1.KOLO Report

Postview

V úvodním zápase sezony jsme prohráli v Čelákovicích s Prague Mustangs 6:17. Ale popořadě.

Úvodní los vyhrávají Patriots a volí výkop. Mustangs vedení v prvním poločase quaterbeckem Potměšilem zahajují po returnu Malláta z vlastních 28y. Potměšil zahajuje 5y runem. Následuje incomplete pas a run pro first down. Pak Potměšil kompletuje první pas, ovšem Čermákovi míč společnými silami vyráží Lukáš Kohel s Michalem Kopáčem a Patriots zalehávají fumble. Starting Quarterbeck Patriots Erneker tak dostává míč na příjemných 35y Mustangs. Útok zahajuje 8y runem Kokoška, pak však Patriots dobrou pozici svou vlastní hloupostí ztrácí. Po false startech Kokošky a Romana Voráčka je z 2na2 rázem 2na12. Situaci nepomohl ani následný první sack obrany Mustangs. I tak Patriots mohli zůstat na míči, to by ale Jonáš Fikrle musel zachytit pěkný Ernekerův pas do first downu. Erneker puntoval do touchbacku a domácí šli do útoku z vlastních 20y. Stejně jako v prvním případě zahájil Potměšil runem, Patriots s tím ale počítali a tvrdou stopku pro -4y vystavil domácímu quaterbeckovi Milan Koubek. Domácí quaterbeck pak krátkým runem dostal tým do pozice 4na5. Na vlastní polovině se čekal punt, ovšem Mustangs překvapili během Chramosty a byl z toho first down. Potměšila chuť na běhání s míčem neopouštěla, ovšem další tvrdou stopku vyfasoval tentokrát od Šejbla. A tak domácí do dalšího first downu dostal až běh Vančury. I v další várce downů začal domácí quaterbeck runem, tentokrát ho přes line of scrimmage nepustili Krnáč ve spolupráci s Bártou. Tentokrát už se z toho domácí nedostali a museli puntovat. Prakticky celý první poločas jsme sledovali podobný obrázky. Pár povedených runu následovali nekompletní pasy a nutnost útoků puntovat. Nejdelší hru zaznamenal domácí runningback Chramosta, když si připsal 28y run. Domácí už byli na dostřel prvním bodům, ale Potměšil pak nasměroval míč jen do rukou Dana Šejbla a Patriots se tak i z této šlamastyky dostali. Patriots se na půlku Mustangs dostali po pěkným dlouhým catchy Fikrleho. Jenže domácí obrana pak dvakrát v krátkém sledu přetlačila hostující ofenzivní lajnu a Erneker se po sackách Křížka a Vancla hodně těžce sbíral ze hřiště. Musel ho tak na pozici QB na jistou dobu nahradit Zach Lewis. Ten nezačal špatně, 24y catch si připsal Jakub Rada. Víc už ale Patriots nestihli, protože jim nezbyl žádný timeout a krátká hra do strany v závěru poločasu neměla šanci na úspěch.

Také druhý poločas začal výkopem (!!!) Patriots. Domácím totiž zůstala po volbě Patriots na začátku zápasu volba v druhém poločase a logicky zvolili příjem..Do druhé půle vystřídali Mustangs na postu qb Potměšila Jakubem Mallátem. A náš loňský receiver se vůbec nestyděl. Jeho první pokus vzduchem sice ještě skončil nekompletní, když se domácí receiver neúspěšně pokoušel o one hand catch. I tak se domácí z těžké pozice 4na3 dostali. V tu chvíli hra spíš připomínala rugby, protože mlýn domácích se rozbil asi až po 15 získaných yardech. Domácí tak už byli na polovině soupeře a pak už přišel první touchdown. Mallát dlouhým pasem na pravou stranu hřiště vybídl k zachycení Padevěta a ten nabídkou nepohrdl. První větší chyba v hostující obraně tak byla hned potrestána. Extra point proměnil bez problémů Kraus. Pak se nám hra vrátila do obrazu první půle. Domácí přeci jen dokázali získat o nějaký ten first down víc, ale prim hráli dlouho obě obrany. Na hře nic moc nezměnil ani návrat Ernekera na post qb Patriots. Tomu se navíc v závěru třetí čtvrtiny jako punterovi nepovedlo dobře zachytit snap a Mustangs po zblokovaném puntu dali Mallátovi míč na své vlastní polovině. Ten ho pak další tři minuty nikomu nepůjčil. Své běhové pokusy sice ředil nekompletními pasy, ale i tak se mu dařilo vylepšovat field pozici. Po povedeném 4na1 už ho z hranice 5y nezastavil nikdo a zcela nepokrytý si s míčem nad hlavou došel pro touchdown. Ten opět potvrdil Kraus a domácí vedli 14:0. Ale to netrvalo dlouho, protože Ernekerův pas tentokrát zachytil Rada, utekl svému strážci a 75y touchdownem vykřesal jiskřičku naděje pro Patriots. Těm se ale nepodařil extra point. Ernekerovi, viditelně ještě otřesenému po kontaktu při předchozí touchdownové přihrávce ho totiž domácí obrana zblokovala. Hosté se tak potřebují znovu rychle dostat k míči, tomu ale nepomáhá 15y za late hit Hrušky na domácího quaterbecka. Domácí quaterbeck Mallát utíká i z těžkého 2na20 a donáší míč na dostřel. Tíha okamžiku nedělá Krausovi žádné problémy. Proměňuje 30y field goal a dává domácím jistotu. Patriots už se na odpověď nezmáhají a Mustangs tak slaví vydařenou odvetu za úvod sezony 2020.

Zápas tak skončil zaslouženou výhrou domácích. Patriots velmi dobře fungovala obrana, ale vázl útok. Velká porce delay of game (až 7x!!!), false startů, špatný time management a malá různorodost hostujících her překláněla misku vah na stranu domácích. Na jejich straně se velmi dobře předvedl Jakub Mallát, své si odběhal také Roman Chramosta. Patriots budou muset v týdnu hodně věcí zlepšit, aby se v domácí premiéře proti Bobcats předvedli v lepším světle.