Pilsen Patriots

Příprava s Heilbronn Salt Miners

dav

Sezona se nám nezadržitelně blíží. Na závěr posledního předsezóního soustředění jsme absolvovali zápas s německým soupeřem z Heilbornnu. Tamější Salt Miners loni postoupili do třetí ligy a tak bylo zajmavé porovnat úrovně soutěží.

Zápas začali výkopem Patriots a hned první drive ukázal, že k nám nepřijeli žádný ořezávatka. Return na 40 yardů, first down po runu QB Miners, dva pasy a potvrzený TD 0:7. Na balon tak šli Patrioti. Oproti přípravě s Mustangs čekání na první first down netrvalo dlouho. Po runu Lewise a pasu na Kadlece byl first down na světě. Bohužel víc útok nepředvedl, naopak punt vrátili Miners až na 30y Patriots. Obrana tentokrát zabrala a při třetím dlouhým downu Miners zachytila interception. Qb Patriots Zach Lewis našel pasem Hlaváčka a první čtvrtinu tak Patrioti končili na polovině hřiště.

Následovali další pokusy Patriotů, ale byla z toho jen ztráta míče na downy. Miners tak získali dobrou pozici na hřišti a i díky úspěšnému čtvrtému downu se usadili v endzóně Patriots. První pas do pravého rohu ještě nevyšel, ale na druhý pokus se hostující Qb nemýlil. Díky úspěšnému extra pointu Heilbronn zvýšil vedení na 0:14. Patriots se marně pokoušeli o odpověď, víc jak first down po pasu na Hlaváčka nezískali. Následovalo tři a ven v podání hostů a další šance pro Patrioty. Ta však skončila interceptionem. Ten Miners potrestali dalším touchdownovým drivem, když po marných pokusech po zemi zkompletovali 30y pas v red zóně.  Pak přišel opět pas doprava a byť se původně zdálo, že šlo o incomplete, rozhodčí po chvilce rozhodli o touchdownu. Ten hosté bez problémů potvrdili a tak zvýšili 21 vteřin před koncem své vedení na 0:21.

Druhý poločas začal nadějně. Return Tumpacha na 35y byl podpořenej dvěma dalšími first downy. Pak však přišel Tumpachův fumble a dobře rozjetej drive opět k bodům nevedl. Hosté se potom dlouho drželi na míči. Jejich systematické posouvání pomocí krátkých her rozkouskovalo hru, tempu nepomohlo ani zranění domácího Hajšmana. Hosté tak z drivu vytěžili další body, tentokrát díky field golu z cca 25y. Třetí čtvrtinu zakončil domácí útok opět ztrátou míče, když si obrana Heilbronnu poradila s dlouhým pasem a zachytila interception.

V úvodu poslední části zápasu se bodů dočkali i Patriots, když parádní 70y run po pravé lajně předvedl Hlaváček. Vojtěchovský TD potvrdil 7:24. Následovalo tři a ven v podání hostů, které však Patrioti nevyužli. Naopak po dalším interceptionu předvedli hosté nejhezčí akci zápasu. Na pravé straně se receiver hostů odpoutal od svého strážce a na cca 30 yardech si to nasměřoval rovnou dopředu. Byť to vypadalo, že nemá kudy, dokázal hostující útočník doslova zbourat dva naše obránce a skórovat touchdown. Následný extra point se podařilo Patriotům zablokovat. Poslední slovo ale patřilo domácím. Kick off vrátil až na 40y Heilbronnu returnem Tumpach, pro first down si došel Hlaváček a pak se pěkným runem pro TD prezentoval Brejcha. Vojtěchovský opět potvrdil a pečetil tak stav utkání na konečných 14:30.

Poslední příprava tak pro nás skončila porážkou, těšit nás ale může zlepšený výkon v druhém poločase. Zbývá nám poslední týden před startem soutěže. Už v sobotu, 15.4. nás čeká první zápas v druhé lize. Na naše domácí hřiště přijedou Ústečtí Blades.