Jsme ve finále!!!

Jsme ve finále!!!

Postview

V sobotu byl ve velkém vedru k vidění zápas s velkým V.

Slavnostní coin toss z rukou Pavla Horvátha vyhráli hosté a zvolili příjem. Return Jakuba Riga zastavil na 25y Michael Bárta. Hostující quarterbeck Tomáš Fortelný předal v první akci míč svému runningbackovi Michalovi Dovrtělovi a jeho run znamenal první first down zápasu. Ani na druhý jsme nečekali dlouho, při třetím downu totiž Fortelný zkompletoval pas na Doležala a bylo z toho pěkných 15y. To ale bylo z hostující strany vše, protože po dvou krátkých pasech na Kočího a Robíška přišel nekompletní pas a punt na 12y Pilsen Patriots. Martin Erneker vařil dle stejného receptu hostujícího kolegy. První hra pas na Šlehofera a first down. Po krátkém runu Gerriho přišel další kompletní pas na Šlehofera a zbývájící yard překonal bez problémů Gerri. Spolupráce Erneker-Šlehofer fungovala dále, dalších 15y a first down pro domácí. O další posun se postaral Jakub Madej, bylo z toho dokonce dalších 15y protože jen za cenu horse-collar tacklu ho zastavil Jan Miklica. Domácí byli na 28y, ovšem přišel nekompletní pas a zastavení Ernekera v backfieldu. Pěknému pasu na Vainera chyběl jen 1y do first downu a tak domácí trenér Sturgis zavelel ke čtvrtému downu. Patrik Vainer ale hostující obranu středem nepřekonal a tak šli na míč opět Aligátoři. Těm se hned lépe dýchalo po 9y zachycení Robíška. Posun Brna po hřišti pokračoval po runech Firmenta a zachyceních Kočího a Turečka. Alligators se dostali až před end zonu domácích, pak ale Fortelného pokus o pas zablokoval Bárta tak šťastně, že míč skončil v rukách Jirky Urbana a ten získal interception pro Patriots. Po nulovém runu domácícho útoku přišel konec 1.čtvrtiny.

Druhou čtvrtinu odstartoval 20y runem Gerri. Další posun domácím svou nedisciplinovaností opět přihrál Miklica, když se dopustil late hitu na domácího quarterbecka Martina Ernekera. Ten se soupeři pomstil nejlepším možným způsobem, když si nechal míč ve své moci a po 35y úprku zaznamenal první touchdown zápasu. Touchdown bez problémů potvrdil Šádek - 7:0. Hosté odpovídali pasovou hrou. 6y připsal Handlar, first down Kočí a hned na to další Lasota. Tři yardy poté připsal i Firment. Michaelu Bártovi se poté opět podařilo zblokovat pokus Tomáše Fortelného o pas, ovšem blok slavil tak vehementně, až mu rozhodčí hodili flag za nesportovní chování a hosté tak zadarmo získali půlku vzdálenosti do end zony. Nabídnutou příležitostí nepohrdli, po zachycení Doležala pro first down následoval krátký run Matthewa Firmenta pro touchdown. Pokus o konverzi hostům nevyšel, domácí tak stále vedli 7:6. Povedený return vzápětí předvedl Jakub Mathauser, Martin Erneker tak dostal míč na 35y. Moc nechybělo a daroval ho soupeři, Jan Miklica ovšem jeho nepřesný pas nezachytil. To Matěj Šlehofer vzápěti pěknou přihrávkou nepohrdl a připsal další first own. Po nulovém runu Ernekera a nekompletním pasu přišla ale akce zápasu. Erneker nádherným pasem přes celou šířku hřiště vybídl Šlehofera k dalšímu zachycení. Ten se dokázal odpoutat od hostujícího obránce a bez problému pas zachytil. Připsal tak 53y touchdown a po potvrzení Šádka svítilo na scoreboardu skore 14:6. Poté si na chvíli oba útoky vzaly volno. Na 3 a ven hostů domácí odpověděli stejně. Jenže jejich punt nedokázal zpracovat Mikuláš Tureček a u míče byl nejdřív Patrik Vainer. Dobré pozice se ale domácím využit nepodařilo, při runovém pokusu totiž hosté vyrazili Gerrimu míč a ten získal Alber Zemek Festival ztrát tím ale nekončil Matthew Firment sice připsal po zemi first down, ale hosté o míč v následné hře opět přišli. Tureček zachytil Fortelného pas, jenže při pokusu získat další yardy mu míč vyrazil z rukou Raab k pozornému Ericu Coaleovi. Domácí získali míč na 26y a po dvou runech Ernekera byli v red zoně. First down pak získal zachycením Šlehofer. Na 7y pak dostal míč do rukou Patrik Vainer a přes záda hostujících obranců se nechal dovézt až do touchdownu. Šádek se nemýlil ani do třetice a domácí vedli 21:6. Hostům již nezbývalo mnoho času a tak se Fortelný pokusil odpovědět dlouhým pasem. Jenže na svém místě byl Václav Šedivý a na polovině hřiště tak slavil zisk interceptionu. Po runu Madeje se domácí ještě pokusili o dlouhý field goal, Šádkovu přesnému pokusu však chyběla délka. I tak šli domácí do kabin spokojenější za stavu 21:6.

Třetí čtvrtinu zahájili hosté výkopem do touchbacku. Vainerův run následně přinesl 1y. Po nekompletním pasu se ale Ernekerovi zadařilo a Šlehofer získal další first down. Po catchi Hlaváčka v backfieldu a 7y runu Gerriho přišel nekompletní pas a punt. Punty teda přišli dva, protože při prvním pokusu se provinil faulem na kickera Martin Fišer. Punt Patriots pak přišpendlil hostující útok na pouhé 4y. V těžké situaci hostům hodně zavařoval Gerald Raab, když nejprve nedovolil žádný zisk běžícímu Firmentovi, poté zas po 6y zisku zastavil catch Kočího. Z těžké situace se Aligátoři na chvíli dostali, když first down zachycení zaznamenal Jakub Krupanský. Další first down znamenal catch Kočího.To ale bylo ze strany Brna vše, protože mezi dva nekompletní pasy se vklínil jen 1y zisk Firmenta. Hosté tak museli puntovat. Domácí z vlastních 10y posunul 7y runem Erneker, ovšem v následné hře jeho pas vystihl Albert Zemek a spolu s interceptionem získal další yardy pro hostující mužstvo. To bylo po runu Firmenta na dostřel touchdownu, jenže další interception zaznamenal i hostující quarterbeck. Výbornou práci totiž odvedl Jakub Juraj Pažický. Ani domácí útok se na míči dlouho neohřál, Gerri sice připsal po zemi first down, ovšem dva nekompletní pasy a krátký run Ernekera first down nepřinesl. Domácím se ale opět povedl výborný punt, který special team Patriots opět zastavil na 4y. Z těžké pozice se Alligators nedostali, dva krátké runy a nekompletní pas znamenali další punt. Podobně si vedl i domácí útok, ovšem punt tentokrát vylítl ze hřiště na 40y Alligators.Fortelný pak výborně našel Krupanského, který připsal 25y. Na polovinu vzdálenosti od end zony pak hosty dostala další nedisciplinovanost domácí obrany, která se v poslední akci třetí čtvrtiny provinila hrubostí.

Alligators tak zahajovali poslední čtvrtinu na 14y Patriots a novou krev do žil jim vlil pas Fortelného na Krupanského. Pokus o dvoubodovou konverzi nedovolil hostům zkompletovat Eric Coale a domácí tak stále vedli o dvě skórování, ale již jen 21:12. Alligators cítili příležitost, Vainer sice zachycením získal first down, ale další zisk domácím už obrana nepovolila. Pětiyardový run Pavla Tumpacha byl všechno co domácí získali, po dvou nekompletních pasech museli Patriots puntovat. Úkoly obou týmů byly v tuto chvíli jasně rozdány. Hosté se snažili získávat yardy vzduchem, domácí zas běhovými pokusy tlačili časomíru ke konci. Po hostujícím 3 a ven se domácím vedlo podobně, běh Gerriho totiž na first down nestačil. Po dalším puntu domácích šli Alligators na další útok z vlastních 20y a zdálo se, že domácí obrana již nedovolí hostům žádný zisk. Při zablkovaném třetím downu však přišel přísný call rozhodčích, který udržel na míči hosty. Pažickému byl totiž hozen pass interference. Místo klidného konce jsme sledovali pěkný drive hostů, kteří tuto příležitost chytli za pačesy. Run Firmenta pro first down, 8y zachycení Krupanského, další posun díky catchům Turečka. Po dalším runu Firmenta a zachycení Krupanského byli Aligátoři už na 8y. Další hozený flag Pažickému, tentokrát za holding, znamenal posun Brna na 1y. První run Firmenta ještě kýžený touchdown Brnu nepřinesl, dílo však dokonal Jiří Řezáč. Hostům se poprvé v zápase povedla i konverze a tak byl stav 21:20. Do konce zápasu však zbývaly pouhé 4 vteřiny a když pokus Brna o onside kick skončil v rukou Geralda Raaba, mohly oslavy domácího týmu propuknout naplno.

Sledovali jsme výborný zápas ve velmi dobré atmosféře, ke které přispěli fanoušci obou týmů. O výsledku zápasu rozhodla druhá čtvrtina, po které domácí díky soustředěné obraně kontrolovali náskok, A protože se jim nepodařilo vedení navýšit, sledovali jsme nekonečnou a vyčerpávající snahu Brna o návrat do zápasu. Klobouk dolů za to, jak byli připraveni. Po dlouhé a náročné cestě ve velkém vedru dokázali svůj výkon neustále stupňovat. Domácí však obrat nepovolili a poprvé v historii dokázali vyhrát domácí play off zápas. Výhra znamená postup do Silverbowlu, který se uskuteční v neděli 7.7. od 13:00 na stadionu v Jičíně. Soupeřem Patriots budou domácí Huricannes.

Go Patriots!!!