Po šestli letev v nižších soutěžích se dnes Patrioti vrátili do první ligy - Bitters ligy. Hned na úvod nám los určil těžkého soupeře - Prague Lions. Ti toužili napravit vysokou porážku z prvního zápasu s Black Panthers. Oba týmy do utkání vedli američtí quaterbeci. Domácí Patriots Richard Brown, hostující Lions Zachary Bartlow. Úvodní los vyhráli domácí a zvolili příjem. Po returnu druhé americké posily Ryana Hartnetta začali domácí drive na svých 35y. Na první ligový first down nečekali domácí dlouho, přišel hned v prvním drajvu. Zrodili se po ofsajdu hostující obrany, runu Hartnetta a qb sneaku Browna. Na další si však museli domácí počkat, protože Šrom a ani Loukota nezachytili pasy. Přičteme-li k tomu první false start, nezbývalo domácím nic jiného než punt.Ten se navíc příliš nevydařil a tak hosté začli svůj první útok skoro z poloviny hřiště. Útok Lions začal ve velkém stylu, first downy si připsali po catchi Suchý a po runu Bartlow. Hostující QB drive korunoval pasem do TD pro Hamzu. Ten hosté potvrdili a dostali se tak rychle do vedení 7:0. Domácí opět reagovali first downem, první complete si připsal Brown pasem na Hlaváčka. Domácí quaterbeck poté pěkným runem dostal svůj tým na polovinu soupeře. Posun vpřed po zemi fungoval dále, po runech Hartnetta a Browna se Patriots dostali až na hranici red zony. Bohužel následovali nekompletní pasy na Šroma a Kadlece. Pokus o field goal z 35y pak Vojtěchovský bohužel minul. Druhý drive hostů byl opět rychlý. Lions prošli celým hřištěm po pasech na Suchého a Robu. Své si prvním vydařeným runem řekl k průběhu zápasu i reprezentant Lukáš Růžek. Touchdawnovou tečku za celým drivem udělal svým catchem Suchý. Hostě opět bez problému potvrdili a zvýšili tak vedení na 14:0.Pokus domácích o odpověď začínal po returnu Tumpacha na 30y. Bohužel došlo však opět jen k jednomu first downu, když Brown zkompletoval pas na Loukotu. Důraznou stopku pak Brownovi vystavil hostující Brooks a tak museli domácí opět puntovat. Tentokrát se punt vydařil a zatlačil hostující útok na hranici vlastní red zony. Konečně Plzni zabrala i obrana a i hosté museli po dvou nekompletních pasech a jednom krátkém runu puntovat. Patrioti do konce čtvrtiny stihli už jen krátký run Hartnetta pro 2y.

V druhé čtvrtině přivítal Patrioty důrazný Brooks, který při pokusu o run sestřelil s domácím quaterbeckem Brownem i bránicího Duška.Byl z toho fumble a míč získal hostující Crowther. S krátkým polem si hosté poradili. Suchý získal first down po catchi a pěkné kličce Knížemu. Domácí obrana nedala svou kůži lacino, ale při čtvrtém na tři neuhlídala Bartlowův pas na Brookse a byl z toho třetí hostující touchdown. Po potvrzení 0:21.Další drive Patriots začali po nepovedeném výkopu Lions z vlastních 35y. Na polovinu Lions dostal domácí svými runy Hartnett. Další posun se však nekonal, mimojiné i díky dalšímu false startu. Povedl se aspoń punt, Hlaváček příšpendlil hosty na vlastních 10y. Poté zabrala domácí obrana, Růžkovi povolila z dvou běhů pouhé tři yardy a po nekompletním pasu na Robu čekalo hosty nepopulární 3 a ven. Naději na první body vykřesal parádním returnem Hartnett, když vrátil punt z půlky až na 10y hostů. Takovou příležitost domácí nepustili, pro první český touchdown si středem došel Brown. Vojtěchovský potvrdil a přišlo tak snížení na 7:21. Odpověď Lions však následovala vzápětí. Své umění ukázal několika runy pro first down Růžek, kterého podpořil i Bartlow, který byl zastaven pouhý yard před end zonou. Hosté zvolili pas na Robu a po potvrzení z toho bylo vedení 7:28. Patriots se po touchbacku dostali celkem rychle opět na polovinu hostů, pěkným catchem se o to zasloužil Šrom spolu s runem Hartnetta. Jiří Šrom si zhruba 15y catch zopakoval také na levé straně, ovšem víc domácí nedosáhli. Naopak pod tlakem ocitnuvší se Hartnett zvolil těžkou přihrávku zpět na Vainara. Ten je asi ještě teď překvapen a tak z toho byl fumble pro hosty. Ti z toho však nic nevytěžili, byly z toho jen tři pokusy o dlouhý pas na pravou lajnu, tam však catch nepovolil dobře bránicí Klapuch. To už nám běželi poslední dvě minuty poločasu. A děli se ještě věci. Punt vrátil Hartnett na půlky Lions, first down si pak catchem připsal Kadlec. Následoval nekompletní pas na Šroma a další z řady provinění domácích. Při třetím na 20 přiblížil Brown svým runem Patrioty o 9 yardů. Byl z toho pokus o čtvrtý na devět. Pas sice zachytil Hlaváček, ale již mimo hřiště. Domácím však pomohli fauly soupeře a tak z této těžké situace vytěžili first down. Hosté v nedisciplinovanosti pokračovali, po pasu interference a 12 hráčích na hřišti měli Patriots 2 vteřiny před koncem pokus na 12y. V touchdown ho proměnil přesným pasem Brown na Hartnetta. Domácím Lewisovi se však ani nadvakrát nepodařilo zpracovat snap pro extra point a tak se šlo do kabin za poločasového stavu 13:28.

Pohodu ze závěru poločasu si domácí přenesli i do začátku půle druhé. Po výkopu nedovolil Brown hostům delší return než na 35y. Další pěkným zákrokem se prezentoval Hataj. Pak si sice došel pro first down Růžek, ale následoval hostující fumble. Míče se chopil Dominik Ščerbák a dokázal ho vrátit až do touchdownu ! Pokus o dvoubodovou konverzi byl bohužel neúspěný. Když to vypadalo, že jsou domácí zpět ve hře, přišly bohužel velké chvíle hostů. Ti začli po returnu z vlastních 35y. Dlouhý běh Růžka po levé straně hřiště ještě vrátili sudí pro faul útoku, ale následoval dost podobnej běh Hartlowa, který se zastavil až v end zoně. Byl z toho 65y touchdown. Při následujícím výkopu se nepodařilo míč zpacifikovat Tumpachovi a hostující special team nabídnutou šanci nepohrdl. Po pasu na Suchéhu následoval běh Růžka a i ten skončil touchdownem. Po potvrzení to rázem bylo 19:42. Domácí se již na odpověď nezmohli, byť některé pěkné akce předvedli. Hosté si již vedení zkušeně pohlídali, navíc přidali touchdown Beránek a Roba. Robův touchdown se hostům nepodařilo potvrdit a tak se skore zastavilo na 19:55.

První zápas tak Patriots prohráli. Dvě a půl čtvrtiny však drželi s favorizovaným soupeřem krok a dokázali tak, že i v první lize mají co předvést. Na výhru si však musejí Patrioti počkat minimálně týden. To hrají v Pardubicích s tamějšími Stallions.