Patriots dnes na svém hřišti hostili favorizovanou Vysočinu Gladiators.

Zápas začal výkopem hostů.Útok Patriots zahájil quarterbeck Redding 50y dlouhým runem a když v zápětí Young doběhl až na 3y zdálo se, že na první body zápasu nebudeme čekat dlouho. Bohužel pas Reddinga na Hlaváčka do end zony úspěšný nebyl. Naopak přišel false start Krisla, sack hostující obrany a byl z toho jen pokus o field goal z 25y, Pokus byl nakonec ještě delší, protože domácí špatně střídali a dali tak vzpomenout na bolest z minulého zápasu. Nutno podotknout, že i dnes s tím měli opět problémy a zbytečné yardy. Vojtěchovský trefil jen záda svého spoluhráče a z nadějného drivu nebylo nic. První drive hostů také k ničemu nevedl, pokus o dlouhý pas totiž nedovolil hostujícímu útočníkovi zachytit Vonásek a po dalších dvou nekompletních pasech následoval punt. V dalším drivu domácí z nekonmfotního 3&12 dostal runem Redding. Poté se hostující Reng provinil proti pravidlům a domácí byli opět v red zoně. Běh Reddinga ještě dokázali společnými silami zastavit Kulha s Kratochvílem, ovšem na Reddingův pas na Radu už byla hostující obrana krátká. Pokus o konverzi se nezdařil, Patriots tak vedli 6:0. Z vedení se však neradovali dlouho, Bradley totiž při 3&5 dokázal najít Berana a toho až po skoro 60 yardech dokázal ještě zastavit Kopáč. Bradley však na povedený pas navázal, našel tentokrát Čermáka a ten se mohl radovat z vyrovnání. Protože se ani Gladiators nepodařilo potvrdit, skončila 1.čtvrtina 6:6.

Druhý poločas začal fumblem Reddinga, ten si však ještě dokázal balon zalehnout. I tak byl z drivu jen punt kousek za polovinu hřiště. Po catchy Calty hosté hráli 4&2 , který ve first down proměnil Dunovský.Zásadní posun se hostům povedl vzápětí, Bradley hodil míč Mašitovi a ten byl zastaven až na 7y. To už byla lahůdka pro Dunovského, ktery si během k pravé lajně připsal touchdown.Bavlovič tentokrát potvrdil a hosté vedli 6:13. PAtriots se následně dostali na polovinu hřiště po dalším dlouhém runu Reddinga a catchy Ofori-Dankwaha.Následný hod Reddinga však hostující obrana zachytila a Gladiators tak šli opět do útoku na polovině hřiště.Tentokrát si domácí obrana vedla lépe, Košík zastavil Dunovského, Krnáč zase nedovolil zachytit pas Koudelu. Po nekompletním pas při 4&6 šli na míč opět Patriots.Ani oni si však nevedli o mnoho lépe a tak se do konce poločasu stav nezměnil.

V druhém poločase jmse na změnu stavu nečekali dlouho. Povedený return do touchdownu ještě rozhodčí pro faul neuznali, ale stačili tři minuty a skore se přeci jen měnilo. Dva dlouhé pasy totiž zachytil Beran a pro Dunovského již nebyl problém z 1y míč donést do end zony. Bavlovič opět potvrdil. Následný drive domácích znamenal další změnu stavu. Při 3&30 to moc nevypadalo, ale hosté se provinili faulem na Radu.Po runech Reddinga a Younga byli domácí na 31 yardech a přišla asi nejhezčí akce zápasu. Redding dlouho hledal, kudy běží zajíc až si nakonec v end zoně všiml Martina Vojtěchovského a ten pod tlakem hostující obrany přesto dokázal míč zachytit. Touchdown si sám potvrdil, stav byl 13:20. V kontaktu Patriots nevydrželi dlouho. Lepič předvedl další ze svých kvalitních returnů. Následně Bradley vyzval k catchy Mašitu a ten si připsal 40y. Posledních 23y zdolal Dunovský a po potvrzení Bavloviče šli hosté do vedení 13:27. Domácí bohužel neodpověděli dobře. Reddingovi vypadl míč a byť ho ještě Jakub Smutný nezpacifikoval, zmocnil se ho na konec jiný hostující hráč - Tomáš Svoboda.Gladiators opět trestali, Čermák zachytil dlouhý pas a zbylý yard již v touchdown proměnil Bradley. Opět potvrzeno 13:34. Domácí však neskládali zbraně a dokázali se ještě do zápasu vrátit. Young vrátil výkop na 42y a další posun přišel s poslední akcí 3.čtvrtiny. To totiž Kabát nesmyslně atakoval Jakuba Radu poté, co kolem něj prolétl míč a za targeting byl vyloučen.

Čtvrtá čtvrtina začala pro Patriots skvěle, Redding totiž našel pasem Hlaváčka a ten si připsal 42y touchdown. Místo extra pointu si Vojtěchovský překvapivě doběhl pro dva body. Následně se zaskvěla i domácí obrana, když po pouhých třech hrách donutila hosty jen puntovat. Povedený zákrok předvedl opět Kopáč. Punt se hostům moc nepovedl a domácí z půlky šli za dalšímy body. To si first down připsal Young a další pěkný pas Reddinga zachytil na 6y Rada. Protože při další akci hostující obrana nedovolila Hlaváčkovi zachytit pas v end zoně jen za cenu faulu, následovali další tři pokusy na touchdown z 1y. Redding si poradil hned na poprvé, když to nešlo středem zamířl doprava a po potvrzení byli Patriots 7 minut před koncem zpět v zápase 28:34. Vysočina však prokázala svou kvalitu, míčem hýbala po zemi a byť se obraně Patriots dařilo Dunovskému nepovolit dlouhé běhy, pár yardů si vždy připsal. Po first downu Čermáka už byli Gladiators na dostřel end zony, ale Vonásek nedovolil hostujícímu receiverovi zachytit touchdown. Hosté se tak museli spokojit s relativně dlouhým pokusem o field goal Bavlovič však zachoval pevné nervy, z 40y se nemýlil a navýšil vedení Gladiators na důležitých 9 bodů. Domácí se již na odpověď nezmohli, naopak ještě jednou udeřili hosté když si Dunovský ze 2y došel již pro čtvrtej touchdown. Bavlovič extra pointem pečetil skore na konečných 28:44.

Vysočina Gladiators tak potvrdila úlohu favorita a připsala si očekávané vítězství. Přesto Patriots zaslouží pochvalu, po nevydařeném zápase v Ústí byl na hřišti úplně jinej tým a Gladiatorům dokázali zatopit. Vždyť ještě 5 minut před koncem byl rozdíl ve skore pouhých 5 bodů. Snad se podaří na tento výkon navázat i v dalším kole, protože již za týden hostíme finalistu loňského ročníku Ostravu Steelers.