Pilsen Patriots

Sezona začala porážkou

dav

Po dlouhé přestávce a přípravných zápasech nám konečně začala sezona. Stejně jako loni jsme na úvod hostili Ústí nad Labem Blades, kteří se pyšní několika reprezentanty. Bohužel jeden z nich,Jakub Imr nemohl nastoupit. Další novinkou bylo obsazení postu head coache Blades, kterým se stal náš bývalý kouč Ciaran Kelly. I náš tým potkalo před sezonou dost změn. Hned tři hráči odešli do Norimberka, další z různých důvodů ukončili, či přerušili kariéru. Na hřišti se nemohl objevit ani Kurfirst, který si odpykal polovinu z dvouzápasového trestu za vyloučení v červencovém Silverbowlu. První soutěžní zápas absolvovalo několik nováčků, mezi nima i srbská posila Miodrag Kocic. Post quarterbecka byl svěřen Zachara Lewisovi.

Zápas začali výkopem Patrioti, Ústí se krom dvou těsných a hodně sporných first downech nedostali ani na polovinu hřiště, naopak chybnou rozehrou při puntu znamenal dobrou výchozí pozici pro první útok Patriotům. Těm se však výrazný posun nepodařil, naopak byl z toho jen pokus o dlouhý field goal. Martin Vojtěchovský sice trefil směr, ovšem pokus byl krátká a tak se Ústí ještě dostalo k returnu. Svůj druhý útok tak začínali Blades pod vedením qb Bláhy z vlastních 35y.  Bláha si hned připsal first down, když se během dostal až na polovinu hřiště. Poté následovala 40y hra po levé straně a první návštěva red zony. Blades s možností naložili nejlíp jak mohli, když Patrioti nepokryli na levé straně Nováka a ten si připsal 12y touchdown. Touchdown potvrdil konverzí průnikem středem Weiss – 0:8.

Po následném squib kicku Blades, který na vlastních 40y zachytil Babák se první posuny připsali i domácí. Lewis našel dvakrát Hlaváčka a byli z toho dva first downy. Následoval další pokus Vojtěchovského o dlouhý field goal, kterému však tentokrát chyběla přesnost. Hosté tentokrát nezaznamenali žádný posun, i díky pěknému zákroku Ščerbáka. Tři a ven zopakovali po hostech i domácí, byť k zachycení pěkného pasu Lewise nebyl daleko Šrom. Při následné várce downů Blades se pěkným blokem prezentoval Klapuch a tak hosté museli opět puntovat. Do konce první čtvrtiny jsme ještě byli svědky běhu Brejchy a kompletního pasu Lewise na Hlaváčka.

Druhou čtvrtinu tak začli Patrioti útokem z půlky hřiště, bohužel další posun se nekonal a následoval punt, který na 1y zachytil Šrom. Hostující Bláha tak měl před sebou velmi těžkou pozici s kterou si ale poradil perfektně, když se přes Franka prosadil Weinhofer a jen díky poctivému Frankově dohrání si nepřipsal td, ale „jen“ 50y catch. Další dlouhou hru si připsal hostující Hejna a útok Blades tak byl na pouhých 3y od end zony. Dvakrát se Patriotům podařilo Blades zastavit, bohužel na run Weisse již byli krátcí a hosté se tak ujali vedení 0:14. Téměř totožnou akcí přidal další dva body za konverzi Hejna.

Domácí prapor se pokusil zvednout Tumpach, když si po spolupráci s Hlaváčkem připsal hned tři first downy za sebou, bohužel to prvním bodům pro Patrioty stejně nevedlo. Ústí pak díky dvoum pěkným akcím byli po catchích Weinhofera s Weissem opět v red zoně domácích, ovšem utrum jim vystavil fumble, který zalehl Hatai. Do konce poločasu zbývala už méně než minuta. Na post Qb se pro tento drive postavil Kocic, který si i pěkným runem připsal first down, ale na víc už nezbyl čas.

Druhý poločas začal příjmem Patriots a díky několika runům a i flagům pro hosty z toho byla první návštěva redzony Ústí. Tu korunoval 8y runem pro TD domácí Rb Brejcha a potvrzení kopem obstaral Vojtěchovský 7:13. Dobrý vstup do druhého poločasu potvrdila obrana, když soupeři nedovolila žádný zisk. Naopak při pokusu o punt propadl kickerovi míč a hodně rychle u něj byla hladová trojka Tumpach, Ščerbák, Hatai která získala velmi dobrou výchozí pozici pro útok Patriots. Ten se však dalšího posunu nedočkal a tak musel vzít zavděk 31y field goalem Vojtěchovského 10:16. Tlak domácí obrany však stále trval, nebýt late hitu, neposunuli se Ústečtí opět ani o píď. I tak následoval punt, bohužel totéž se podařilo i domácím. Třetí čtvrtinu utkání zakončil úspěšným catchem hostující Sahula a posunul útok Blades na 40y linii domácích.

Z drivu však nic nebylo, neboť pas Bláhy skončil interceptionem Franka. Domácí zareagovali podobně, když při pokusu o dlouhý třetí down zachytil interception také hostující Štěpánek. Obrana Patriotů ještě dvakrát podržela, když donutil Blades dvakrát ztratit míč na downy, bohužel útok se nemohl přes polovinu Blades dostat. A tak přišel trest, když po 20y catchi Weinhofera následoval krátký run Hejny. Byť se domácím podařilo pokus o konverzi zastavit, zbývalo už málo času s výsledkem něco udělat.

Sezonu jsme tak zahájili porážkou, ale zápas to byl vyrovnaný a pro spoustu našich nováčků to byl první skutečný křest ohněm. Nezbývá, než opět potrénovat a poctivě se připravit na příští zápas, který nás čeká už v sobotu 22.4. od 11: 00 v Praze s Hippos.