chvíli později využívá k touchdownu Ondřej Ministr, sám se chopí i úspěšné konverze. Stallions si berou zpět vedení, tentokrát 14:20. Patriots se ale nevzdávají. Po dvou kratších runech Kokošky přidává dalších 30y Bouda. Ten si poradí i s 4na1 a dostává Patriots už na 25y od endzony. Tři yardy připisuje Kokoška, při dalším runu je ale opět ztrácí. Po nekompletním pasu je tu 4 na 10. Ten domácí proměňují díky velmi těžkému catchy Jonáše Fikrleho. Po několik laciných dropech v předchozích zápasech tímto catchem ukázal jaký v něm dříme potenciál. Na 5y přibližuje domácí catch Vainera. Patriots se k pasu do endzony dostali až při čtvrtém downu, Voráčkovi však nepovolí zachytit touchdown Králíček.Domácí obrana ale předvádí další parádní představení. Hosté to zkouší po zemi, Rada je ale na svém místě a zatlačuje je zpět o další 2y. Blízko k získání safety se domácí dostávají po tlaku tří K. Krnáč, Kohel a Koubek staví hostujícího runningbacka jen těsně za čárou. Hosté tak musí puntovat a věřit obraně. Patriots mají 50 vteřin a míč na 40y od endzony. Důležitý zákrok si při pasu na Fikrleho připisuje Václav Zbortek.Další várku downů si ale Bouda zasluhuje runem pro first down a vyběhnutím ze hřiště. Přichází ještě dvě velké šance. Bohužel pas na Vainera do endzony je krapet delší.Při posledním 4 na 15 je na hranici TD hodně blízko ke catchy Rada, hostující obrana mu ale s vypětím všech sil míč nedovolí zachytit. Velká škoda. Hosté již jen zaklekávají a slaví tak těžce vybojované vítězství 14:20.

Patriots by ale neměli mít hlavy dole. Předvedli jasně nejlepší výkon v sezoně, dokázali se dobře posouvat s míčem a obrana kromě dvou interceptionů ještě několikrát dostala Stallions ze hřiště velmi rychle. S podobným výkonem mohou stále míchat kartami v druhé lize. 

Go Patriots !!!