V posledním domácím zápase sezony jsme přivítali v sobotu 15.6. Ústí nad Labem Blades. Soupeři jsme měli co vracet, naposledy jsme v Ústí prohráli 33:30.

Úvod zápasu ale patřil hostům. Po dvou runech Sahuly získalo Ústí první first down. Poté sice Mirek Blecha sackoval hostujícího quarterbecka Pavla Mráze pro ztrátu 8 downů. Pavel Mráz však ztrátu dvěma runuma smazal a získal first down. Následně si připsal první kompletní pas, který zachytil Hucek.I druhý kompletní pas byl na Hucka, tentokrát však znamenal 40y posun. Více Huckovi nedovolil David Pivovar.

Posun byl však tak výrazný, že zbývající vzdálenost už bez potíží překonal po zemi Dieuseul. Marek Hruboň touchdown potvrdil a Ústí tak vedlo 7:0. Útok Patriots musel pro problémy s výstrojí Chrise Adorna vést Zach Lewis. A vedl si velmi dobře, Po kompletních pasech na Loukotu a Miesbauera získal first down. Pak už nastoupil do hry Adorno a na povedený úvod Lewise navázal pasem na Kurtiše. Skoro na polovinu dostal Patrioty runem Miesbauer. Pak už se mohli domácí radovat, dlouhý pas na Ratliffa skončil 53y touchdownem. Pokus Vojtěchovského o potvrzení byl zblokován. 6:7. Lépe se Vojtěchovskému vedlo při výkopu, který nezachytil Dieseul a Ústí tak muselo začínat ze svých 10y. Po následném false startu se jejich pozice ještě zkomplikovala. Ačkoli se Mrázovi povedlo míč donést až na 19y, k first downu chyběl yard. Následoval tak dlouhý punt Hruboně. Adorno posunul Patriots krátkým runem, následně si first down připsal catchem Rada. Poté si Adorno zopakoval spolupráci s Ratliffem, ten zachytil přes Jana Šímu dlouhý pas a připsal si 60y. To byla poslední akce první čtvrtiny.

Hned v úvodu druhé čtvrtiny šli Patriots do vedení, zbývajících 13y urazil Miesbauer. Pokus o dvoubodovou konverzi skončil nekompletním pasem Adorna.I tak mohli domácí po chvilce pokračovat v útoku. Blades totiž získali pouze yard po runu Mráze. Po dvou nekompletních pasech tak musel Hruboň opět puntovat. Punt vrátil skoro na polovinu Adorno, ovšem nesportovním chováním po skončení akce svůj zisk o 15y snížil. Ani to domácím nakonec nevadilo. Po runu Ratliffa a catchi Rady se opět dostali na soupeřovu polovinu. Dalších 20y si pak připsal Ratliff. Stejnou vzdálenost, tentokrát už do touchdownu pak urazil opět Petr Miesbauer, když efektní kličkou našel prostor mezi poslední dvojcí obránců Blades.

Vojtěchovský tentokrát bez problémů potvrdil a domácí vedli 19:6. Tento stav Blades už opět probudil, byť při prvním 20y pasu měli velké štěstí. Benedykt totiž dokázal pas tečovat, bohužel však jen do rukou Richtera. Dalších 15y hosté získali po facemasku Aleše Mráze. Další yardy připsali Blades po zemi, Pavla Mráze doplnil Jakub Imr. Po 30y pasu na Šindlera zbývalo Blades už jen 12y. Na tři pokusy se nezadařilo, při 4&1 však run Imra skončil až v touchdownu. Hruboň se nemýlil, 19:14. To povzbudilo i obranu Blades, ta nedovolila Patriots ani first down. Po velmi nepovedeném 1y puntu Adorna tak Blades měli luxusní pozici.16y runem ji ještě vylepšil Imr, 10y runem pak dokonal obrat Dieuseul. Hruboň se opět nemýlil a Blades podruhé v zápase vedli, tentokrát 19:21. Na odpověď již Patriots neměli čas a tak Ratliffův nádherný one hand catch přišel vniveč.

Ještě hůře bylo krátce po začátku třetí čtvrtiny. Patriots sice začínali útokem, ale při pokusu o qb sneak při 4&1 nějakým zázrakem získal míč Marek Moudrý, vyplul z davu a skončil až v touchdownu. Po Hruboňově dalším extra pointu hosté vedli 19:28. Svou chybu však útok napravil hned v následném drivu. Výkop Hruboně vrátil na 28y Miesbauer, následovali krátké kompletní pasy na Ratliffa a Vojtěchovského. Dalších 30y Miesbauer. Pro další first down si došel Adorno a opět Miesbauer. Pak Ústí donutilo Patriots až ke 4&8, Adorno to však vyřešil pasem na Ratliffa, z kterého byl touchdown ! Další dva body přidal po pasu Adorna Miesbauer. Patriots byli dál hladoví. Pokus o onside sice skončil mimo hřiště, na míč se však útok dostal opět velmi rychle. Důlěžitý fumble totiž vybojoval Nguyen. Svůj skvělý výkon pak opět potvrdil Miesbauer, po zachyceném pasu pro first down předvedl 35y run. Povedený drive pak korunoval Rada, když v end zoně zachytil pas Adorna. Pokus o dva nevyšel, i tak domácí vedli na konci třetí čtvrtiny 33:28.

Čtvrtá čtvrtina byla ve znamení velké bitvy, dvakrát se útoky prostřídali v akci bez většího posunu. Patriots byli blízko k rozhodnutí, ze dvou yardů však nedokázali na třikrát míč propašovat do end zony. Naopak při pokusu o field goal si situaci velmi zkomplikovali, Vojtěchovského pokus totiž Blades zblokovali tak dobře, že ho ještě dokázali z end zony vracet. Naštěstí domácí special team nespal a dokázal return na půlce vrátit. Blades se pak dostali až na 19y. Definitivní klid mohl domácím přinést David Pivovar, kdyby zvládl zachytit Krnáčem tečovaný Mrázův pas. I tak bylo Ústí nuceno hrát 4&12. A protože Mráz dokázal získat pouze 8y, šli dvě minuty před koncem na míč opět domácí. Důležitý first down přišel po runech Adorna a Miesbauera. Definitivně hotovo bylo vzápětí, Adorno si totiž proklestil cestu středem a po 72y slavil další touchdown Vojtěchovský potvrdil, stav byl 40:28 a do konce chyběla půl minuta. Domácí už tak mohli slavit, byť ne všem se viditelně chtělo :-)

Ústí se ještě pokusilo aspoň o snížení, pokus o pas však skončil jen v rukách Koubka, který si tak připsal interception. Vítězství tak znamená jistotu třetího místa v divizi právě před Ústím nad Labem. Naděje na play off tak padla až v neděli, když Stallions dokázali doma porazit Lions. I tak jsme po loňské sezoně bez výhry dokázali doma vyhrát 4 zápasy z 5. O první výhru venku se popereme v posledním kole příští neděli v Ostravě.

Děkujeme všem za podporu v letošní sezoně a těšíme se znovu příští rok !