Dnes jsme za pěkného slunečního počasí od 13.hodin hostili Brno Sígrs. Tedy tým, s kterým jsme se za poslední dva roky utkali v druhé lize pětkrát a ikdyž jsme s nima 4 zápasy prohráli, věřili jsme že to dnes můžem zlomit.

Hosté se opět museli obejít bez quarterbecka Filipa Ondráška a tak jeho roli převzal stejně jako minulý týden v Pardubicích import Michael Lindsey.Hned v úvodním drivu utkání si Lindsey po zemi došel pro první first down, dále ho ale nepustil Šrom. Obrana Patriots byla od začátku pozorná a tak Sígrs donutila puntovat skoro z poloviny. První útok se nevydařil ani domácím, byť Hartnett po catchi a krátkém běhu přiblížil domácí útok first downu. Brownův dlouhý pas pak ale nezachytil Šrom . Domácí se pak překvapivě pokusili o fake punt, který jim ovšem nevyšel. Sígři tak dostali na 22y luxusní pozici. Ani z ní však nic nevytěžili. Schmied předvedl běh pro nulu, Lindsey nejdříve nezkompletoval pas a poté jeho pokus o běh dobře zastavil Hataj. Také hosté se pokusili o čtvrtý down, ovšem Lindsey při něm podklouzl a míč se tak vrátil do moci útoku Patriots. Útoku se však bohužel opět nedařilo. Naopak hostující Franěk dokázal sackovat quarterbecka Browna. Následný punt Hlaváčka pak skončil ani ne na polovině hřiště. Hosty posunul o 7y runem Clark. Následně Brown s Mrázem zpacifikovali pokus hostujícího Ambrože. Při třetím na 7 se však hosté dokázali prosadit. Lindsay se rozhodl ponechat si míč, namířil se to k levé sidelině a protože ho nedokázal nikdo z domácích zachytit, otevřel touchdownem skore. Extra point si připsal Baykalov - 0:7. Patriots však zareagovali ihned. Následný kickoff zachytil Hartnett a z vlastních dvaceti yardů dokázal míč odnést až do end zony. Vojtěchovský se stejně jako předním Baykalov také nemýlil a srovnal tak skore na 7:7. Z následného drivu Sígrs nic nevyužili, po puntu nám skončila první čtvrtina.

V druhé čtvrtině jsme byli svědky podobného scénáře. Domácím se opět nedařilo posouvat míč, opět předvedli jen tři a ven. První velkej catch si tak připsal hostující Mašlanka, jehož 35y posunulo hosty do red zony. Byť se domácí obrana statečně rvala, Cesar s Lindseym po zemí dokázali ukrajovat yardy a nakonec se 9y během do touchdownu prosadil opět druhý jmenovaný. Baykalov potvrdil a hosté tak vedli 14:7. Útok Patriots si svůj nejlepší drive nechal na poslední dvě minuty první půle. Brown dokázal postupně zkompletovat pasy na Babáka, Hlaváčka a Šroma a domácí rázem byli v red zoně. Tam si připsal 8y catch Hartnett. Do poločasu chybělo 8 vteřin a domácí importi si spolupráci zopakovali. Brown našel na středu volného Hartnetta a ten svým druhým touchdownem snížil na 13:14. Poločas skončil díky Vojtěchovského extra pointu 14:14 také díky tomu, že Růžička nepovolil Lindseymu nějaký výrazný kickoff return.

Ve třetí čtvrtině pokračovala dominance obou obran. První šance dostat domácí do vedení přišla zhruba v půlce čtvrtiny, když se Vojtěchovský chystal k celkem dlouhému pokusu o field goal. K němu však ani nedošlo, protože se Lewisovi nepodařilo zachytit rozehrávku. Pak se ke skorovaní přiblížili hosté, Lindsay svými běhy dělal domácí obraně dále potíže. Po catchi Svítila Sígrům chyběli už pouhé 4 yardy. Pak ovšem i Lindsay ukázal, že je jenom člověk. Nejprve se dopustil fumblu a ačkoliv míč nakonec sám zpacifikoval, byla z toho ztráta 7y. Tím nám skončila třetí čtvrtina.

Na startu poslední části hry hostující centr Lindseyho přehodil a hosté tak ztratili další yardy. O field goal se tedy pokusil Baykalov, ovšem Hartnett ho dokázal zblokovat a míč zálehl Růžička. Patriots tak šli na další drive z vlastních dvaceti yardů. Začali dobře, 17y run si připsal Hartnett, další first down catch Hlaváček. Bohužel následovalo nesportovní chování a zbytečný návrat o 15y. Po dvou bězích Hartnetta domácím stále chybělo přes deset yardů. Brown se pokusil o pas do levé strany hřiště, na ten si však počíhal zcela osamocený Lindsay. Bylo z toho interception a po returnu luxusní pozice hostů na pouhých 7y. Ty středem doslova prošel Schmied, kterého nedokázal nikdo z obrany Patriots zastavit. Baykalov ovšem nepotvrdil a domácí tak byli k výhře vzdálení pouhý touchdown s potvrzením. A taky že si pro něj šli. Tumpach vrátil kickoff na 35y, po catchích Hartnetta a Babáka už byli domácí na polovině. Následoval slušný běh Browna, během kterého však sudí viděli targeting Marka Babáka. Domácí tak přišli nejen o vyloučeného Babáka, ale také o 15y. To jim však po chvilce vůbec nevadilo. Za bránícího Lindseyho si totiž zaběhl Vojtěchovský a parádně lapil Brownův pas v end zoně. Byl z toho touchdown. Poté si Vojtěchovský poradil i s extra pointem a domácí tak poprvé v sezoně vedli 21:20!

Radost však nevydržela dlouho, následný kickoff totiž zachytil Lindsey a po levé sidelině si to mašíroval pro 95y kickoff return touchdown ! Schmied si pak došel pro dvojku a bylo jasné, že pokud domácí ještě chtějí něco se zápasem udělat, musí odpovědět touchdownem. To se však bohužel nepodařilo. Zápas zakončil dalším interceptionem Brněnský Lindsay a hosté se tak mohli radovat z druhé výhry v sezoně.

Škoda nepozornosti v závěru. Přesto diváci viděli zajmavé, vyrovnané utkání. Odveta je na programu již příští týden v Brně, tak snad se nám tentokrát podaří zápas dotáhnout do vítězného konce.