Pilsen Patriots

Těsná porážka

ali

V předposledním kole letošní sezony jsme zavítali do Brna na odvetu s Alligators. Po domácí vysoké porážce se mohlo na první pohled zdát, že i odveta bude formalitou, ale detailnější pohled na současnou formu obou týmů dával tušit, že nás čeká zajmavá bitva.

Zápas začal v 16 hodin za hustého deště, který vytrval prakticky po celé utkání. Výkopem do touchbacku ho zahájili domácí. První first down si připsal po přihrávce Parkera Hlaváček.  Po sérii běhů Brejchy Patriots dobře posouvali míč. Na 25y se útoku dokonce podařilo Parkerem proměnit 4. na 2. Další first down si připsal catchem Kadlec. Nadějný drive se však podařilo domácím zastavit, když se nepoved 4 na 9. Domácí začli runem Kiliána pro first down. Na půlku se dostali po pozdním ataku Kocice na quaterbacka. Útok však skončil fumblem domácího quaterbacka, který získal David Procházka. Pak už se měnilo skore. Po runu Parkera a first downu Hlaváčka zachytil Parkerův pas v endzoně Babák. Touchdown potvrdil kopem Hlaváček. Domácí zahájili útok po returnu Jordana z vlastních 35y. Po sérii běhových pokusů Kiliana se dostali až k 25y od end zony Patriots.

V začátku druhé čtvrtiny si pro first down došel Nestr, o další yardy přiblížil k endzoně domácí opět Kilian. Jeho práci dokonal Janďourek, když proměnil 4 down. Stejný hráč si připsal i úspěšnou konverzi. Patriots s odpovědí neotáleli. Po returnu hlaváčka následoval pas na Kadlece a jen chvíli na to našel Parker v end zoně volného Loukotu. Pokus o potvrzení Hlaváčkovi domáci zblokovali. Po další sérii běhových her se vedení opět převrátilo na stranu domácích. Kilianovi v drivu výrazně pomohl i Janďourek, který si nakonec připsal druhý TD. Konverzi proměnil runem další do party – Nestr – 16:13. Patriots však do poločasu ještě jednou strhli vedení na svou stranu. Posun na hřišti zajistil  také soupeřův targeting, který byl potrestán vyloučením domácího borce. Další velký posun přišel paradoxně po fumblu našeho quaterbacka. Ztraceného míče se totiž zmocnil Tumpach a neohroženě zamířil k end zoně. Tam ho soupeř s vypětím všech sil zastavil pouhý 1y před endzonou. To už pak nebyl pro Parkera problém. Konverzi nezachytil Koubek. Do poločasu se domácí už na odpověď nezmohli, byť se Kilian hodně pěkně rval s bránícím Vokurkou na zádech.

V úvodu druhé půle čekalo po krátkem returnu Jordána na domácí opět skoro celé hřiště. Pěknou sérií běhů, o které se podělili Kilian s Nestrem si připsal 7y touchdown domácí quaterbeck Fortelný. Pokus o konverzi se domácím nezdařil. Patriots výrazně častěji zkoušeli hru vzduchem, pěkným catchem pro first down se prezentoval Lewis a vzápětí i Hlaváček. Bohužel na polovině hřiště domácí obrana zabrala a donutila Patriots k puntu. Ten se příliš nevydařil, protože domácí se po returnu dostali na polovinu hostů. Z následného drivu domácí navýšili své vedení díky runu Nestra, který si připsal i další dva body za úspěšnou konverzi. Plzeň do hry vrátil touchdown Kadlece a dvojka Hlaváčka.  Bohužel se poté hostujícímu Babákovi nepovedl punt, při pokusu o bránění navíc uklouzl a byl z toho late hit a útok Brna z luxusní pozice. Míč si vzal do ruky Nestr a vrátil ho až v end zoně. Konverze se domácím nepovedla. Hosté uzavřeli třetí čtvrtinu kompletním pasem na Lewise. Po třech čtvrtinách tak bylo skore 36:27. Na kontakt dostal sérií runů hosty opět Parker. Domácí však opět reagovali, tentokrát vzduchem udeřil Michálek. Hosté museli spěchat a byl z toho další pěkný drive. Catche si postupně připsali Lewis, Babák, Tumpach a Koubek. Z dvou yardů donesl míč do touchdownu Parker a po konverzi Kadlece bylo domácí vedení jen trojbodové. Patriots ještě měli šanci utkání zvrátit, když se domácí sice dostali až na 22y po runech Kiliana, ale pak se Plzni podařilo získat fumble. Bohužel se poslední útok nevydařil, Babák v těžké pozici sice zkompletoval pas Parkera, ale po tlaku tří domácích obránců mu míč vypadl. Domácí získali míč zpět a zápas doklekali.

 

Viděli jsme tedy velmi ofenzivní fotbal, pro Brněnské určitě dobrá pozvánka na Silverbowl, pro nás zas motivace v Ústí završit hodně dobrou druhou polovinu sezony.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>