Pilsen Patriots

Patriots vs. Hippos

Dnes se od 14 hodin konal poslední domácí ligový zápas sezony. Přivítali jsme Prague Hippos. I díky výhře v prvním vzájemném zápase a zejména díky posledním dobrým výkonům jsme byli považovaní za favorita.

Za výhrou šel tým od první minuty. V prvním drivu si Hippos díky runům Sadílka sice připsali 2 first downy, ale dál než na půlku je obrana Patriots nepustila. Naopak return se povedl Frankovi a Patriots tak začínali drive na půlce hřiště. První first down si připsal díky runu Koubek, následoval další po catchi Babáka. Další first down získal nadvakrát Brejcha, když jeho první dlouhý běh vrátil o 10y faul. Následoval 7y pas Parkera na Hlaváčka a první touchdown utkání 6:0. Martin Vojtěchovský extra point minul. Následoval útok Hippos z 35y, protože kick off skončil v autu. Soupeř opět pokračoval běhovou hrou a na druhý pokus se podařilo dostat do first downu Maslanikovi. Pak ale obrana Patriots další pokusy přečetla a při 3 na 10 jsme viděli první pokus o pas v podání Hippos.  Byl nekompletní a tak následoval punt a útok Patriots z vlastních 21y. Po dlouhém běhu Tumpacha a kompletním pasu Parkera na Hlaváčka se domácí rychle posunuli na půlku hřiště. Další posun zařídil pass interference, když hosté faulovali Loukotu, který tak nezachytil pěkný dlouhý pas Parkera. Van Parker si poté sám ponechal míč a donesl ho až na 13y. Poslední akcí první čtvrtiny byl nekompletní pas do end zony na Vojtěchovského.

Obrana Hippos dělala co mohla, dokonce donutila Patriots k 4 na 11. Ten ale Parker zkompletoval pasem na Hlaváčka. Razítkem na povedený drive byl 2y run Babáka pro touchdown, který tentokrát Vojtěchovský prokopl – 13:0. Hosté v dalším drivu předvedli dva kratičké runy a incomplete pas. Následoval tedy další punt, který vrátil až na 40y Tumpach. Další běh do first downu předvedl Koubek, ale na víc než neúspěšný pokus o field goal z 35y Vojtěchovského to nestačilo. I tak to domácím nevadilo, protože hned dostali další šanci na útok. To proto, že Hippos nezvládli snap a volný míč zalehl Krnáč. Patriots trestali, Hlaváček zachytil pas pro first down a dílo dokonal runem do touchdownu Brejcha. Extra point zblokoval hostující Tomáš Tomáš a tak bylo skore 19:0. V následujícím drivu Hippos jsme byli svědky jejich prvního zkompletovaného pasu, když Bartoušek našel Maslanika. Další ztráta hostů přišla při 4 na 4, když fumble získal Hataj. Domácí útok měl tak opět luxusní pozici na hřišti a opět trestal. První si pro first down došel Parker a v následné hře vybídl pasem do strany k touchdownu Pavla Tumpacha. Po potvrzení Vojtěchovského tak Patriots vedli 26:0. Hostující zmar pokračoval, fumble při returnu sice ještě zachránili, ale další fumble po sacku Parkera už sebral domácí Sčerbák a byl zastaven pouhé 4y od end zony. To už nebyl pro Vana Parkera žádný problém. Potvrzení se opět nezdařilo, ikdyž nyní měl kicker díky předchozímu ofsajdu a nesportovnímu chování o 20y stíženou pozici. Následný return hostujícího Chramosty zastavil na 35y Urban. Opět se nám opakovala předchozí situace, Van Parker sackoval a Patriots fumble zalehli. Minutu před koncem tak byla další šance na zvýšení skore. Po pasech Parkera na Hlaváčka a Babáka přišel first down. Nadějný run Koubka byl zastaven jen inche před end zonou a tak dílo opět dokonal Van Parker. Vojtěchovský potvrdil a domácí tak vedli 39:0. Poločas hosté zakončili krátkým kompletním pasem, který zachytil Křemen.

V druhém poločase se již hrálo bez zastavování času, šanci dostal domácí náhrádní quaterback Zach Lewis. Hosté zahájili krátkým výkopem, který zachytil Kocić a donesl ho na 40y linii. Následoval first down Tumpacha, run Urbana a další first down Tumpacha. To už byl míč na 2y a donést ho do touchdownu nebyl pro Lewise problém. Hosté si připsali alespoň další bloknutý pokus o potvrzení. V druhém poločase už hosté opustili od své hry run, run, fumble a bylo tak k vidění dost pasových pokusů Honzáka. I tak ale svého největšího progresu dosáhli díky nedisciplinovanosti domácích. První velký posun byl po ataku kickeru, další následoval po přísném pass interference Klapucha. Bohužel pro hosty nadějný drive zastavil interception, který zachytil David Procházka. Ani domácím se již moc nedařilo, byť endzonu atakovali hned dvakrát.  První po puntu, který sice zachytil Frank, ale k returnu vybídl Parkera. Ten donesl míč až na 9y, ovšem domácí ani na 4 pokusy míč do end zony nedotlačili. A poslední šance přišla v samém závěru, ale Kocić dvakrát nedokázal zkrotit Lewisův pas.

Připsali jsme si tak druhou výhru v sezoně a důstojně se rozloučili s domácím publikem. Čekají nás ještě zápasy v Brně s Alligators a v Ústí nad Labem s Blades ve kterých  budem chtít dokázat, že dnešní výsledek nebyl náhodný.