V sobotu 8.6.2019 jsme v osmém kole hostili Brno Sígrs. Osud k tomu tak chtěl, že oba týmy nastoupily s novým quarterbeckem. Útok Patriots vedl Christian Adorno, za Sígrs si premiéru odbyl Craig Coffman.

Po kickoffu Sígrs se hned poprvé dostal k míči Adorno. Výkop však těžko zpracovával a tak byl rád, že ho dokázal vrátit aspoň na 20y. Z pozice QB už se mu ale vedlo lépe. První akce pas na Miesbauera a první first down, další přišel po runu domácího quarterbecka v zápětí. Poté následoval catch navrátilce do sestavy Ratliffa, další first down. Díky dalším runům Adorna a catchi Miesbauera už Patriots byli na hranici red zony Sígrs. Tam však hosté zabrali a díky sacku Tomáše Kuparowitze donutili domácí čekal 4&25. K překvapení Sígrs se nepuntovalo, Adorno našel 35y dlouhým pasem Ratliffa a byl z toho první touchdown zápasu. Při pokusu o konverzi Zach Lewis bohužel přehodil zcela volného Loukotu.

Domácí pak mohli v útoku pokračovat, Kurfirst totiž trefil onside kick tak šikovně, že byl u míče první Ratliff. Další posun zaznamenal catchem Rada.V další akci připsal 5y po zemi Miesbauer, více mu však tvrdým zákrokem nedovolil Florian.Adorno se pak pokusil zopakovat touchdownovou akci, bohužel míč byl krátký a na 2y zachitil interception Láska. Šanci na safety domácí obraně nedal Tumpach, když dostal hosty z těžké pozice dvěma 4y runy. Víc ale obrana nepovolila, hosté tak museli puntovat. Při následné akci zachytil Ratliff sice míč pro first down, ale akci vyrušili fauly na každé straně. Faul domácích navíc znamenal vyloučení pro Jakuba Kloze.A tak čtvrtinu zakončil 25y run Adorna.

V úvodu druhé čtvrtiny přišel catch Loukoty a pak už 17y touchdown run Petra Miesbauera. Konverze opět nevyšla, Adornův pas nenašel cíl. 12:0

Pak už se konečně dostal do hry i útok Sígrs. Coffman zkompletoval pas na Vacenovského, do first downu akci po zemi dotáhl Ambrož.Při dalším pokusu o pas se dobrým zákrokem blýsk Benedykt. Při 2&1 Coffmanův úmysl parádně přečetl Ratliff a byl z toho tento 75y pick six.

Po potvrzení Vojtěchovského domácí vedli už 19:0. Sígrs se snažili o odpověď, na 30y returnoval Clark, dobrou práci při jeho zastavení odvedl Koubek.Dalších 15y pro Sígrs zaznamenal catchem Mlčák. Totéž pak zopakoval Mašlanka, dále ho nepustil Ščerbák. Poté Coffman sám získal po zemi 8y, ovšem pro další hru musel ze hřiště, protože při konci runu přišel o helmu. Nadějný drive Sígrs přišel vniveč, protože při dalším snapu si hosté nebyli schopní předat míč a ten ukořistil Růžička. Domácí však více netrestali, Ratliff si sice připsal 20y catch, ale při následných pokusech už se nedařilo. Při 4&8 chyběli Adornově runu asi 2y. Sígrs se rychle přiblížili domácí end zoně, když jsme ke catchi Mašlanky museli připsat dalších 15y za late hit Ščerbáka. Po dalším domácím faulu, tentokrát facemasku už byli Sígrs na 12y. Pak ale domácí obrana zaúřadovala. Po nekompletním pasu Coffrana a krátkém runu Ambrože při třetím downu Benedykt nedovolil zachytit míč Vacenovskému. Následoval 4&8 a byť se Coffman velkým kličkováním snažil získat prostor, trojka hladových vlčáků Nguyen, Krnáč, Růžička mu stále byla v patách. Coffman byl nakonec rád, že aspoň zahodil. A tak si i naši obránci mohli jít s chutí vydechnout. V závěru poločasu ještě přišel nicneřešící Interception, když Adornův pas zachytil Florian. Na víc už ale Sígrs nezbyl čas.

Ani v začátku třetí čtvrtiny to nevypadalo, že by Sígrs mohli pomýšlet na obrat. Po nulovém runu Tumpacha následovali dva nekompletní pasy, když při druhém byl vzadu opět pozorný Benedykt.Domácí se přiblížili polovině hřiště po runu Miesbauera, 9y catch si pak připsal Kurtiš. Při 3&1 dokázal Adorna pro ztrátu 7y sackovat Rosa. Zach Lewis však předvedl výborný punt, kdy díky přiznivému odrazu míč doskotačil až na 20y Brna. Coffman pak po zemi získal first down, ale při dalším snapu byl přehozen a byl z toho velmi neluxusní 2&28. Trn z paty Sígrům vytáhl rozhodčí, když Benedyktovi hodili hodně přísnej pass interference. I tak na půlce hostující útok skončil, protože Koubek zastavil nadějný run Ambrože a Coffmana dokázal sackovat Krnáč. Bohužel útok Sígrs mohl o chvíli později pokračovat, protože hosté dokázali vyrazit Adornovi míč a získat fumble. Hosté trestali velmi rychle, 47y catch Mašlanky a krátký run Clarka. Ten si po touchdownu připsal i konverzi a snížil tak stav na 19:8.

V úvodu čtvrté čtvrtiny se mohlo zdát, že domácí ztrácej hlavu. Díky nesportovnímu chování a nepřesným pusům se Adornovi nepovedl punt a Sígrs šli na míč na pouhých 27y. Na 9y je dostal dvěma runy Clark a o chvíli později už zvedal ruce nad hlavu. Naštěstí předčasně, protože jeho touchdown neplatil pro holding Eliáše. Při 3&5 následoval důležitý sack Ratliffa. Pak špatné střídání hostů a tak ti byli nakonec rádi za 3 body za field goal Coffmana. 19:11

Hosté tak byli na dostřel jednoho touchdownu. Patriots však zahráli velmi dobrý drive. Nakonec krom toho, že trval poměrně dlouho přinesl i body. Domácí šli pro každý yard velmi zodpovědně. A protože Miesbauer, Loukota, Ratliff a Adorno postupně odškrtávali jeden first down za druhým, mohl se dvě minuty před koncem domácí tým radovat z touchdownu Adorna. Vojtěchovský potvrdil, vedení bylo 26:11. Sígrs nezbývalo než se pokusit o zázrak, hned první Coffmanův pas ale zachytil Adorno a tak tím pečetil svou vítěznou premiéru v dresu Patriots.

Patriots tak dosáhli třetího vítězství v sezoně a udrželi tak naději na postup do play off. Doma dokázali vyhrát třetí zápas ze čtyř. V sobotu nás čeká domácí derniéra, od 14:00 hostíme na domácím hřišti Ústí nad Labem Blades. Tak neváhejte a přijďte nás podpořit !!!

Go Patriots !!!

V 8.kole jsme porazili Brno Sígrs.

Naši Partneři

Alpha_Electric
 POHL
vkelektro-plzen
mesto plzen
mestsky obvod plzen
mestsky obvod plzen
plzensky kraj

Najdete nás taky na:

Aktualita

Rozhodnutí Výkonného výboru

Rozhodnutí Výkonného výboru

Kontakt - QR

qr kód pilsen patriots

Fotogalerie