V druhém ligovém kole nastoupili Patriots na půdě divizního soupeře Ústí nad Labem Blades.

Úvodní útočný drive patřil Patriots, bohužel po dvou krátkých runech a nekompletním pasu následoval punt, který Blades vrátili až na polovinu Patriots. Po třech runech Jenšíka a kompletním pasu Bláhy na Lukáška již domácím chybělo na touchdown pouhých 6y. Pak se ale Jenšíka podařilo hostující obraně zastavit a domácí nakonec minuli i pokus o field goal. Druhý drive útoku Patriots si hosté komplikovali množstvím zbytečných flagů, když hned dvakrát chyboval Kloz. Vniveč tak přišel 9y run Younga. Při dlouhém třetím downu našel Redding pasem Hlaváčka a ten tak připsal první first down Patriots. Druhý následoval po kompletním pasu na Vojtěchovského a následném runu quarterbecka Reddinga. Do end zony hosté nakoukli po zachycení pasu Jakuba Rady. Bohužel následoval další faul a dlouhý drive nakonec skončil interceptiionem. Reddingův pas totiž nadrazil domácí obránce k Barcalovi, který neposedný míč zkrotil ve vzduchu a ještě ho vrátil na 40y. Na polovinu Patriots se Blades dostali runem Jenšíka. Blades neměli důvod měnit co funguje, Jenšík dostal opět míč a tentokrát se po 48y zastavil až v end zoně. Touchdown potvrdil Štěpánek a domácí se v závěru první čtvrtiný dostali do vedení 7:0.

Také úvodní drive druhé čtvrtiny nepřinesl žádnou velkou změnu. Po catchi Vojtěchovského byli Patriots blízko útočné polovině, ovšem nelegální formace, sack Romana Brandy a holding Martina Duška znamenali 3&28. Patriots se z toho dokázali dostat díky catchy Rady a následném faulu domácí obrany. Král s Brandou však opět zatlačili na hostujícího quarterbecka a tak z drivu nebylo víc, než punt na 25y Ústí. Blades útok začli first downem Imra a pak se navrátili k rutině Jenšík run středem a rázem byli na útočné polovině. Při dalším ojedinělém pasu Bláhy měl na ruce interception Soukup, bohužel míč nezkrotil. A následoval trest, jak jinek než po zemi. První posunul míč Corpening a pak se vše vrátilo do rukou Jenšíka. Ten si to ze 14y namířil do endzony a hostující obrana nebyla schopná ho zastavit. Potvrzení se domácím tentokrát nepovedlo, díky špatnému snapu byl z toho pokus o 2 body, ale obrana Patriots byla pozorná. Do šaten se tak šlo za domácího vedení 13:0

Na začátku druhé půle se hosté pokusili překvapit Blades onside kickem, bohužel to dopadlo nejhůře jak mohlo Míč si ve změti těl našel Novák a donesl ho až do end zony. Při potvrzení našel Bláha Imra a domácí vedli 21:0. Patriots se na odpověd nezmohli, další drive skončil 3 a ven. Při 4 downu Ústí se blýskl Ofori-Dankwah, který útok Blades zastavil. Ani z dalšího drivu však nic nebylo, naopak domácí zachytili další interception a mohli z red zony navýšit vedení. Proti byl ale Vainer, který zachytil Bláhův pas v end zoně. Další drive Patriots vypadal nadějně, Redding střídal pasy na Jakuba Radu s runama Williama Younga. Po catchy Davida Hlaváčka byli Patriots již na 8y, bohužel dál se nedostali. Při 4&2 domácí obrana dokázala opět sackovat Reddinga. Na útočnou polovinu hřiště se Blades dostali po dlouhém runu Imra, víc se však již v 3.čtvrtině neudálo.

Poslední čtvrtina již změnu stavu nepřinesla. Patriots předvedli několik nadějných akci, bohužel jak se blížila end zona domácích, ubývalo přesnosti. Domácí se spokojili s hlídáním, stavu, nic moc nevymejšleli a otěže zápasu drželi pevně ve svých rukách. Zaslouženě se tak mohli po závěrečném hvizdu radovat z vítězství 21:0.

Zápas kromě deštivého počasí ovlivnilo i velké množství zranění. Domácí ho od začátku kontrolovali. Patriots zprvu nebyli schopní reagovat na runy Jenšíka ani v útoku změnit obraz hry. Byť tam byli pasáže, kdy se zejména díky pasům dařilo míč posouvat. Pozor si je dát třeba i na velké množství flagů, nezvykle tentokrát zejména v útoku. Čeká nás hodně práce. Další zápas nás čeká již v sobotu, kdy hostíme favorita divize a možná i celé soutěže Vysočinu Gladiators.