Pilsen Patriots

V druhém zápase výhra !!!

dav

Po výsledkově nepovedeném startu sezony s Ústím nad Labem Blades nás čekal další zápas, tentokráte v Praze s Hippos. Soupeři jsou pro nás staří známí, když jsme se utkali loni s bilancí 1-1. V obou zápasech bylo k vidění dost bodů a také velké comebacky do zápasů. Pro Hippos šlo o letošní soutěžní premiéru a tak se čekalo, kdo nahradí Stanislava Tománka na postu starting Qb a v jaké formě vůbec Hippos jsou. Očekávat se tedy dal zajmavý zápas s větším počtem bodů.

Utkání začalo v 11 hodin v sychravém počasí výkopem domácích. Hosté první set downů k žádnému posunu nevyužili a tak po puntu začínali z 44y svůj první drive domácí. Pěkný run si připsal Bartoušek, ovšem hned dalším pokusem ho trumfl jeho spoluhráč Nikola Antoš, když si připsal 34y touchdown. Bartoušek extra point minut a tak domácí vedli 6:0 jen chvilku po začátku zápasu. Hostující útok zopakoval tři a ven, následný punt se však vydařil lépe a tak šel útok Hippos na míč na vlastních 20y. Po runu Sadílka si i připsali first down, ovšem víc obrana Patriotů nedovolil, když se pěknou skládkou při třetím na 4 presentoval Krnáč. A tak museli domácí puntovat. Totéž opět potkalo i hosty, když běhové pokusy Koubka, Lewise a opět Koubka domácí obrana zastavila. Jinak než puntem skončila až další akce domácích, když při dlouhém runovém pokusu ztratil balon Sadílek a balon zalehl Tumpach. Pak přišel první first down hostů, když Lewis našel pasem Babáka.

V druhé čtvrtině útok Patriots pokračoval, ovšem víc než punt až na 8y Hippos z toho nebylo. Z této svízelné pozice si domácí velkou hlavu nedělali díky dlouhému runu  Křesťana, který míč donesl až na polovinu Patriots. A když se další run povedl Maslanikovi, vzal si na 8y míč do rukou Kadeřábek a touchdownem zvýšil vedení Hippos na 12:0. Extra point se tentokrát Kováčovi povedl a tak to bylo 13:0.

Naštěstí ne dlouho, následný kick off si vzal do rukou Tumpach a dokázal ho vrátit až do touchdownu. Vojtěchovský potvrdil – 13:7. Podobný záměr měl jistě i domácí Křesťan, ale jeho return obrana Patriots zastavila na vlastních 40y. Slušné pozice domácí nevyužili, naopak ztratili míč a fumble si připsal Kocic. Do konce poločasu promrzlí diváci již víc jak pěkny first down domácího qb a tři punty neviděli.

Druhý poločas začali útokem domácím, ale hrubě se jim nevedlo. Díky flagům se dostali do těžké pozice a při druhém na 18 dokonce ztratili míč, čehož využil Mráz. Hosté tak šli na balon na 25y Hippos a po dvou bězích Koubka po pravé straně bylo vyrovnáno. Vojtěchovský opět potvrdil a Patriots se poprvé ujali vedení 13:14. Po následném výkopu čekalo na Hippos celé hřiště, když drive začínali na 10y. Nádhernou akcí však hned byli na druhé straně, když se rozeběhl Antoš a obrana Patriots měla co dělat, aby ho vůbec na vlastních 5y zvládla zastavit. Antošovo dílo však poměrně brzy dokonal Kadeřábek, když si připsal 1y touchdown. Domácí se rozhodli pro konverzi a tu úspěšně provedl Mařík – 21:14.

Další drive Patriots skončil dříve než začal, když Lewis přihrával dozadu na hráče který tam nebyl a Hippos tak šli na míč 28y od end zóny. Pokusili se Patrioty překvapit vzduchem, ovšem bylo z toho jen interception Franka. Z následné trmy-vrmy vylovil míč ještě David Procházka a donesl míč na 30y Plzně. Ti pokračovali v tlaku, běh Koubka ještě na first down nestačil. Při 4 na 2 stálo při Patriots štěstí. To se Qb Lewis pokusil yardy získat sám, ovšem byl z toho fumble, který naštěstí pohlídal Kloz. Víc než punt na 8y však z tohoto útoku stejně nebylo. Hippos odpověděli first downem Kadeřábka, ale následný pokus o punt skončil opět v rukou Franka, kterému už nic nebránilo donést míč do end zony. Po potvrzení Vojtěchovského tak bylo srovnáno na 21:21. Hippos reagovali dvěma first downy po běhových hrách a dostali se až do red zony Patriots.

To už nám začala poslední čtvrtina. Domácí opět nedokázali udržet kontrolu nad míčem, fumble získal pro Patriots Tumpach. Tentýž hráč pak dostal míč do rukou a 55y runem dostal Patriots podruhé v zápase do vedení. Vojtěchovský se opět nemýlil a zvýšil na 21:28. Domácím nezbývalo než se vrhnout do útoku, ale 3 na 22 byl i pro ně přetěžkej úkol. Patrioti si pak hlídali čas, first down si připsal pěkným během Lewis. Přesto po těsně nekompletním pasu na Kadlece museli puntovat. Punt ovšem nešťastně pro domácí tečoval obránce a první u míče byl Frank, takže Patrioti zůstali na míči. Po třech krátkých běhových pokusech následoval field goal Vojtěchovského a tak Patrioti vedli 2 minuty před koncem o deset bodů. Domácí se nevzdali, ale víc než jednu big play zachycenou Zimmlem nestihli.

Připsali jsme si tak první vítězství v sezoně. Příští víkend máme volno, ale již za 14 dní nás čeká těžký zápas s Alligators.