2.KOLO Report

Postview

V druhém zápase sezony jsme opět prohráli. Tentokrát doma s Příbramí Bobcats 14:47.

Úvod zápasu se opět nesl ve znamení obran. Domácí, pod vedením quarterbecka Lukáše Boudy z prvního drivu nevytěžili ani first down. Bobcats byli úspěšnější, když si dlouhý, 30y run, připsal runnigback Petr Datel. Ten zlobil domácí obranu po celý zápas.Z dobré pozice hosté ale nic nevytěžili, pokus o field goal obrana zblokovala. Následující drive Patriots opět skončil puntem. Ten ale hosté muffli a protože u míče byl první Milan Koubek, mohli Patriots v útoku pokračovat. Po zachycení Michala Káčera se Patriots dostali až do red zony. Výsledek byl ale stejný jako před chvíli u Bobcats. Pokus o field goal Vainera byl příliš krátký. V zápětí přišli první body. David Lukšan si totiž poradil s bráněním Radka Benedykta a zachytil pas svého quarterbecka Tomáše Vokurky. Připsal si 80y touchdown a poslal hosty do vedení. Extra point proměnil Lukšan - 0:7. Za další půl minuty bylo z pohledu domácích ještě hůř. Obrana Bobcats totiž donutila Lukáše Boudu k fumblu a získala míč na 21y. Vokurka předal míč Datlovi a jeho běh nikdo z obrany Patriots nedokázal zastavit. Extra point se nepodařil, hosté tak vedli 0:13. Domácí útok si vzápětí zopakoval fumble, ale Bobcats tentokrát výborné field pozice nevyužili a šli po neúspěšném čtvrtém downu opět bránit. Patriots se po několika povedených runech Tumpacha a Boudy dostali na konci první čtvrtiny na polovinu hřiště.

Druhou čtvrtinu zahájil dlouhým runem Kokoška. Domácí pak nebyli daleko od touchdownu, to by ale pěkný Boudův pas nesměl v endzoně dropnout Fikrle. Při pokusu o dlouhý čtvrtý down ukázal svou platnost také v obraně hostující Datel, když dokázal sackovat Boudu. Sackem se následně dokonce dvakrát blýskla také obrana Patriots, První si připsal Josef Krnáč, následně Vokurku složil také Jindřich Krisl. Bohužel to obraně k ničemu nebylo, protože z těžké pozice dostal Vokurka svůj tým 60y pasem na Tesaříka. Toho totiž nedokázal uhlídat Hruška.Hosté pak poctivě ukrajovali yardy po zemi, proměnili také 4na inche a tak poslední 2y run byl už pro Datla formalita. Tou nebyl extra point, hosté tak vedli 0:19. Domácí ale tentokrát odpověděli pěkným drivem. Několika běhy se na něm podíleli Pavel Tumpach s  Danielem Kokoškou. Catchem pro first down přispěl také Jonáš Fikrle. Další catch, konečně touchdownový, pak připsal Patrik Vainer. Ten pak sám proměnil extra point a do kabin se tak šlo za stavu 7:19.

Druhý poločas začal výkopem Patriots. Obrana zabrala a Bobcats tak zahájili neoblíbeným 3 a ven. Domácí sice připsali first down po runu Kokošky, následovali ale další nekompletní pasy a nepovedený punt. To Patriots ale nemuselo mrzet, protože obrana dokázala získat další fumble, když míč získal Michael Bárta. Bohužel šlo jen o půjčku za oplátku. Fumble Patriots a Bobcats tak opět v útoku. Domácí obrana zabrala, donutila hosty až ke 4 na 25, ale skvělým, 80y dlouhým puntem dostal hosty z úzkých Lukšan. Domácí zkusili na quarterbecka postavit Zacha Lewise, ten si ale při předávce míče nerozuměl s Kokoškou a byl z toho další fumble domácích. Tentokrát už se to neobešlo bez trestu, Vokurka hodil míč do rukou Šusty a ten připsal 25y touchdown. Datel pak připsal dvoubodovou konverzi a v závěru třetí čtvrtiny to tak bylo 7:27.

A na začátku poslední bylo ještě hůř. Další dlouhý run předvedl Datel, nikým neatakován si doběhl pro 47y dlouhý touchdown. Ten tentokrát za 1 potvrdil Lukšan.Domácí sice snížili, když si 20y po zemi připsal Tumpach, dalších 6 připsal Bouda a pak už Tumpach míč nikomu nepůjčil. Běh z deseti yardů mu soupeř ještě těsně před touchdownem zastavil, ale ten poslední yard už nebyl pro Pavla problém. Vainer opět potvrdil, 14:34. Než domácí mohli vůbec začít pomýšlet na zdramatizovaní koncovky, inkasovali další touchdown. 80y nebylo pro Davida Lukšana žádný problém. Poslední ránu zasadil Patriotům Tesařík, když zachytil Lukšanův 1y pas pro poslední touchdovn zápasu. A protože potvrdil, svítilo po závěrečném hvizdu rozhodčich na scoreboardu 14:47.

Výsledek je pro domácí možná trošku krutý, ale výhra Bobcats je zasloužená. Dokázali lépe posouvat míč a nedělali tolik chyb. Patriots nyní mají volný týden a nezbývá, než pokračovat v tvrdé práci. Šance v každém zápase jsou, jen je potřeba je využívat.

Závěrem se sluší poděkovat za skoro 200 diváků na naší premiéře v Bukovci. Věříme, že vás fotbal i přes naší prohru bavil a doufáme, že jsme se neviděli naposled. My budem příště určitě lepší !