Pilsen Patriots

Patriots vs. Sígrs

Za krásného letního počasí se dnes odehrál další zápas II.ligy. Přivítali jsme doma obhájce trofeje Brno Sígrs.

Zápas začal s drobným zpožděním, protože se čekalo na sanitku. Čekání se ale vyplatilo, k vidění byl velmi dobrý zápas plný pěkných akcí. Úvodní los vyhráli Patrioti a zvolili příjem. Kick off Sígrs donesl na 35y Tumpach. Již podruhé v sezoně vedl domácí útok z pozice Qb Američan Van Parker jr. Domácí začli první drive 8y runem Koubka. Následoval kompletní pas Parkera na Hlaváčka a first down na 32y. Při dalším pasovém pokusu hostující obrana faulovala Koubka a domácí se tak dostali na 10y hranici. Přišel další pas Parkera na Hlaváčka a první touchdown zápasu. Vojtěchovský bez problémů potvrdil a domácí tak vedli 7:0. Hosté svůj první drive začli po returnu Rosy z vlastních 32y. Po runech Schmieda si připsali dva first downy. Obrana prakticky v každém drivu donutila hosty k třetímu dlouhému downu, hosté ale vždy i díky faulům domácích dokázali míč do dalšího first downu posunout. Že Parker bude Patriotům oporou dokázal tentokrát obranou akcí, když velmi pěkně sackoval hostujícího Qb Ondráška. Chvíli na to si další sack připsal Nguyen. Hosté měli před sebou další dlouhý třetí down, cca na 13y. Míč si však vzal Gaitor a středem si připsal 20y touchdown. Hostující kicker Skoupý se také nemýlil a bylo tak vyrovnáno. Ne na dlouho. Kick off vrátil na 32y Hlaváček, 8y run předvedl Brejcha a poté zaexceloval Parker, když si nechal míč a předvedl 60y run do touchdownu. Vojtěchovský opět potvrdil 14:7. Do konce čtvrtiny jsme viděli už pouze return Alibertiho na 28y.

V druhém drivu hosté předvedli precizní runovou hru. First down si postupně připsali Gaitor, Schmied a Ondrášek. To už byly hosté v red zoně a Ondrášek si dalším runem došel pro 7y touchdown. Touchdown opět potvrzen Skoupým 14:14. Následný výkop soupeře skončil out of bounds a Patriots tak začínali další drive z vlastních 35y. Přišli dvě rychlé pasové hry, první first down si připsal Hlaváček, další Babák. Nakonec se domácí dostali až k pokusu o dlouhý field goal. Vojtěchovský se však ke střele ani nedostal, protože se domácím nepodařilo dobře rozehrát a byla  z toho tak ztráta na downy. Domácí obrana však konečně také našla recept na soupeře a tak víc jak punt na 10y hosté nepředvedli. Míč se rychle vrátil na polovinu Brna, když Parker našel Vojtěchovského a ten si připsal catch pro 45y. Následně si mohl TD připsat Šrom, ovšem perfektní Parkerův pas v end zoně dropl. Přišel tak 4 na 5, který do first downu donesl Parker. Díky late hitu hostů a následné další penaltě z toho byl posun až na 10y. Následovala další spolupráce na ose Parker-Vojtěchovský a po potvrzeném touchdownu domácí potřetí v zápase vedli. Do konce poločasu zbývala 1min a 43 vteřin. Výkop dokázali vrátit na vlastních 27y, ovšem pak se rozeběhl Ondrášek a donesl míč až k red zoně domácích. Když se k tomu připočet faul Kocice, bylo hostě na 11yardech. Domácí obrana chvíli odolávala, ovšem na Gaitorův run do levého rohu hřiště už byla krátká. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 21:21.

Druhý poločas začli útokem hosté. Připisovali si tvrdě vydřené yardy po zemi. Ondrášek, Schmied a Gaitor míč posouvali stále blíž a blíž end zoně. Ačkoli domácí dokázali hosty donucovat k využívání všech downů, hosté nekompromisně ukrajovali vzdálenost k touchdownu. Poslední dílek do mozaiky opět předvedl Ondrášek a hosté se tak po potvrzeném extra pointu poprvé dostali do vedení 21:28. Následný výkop skončil touchbackem a domácí se chystali odpovědět. First down si připsal runem Tumpach, následně catchem Hlaváček, další first down přinesl catch Loukoty. Sígrs Patrioty potom zpomalili, na program se dostal i 4 na 5, který však domácí dokázali díky pass interference proměnit. Následoval pěkný pas Parkera na Vojtěchovského, tomu však k touchdownu chybělo pár inchů. Následovala poslední výměna stran, protože nám skončila 3.čtvrtina.

Hned z první hry čtvrté čtvrtiny přišlo vyrovnání, protože Parker zbývající inche donesl. Vojtěchovský potvrdil, i když kvůli faulu při prvním pokusu musel trefit z o 15y delší vzdálenosti. 28:28. Následoval touchback a drive Brna z vlastních 20y. Hosté opět vsadili na běhové hry. Ondráškovi s Gaitorem stačilo po jednom pokusu a byl z toho posun až na 30y. Po dalším běhu Ondráška a snad jedinýmu kompletnímu pasu hostů následoval 11y run Ondráška pro další touchdown. Skoupý opět neminul 28:35. Domácí chystali odpověď po returnu Tumpacha z vlastních 40y. Následoval catch Lukáše Kadlece a poté jediné interception zápasu. Parker byl hosty tvrdě atakován a na poslední chvíli odhozený míč zachytil Gaitor. I tak domácí ještě měli šanci, protože obrana zabrala a donutila hosty k ztrátě míče na downy. Na půlku Brna donesl míč Tumpach, ovšem další várka first downů se domácím nepovedla. Parkerovi při čtvrtém na 5 chyběl jen kousek. Poslední šance domácích přišla 49 vteřín před koncem, když i díky vyčerpání zbylých timeoutů získala na vlastních 49 yardech míč. Po catchi Vojtěchovského byli domácí už jen 25y od vyrovnání. Ještě blíže mohli být po catchi Tumpacha, ovšem rozhodčí pískli Vokurkovi holding a tak zbývala poslední šance. 5 vteřin, 35 yardů. Hostující obrana však pas do end zony zblokovala a Sígrs tak mohli slavit zatraceně ubojované vítězství.

Patriots se tak výsledkově odveta nepovedla, ovšem k vidění byl velmi dobrý zápas, kterou odměnili diváci zaslouženým potleskem. Nyní nás čeká pauza, za 14 dní máme doma Hippos.

Tak Go Patriots !!!