SEMIFINÁLE - Ohlasy

SEMIFINÁLE - Ohlasy

Chvilka s majkem

Nedělní SILVERBOWL v Jičíně se již nezadržitelně blíží, my se ale ještě naposledy zastavíme u sobotního semifinálového zápasu. 

A začneme poněkud netradičně, o svůj pohled nejen na samotný zápas ale i sport samotný se s náma podělil také Pavel Horváth:

Musím se přiznat, že šlo vůbec o první zápas amerického fotbalu, který jsem sledoval na vlastní oči. Vůbec si nedovedu představit, jak bych v té výstroji a helmě v tom šíleném horku vydržel byť jenom chvilku. Obě mužstva mají můj respekt za to, jak se s podmínkama vypořádaly. Velký dojem na mne udělala pohybová zdatnost hráčů,zejména útočících po příjmu míče. Vypíchnout musím domácího receivera Matěje Šlehofera. Moc se mi líbil zápal hráčů obou týmů, i přes několik zraněních, která k tomuto sportu asi patří, jsem viděl nespočet tvrdých soubojů, ran a skládek. Klobouk dolů, jak do toho ti kluci chodí. V neposlední řadě mne zaujalo, že tento sport má využití opravdu pro každý typ postavy. Doufám, že bych si taky mohl někdy zahrát. Třeba občas vystřídat Davida Šádka při kopech. :-)


Z aktéru zápasu dostanou přednost tradičně hosté, svůj pohled nám zaslal quarterbeck Tomáš Fortelný:

Sobotní pekelně horké utkání nezačalo dle našich představ, když se nám hned třetí hru zranil jediný RB a my tak nebyli schopni úspěšně založit běhovou hru. Nicméně i přes posouvání se po hřišti vzduchem nás dobře připravená Plzeň byla schopná zastavovat a trestat naše individuální chyby. Nezbývá mi nic jiného než poděkovat organizaci a hráčům Patriots za vyrovnáné utkání a popřát jim hodně štěstí ve finále letošního ročníku druhé ligy.  


K vítězství Patriots přispěl získaným fumblem, ale třeba i překaženým pokusem Brna o konverzi Eric Coale:

Firstly, hats off to Brno. I knew that even though we got out to an early lead, they would not go away quietly. They have many experienced veterans who know how to play in difficult games. That experience, and the second half play of their defense kept the game close to the very end. I’m proud of our team. It can’t be overlooked that our defense created 4 turnovers. Two of those turnovers (interceptions by: Urban, Pažicky) came in our own territory with the opponent knocking on our door. Two critical moments in the game. Coach prepared us well and the opponents had nothing that surprised us. The whole team fought well. 35+ degrees in the scorching heat, tough and determined opponents, it was not easy. It’s these type of games that show what a team is really made of. Fortunately for the Patriots there are no quitters among us. Everyone was prepared to fight until the last play. To win the semifinal in front of our fans in Pilsen means a lot. We have many veterans who are nearing the end of their playing days, and this win was for them. I am looking forward to Jičin. Our defense will be back to full strength and ready for war. As always, Job’s not finished.

Zaprvé, klobouk dolů před Brnem. Věděl jsem, že i když jsme se dostali brzy do vedení, tak že to nevzdají. Mají v týmu mnoho zkušených hráčů, kteří vědí jak se hrají těžké zápasy. Jejich zkušenosti a hra obrany v druhém poločase udržely zápas napínávým až do samého konce. Jsem na náš tým velmi hrdý. Nelze přehlédnout, že obrana získala 4 turnovery. Dva z nich ( interceptiony Urbana a Pažického) přišli hluboko na naší polovině, když už byl soupeř na dostřel. To byly kritické momenty. Od trenéra jsme byli velmi dobře připraveni, soupeř nás ničím nepřekvapil. Celý tým bojoval velmi dobře. V 35 stupňovém vedru to proti houževnatému a odhodlanému soupeři nebylo vůbec jednoduché. Právě v těchto zápasech se ukáže, co v týmu skutečně je. Naštěstí v týmu nemáme nikoho, kdo by se vzdával. Všichni byli připraveni bojovat do poslední hry. Vyhrát semifinále v Plzni, před vlastními fanoušky, to znamená opravdu hodně. Máme v týmu hodně zkušených kluků kteří se blíží ke konci kariéry a toto vítězství bylo pro ně. Těším se do Jičína. Naše obrana se vrátí v plné síle a připravena na válku. A jako vždy, Job´s not finished!!!


A posledním zpovídaným hráčem byl Ericem zmíněný linebacker Jakub Juraj Pažický: 

V první řadě bych rád poděkoval soupeři za skvělý zápas a za to, že nám to nedal zadarmo. Z pohledu obrany, vše fungovalo jak mělo. Když jsme někde měli problém, přišli jsme rychle na to jak ho vyřešit. Zápas jsme brali jako by to už bylo finále, do přípravy jsme dali každý svoje maximum a odrazilo se to na výsledku. Pilsen Patriots postupují do finále a budou hrát o postup do 1. ligy. Jsem rád že mohu být součástí tohoto týmu a přispívat k tomu abychom si došli pro to co nám patří. Za týden si to dáme znovu a lépe!!!


Tradičně poslední slovo za zápasem patří trenérovi Williamu Sturgisovi:

It was a hard fought match. We came out and I feel like we dominated and stuck to our gameplan on both sides if the ball. Second half was a bit scary. We couldn't execute the same on offense and put the defense in a tough situation. They had to be on the field and play well. Multiple punts and not enough first downs, I believe mainly the exaughstion from the defense is what allowed them to score. At the end of the game we held well. We did what we needed to do to get the win and all things considering I am proud. Even a week before the finals we have things we need to fix and the main thing is being consistent on offense. We cannot stall in the second half next week and that will be a main focus this week. Even with multiple starters out last week, the defense handled their business. Again this is a stepping stone to the final game of the season which is the championship. We will be ready and everyone on the team wants revenge. We all know Jobs Not Finished

Byl to tvrdý zápas. Myslím, že jsme v úvodu dominovali, když jsme se dokázali na obou stranách hřiště držet našeho herního plánu. Druhý poločas byl trochu děsivý. Nedokázali jsme pokračovat v útocích a dostali tak obranu do těžké situace. Musela být stále na hřišti a hrát dobře. Museli jsme hodněkrát puntovat a získávali málo prvních downů. Věřím, že hlavně vytíženost naší obrany umožnila soupeři skorovat. Konec zápasu jsme ale odehráli dobře. Udělali jsme přesně to, co jsme potřebovali, abychom vítězství udrželi. Jsem na tým hrdý. I týden před finále máme věci, které musíme zlepšit. Hlavní bude konzistence v útoku. Nesmíme ve druhém poločase polevit a na to se v týdnu zaměříme. Obrana si poradila i s absencí několika starterů. Sobotní zápas byl pro nás opět jen odrazovým můstkem k poslednímu zápasu, kterým je nedělní finále. Budeme připraveni a každý v týmu bude chtít Jičínu vrátit porážku ze začátku sezony. Všichni ale víme, že Jobs not finished!!!

a závěrem ještě přidáváme trenérův komentář bezprostředně po zápase: