SILVERBOWL - Preview

SILVERBOWL - Preview

Preview

Vrchol sezony je tady!!! Již zítra ve 13:00 nastoupí Pilsen Patriots ve finále II.ligy na stadionu s názvem Sportovní zařízení města Jičín proti domácím Hurricanes.Ti jako nováček soutěže dokázali s bilancí 7:1 ovládnout základní část soutěže, v semifinále si pak poradili s Bělou Raiders 18:8. Patriots šli do play off z druhého místa a v semifinále porazili jediného přemožitele Jičína Brno Alligators 21:20. V základní části v rámci 2.kola Jičín porazil Plzeň díky field golu v samotném závěru utkání 17:14.K zápasu se ještě jednou vrátil trenér William Sturgis: "V našem vzájemném zápase jsme udělali několik chyb, které Jičín trestal bigplayema a ani se nám moc nedařilo v útoku. Podle posledních tréninků ale vidím, že jsme na zápas tentokrát připravení mnohem lépe. Hrozně se těšíme a chceme soupeři porážku vrátit."

Oba týmy už mají zkušenosti s finálovýmy zápasy. Jičín loni ve finále třetí ligy porazil Zlín Golems 14:0. To zkušenost Patriots je trochu trpčí, naposledy hráli finálový zápas v II.lize v roce 2016 a se značně zdecimovaným kádrem bez starter quarterbecka utrpěli v Brně porážku se Sígrs 67:0. Ze současného kádru porážku pamatují:Patrik Vainer, Pavel Tumpach, David Hlaváček, Jakub Brejcha, Tuan Nguyen, Martin Vokurka, Martin Partha, Jiří Urban, David Pivovar a Stanislav Košík.

Do Jičína tentokrát odjedou Patriots v úplně jiném rozpoložení. Mají za sebou sérii důležitých výher, kromě zraněného Martina Vokurky i kompletní kádr. Po vypršení dalšího trestu se vrací linebacker Daniel Kokoška. Pro několik veteránů v týmu se může jednat o poslední soutěžní zápas kariéry. 

Tým si na finále věří, což dokazují i slova trenéra Sturgise:"Jsem na celý klub nesmírně hrdý. Způsob, jakým se během pouhých dvou let přizpůsobil mé kultuře, tréninku a hernímu plánu je pozoruhodný. Již v druhém roce budem bojovat o titul, to je velký úspěch sám o sobě. Kluci vědí, že mají jedinečnou příležitost zapsat se do historie. Věřím, že jsme nejlepší tým soutěže a že můžeme vyhrát. Rozhodovat bude disciplina a fyzická síla. Potřebujeme velký zápas od našeho QB Martina Ernekera. Hra Jičína není nijak speciální, její provedení je ale velmi precizní. Proto musíme naší práci odvést perfektně. Jsme připravení víc než kdy jindy a chceme všem dokázat, že jsme špičkový tým II.ligy a pokusit se o postup do 1,ligy. Je před námi závěrečný zápas, kterým můžem dokončit naší práci. Mluvíme o tom celou sezonu a tu chceme zakončit s trofejí nad hlavou!!! Jobs not finished!"

Domácí budou jistě spoléhat na mocnou podporu z hlediště, loňské finálové utkání sledovalo přes 500 diváků, na semifinále s Bělou jich dorazilo 481. Pokud máte čas a chuť, neváhejte přijet Patriots podpořit přímo do Jičína. Ze zápasu nebude stream a tak je to jediná šance jak být u toho.Kickoff v neděli, 7.7. ve 13. hodin.organizační schema

Go Patriots!!!