Pilsen Patriots

Blades vs. Patriots

Poslední zápas sezony byl na programu dnes v Ústí nad Labem. Domácí Blades hájili třetí místo,na kterém byli díky výhře 22:10 v zápase prvního kola na našem hřišti. Jinak dokázali stejně jako my jen dvakrát porazit Prague Hippos. Brněnské týmy o žádný bod stejně jako my neobrali. A tak byla situace jasná. Na třetí místo nás dostane jen výhra vyšší 13 bodů. Tato podmínka se nejevila nesplnitelně nejen díky početné marodce Ústeckých (prý až 14 hráčů do zápasu nemohlo zasáhnout), ale zejména poslední výkony dávali Patriotům velké šance.

Ty mohli hned zkraje zápasu Ústečtí snížit, protože hned z první akce zápasu byl fumble Kuby Brejchy, který pro Blades získal Štěpánek. Následovali dva first downy po runech Bláhy a domácím chybělo jen 14y. Domácí quaterback Bláha tentokrát zkusil pas a to neměl dělat. V end zoně ho nemilosrdně lapil Frank a returnoval ho až na 22y. Následoval první first down Patriots, když Parker zkompletoval pas na Loukotu.  Další posun zaznamenali Patriots po bězích Parkera. Pak už následoval touchdown, když Loukota zachytil další Parkerův pas, tentokráte 32 yardový. Potvrzení se Vojtěchovskému nezdařilo. Ústí po returnu začínalo na vlastních 29 yardech a po první hře se museli ještě o tři yardy vzdálit, protože Kocić zastavil domácího Hejnu. Ten se však prosadil hned v další hře, když si počkal na pas od Bláhy a po pravé straně získal first down. Dalšího first downu dosáhli domácí až na krátký 4 down, když na předchozí  catch Nováka navázal runem Bláha. Víc ale hostující obrana nedovolila. Zaskvěl se zejména Václav Frank, který během chvilky dvěma tvrdými hity zpacifikoval domácí receivry. A tak z nadějného domácího drajvu byl jen punt do touchbacku. Útok Patriots se během chvíle dostal na půlku, když si catch připsal Babák. Následoval kompletní 6y pas na Hlaváčka a pak velký posun díky dvěma hrám Pavla Tumpacha. To už byli Patriots pouhých 12y od touchdownu. Když se po zemi neprosadil Parker s Brejchou, vyšlo to vzduchem. 17y catch touchdown si připsal Hlaváček. Následovala úspěšná konverze Brejchy a bylo z toho potřebné vedení 0:14. Do konce čtvrtiny jsme viděli ještě return domácích a běh Bláhy pro minus, když se opět ukázal Kocić.

Druhou čtvrtinu začal runem pro first down Bláha, ovšem víc z toho nebylo. Při třetím dlouhém se v obraně zaskvěl Parker, když míč srazil před Lukáškem. Bohužel při následném puntu Parker chyboval, když nedokázal zpacifikovat skákající míč. To naopak dokázal domácí Antoš a byl z toho tak největší posun domácích. Ti tak začínali další drive na hranici red zony. Domácí quaterback Bláha sice na první down minul, ovšem druhý pokus zachytil Weinhöfer a mezi dvěma obránci se prosmýkl až pro 22y touchdown. Domácí pokus o konverzi Patriots zastavili – 6:14. Hosté ale reagovali nejlíp jak mohli. Return Tumpacha na 30y, run Koubka a catch Hlaváčka znamenali posun na polovinu Ústí. Následovali dva runy od Parkera, další yardy připsal Brejcha a po catchi Kadlece byli Patrioti na 9y. Pak šanci na touchdown sice postupně odmítli špatným zachycením Hlaváček a Tumpach, ovšem při 4 na 6 se před Vanem Parkerem zjevila vydlážděná cesta po pravé straně až do touchdownu. Ten tentokrát Vojtěchovský potvrdil – 6:21. Do poločasu se již skore neměnilo, byť domácí měli ještě šanci po interceptionu Parkera, který zachytil Pittner.

Druhý poločas zahajovali pe returnu útokem z vlastních 40y domácí. Díky catchi Lukáška začli first downem, ale další si nepřipsali. Proti byl Parker, který zastavil pokus Bláhy při 4 na 2. Hosty posunul až k 30y domácích pěkným dlouhým runem Koubek. K touchdownu byl blízko Loukota, ovšem pouhý yard před end zonou byl domácí obranou zastaven. A tak dílo netradičně catchem dokonal opět Koubek. Vojtěchovský opět potvrdil a vedení Patriotů tak bylo již 21 bodové. Domácí se na reakci nezmohli, po krátkem returnu jen na 7y a rychlých tři a ven následoval krátky punt ani ne na polovinu hřiště. Tam sice domácí obrana dvakrát zabrala, ovšem při třetím downu našel Parker neomylně Šroma a ten si připsal nejdelší (48y) touchdown v zápase. Vojtěchovský opět potvrdil. Blades opět nedokázali míč posunout. Následovali další tři a ven. Hosté šli na míč na vlastních 28 yardech a po first down runech Koubka a Parkera následoval překvapivý pokus o rekordní field goal. Ten však domácí obrana Vojtěchovskému zblokovala. Do konce třetí čtvrtiny jsme tak viděli již jen catch domácího Sahuly, který znamenal first down.

První hra čtvrté čtvrtiny se stala osudovou pro domácího quaterbecka Bláhu, který tvrdě narazil a zápas pro něj skončil. Náhradní qb Blades Pittner domácí do first downu nedoved. Hosté sice pár yardů po catchích Hlaváčka a Šroma získali, ale stejně z toho byl nakonec punt z půlky hřiště. Další osudová rána pro domácí přišla při běhovém pokusu Hejny. Ten znamenal nejen -3y, ale také další zranění a konečná pro domácího borce. Zápas se pak již dohrával, viděli jsme pěkný run domácího Mikuše, nebo i sack Tomáše Štěpánka na Parkera. Poslední touchdown sezony si připsal Tumpach, když zužitkoval 3y pas Parkera na levou stranu hřiště. Pokus o potvrzení byl Vojtěchovskému bloknut.

Se sezonou se tak loučíme přesvědčivím vítězstvím 41:6 a posunem na třetí místo v tabulce.

Děkujeme všem za podporu a těšíme se na jaře 2018 ! Go Patriots !!!