Pilsen Patriots

Ohlasy 2017 – 01

pat

Máme za sebou již dvě soutěžní utkání a je tedy čas podívat se co nám zatím sezona přinesla

 

 

 

Libor Kurfirst – Předseda klubu, defenzivní koordinátor o dosavadním průběhu sezony


Letošní sezona se odvíjí v podstatě podle mých představ. Jsem velmi rád, že se nám povedlo zúčastnit se přátelského tréninku s  Mustangs a odehrát přátelák s německými Heilborns. To jsme potřebovali k tomu, aby i ti co neměli představu o fotbale se zapojili  aktivně. První zápas s Blades nám vcelku vycházel. Myslím tím obranu. Byly tam pochopitelně chyby, ale kdo je nedělá. Navíc, pokud  máme z 80% obranu novou. V zápase s Hippos se opět podařilo eliminovat další chyby a myslím, že obrana byla schopna reagovat zase o  něco lépe. S Alligators to bude příští týden zkouška ohněm. Nicméně vyhrát může jen jeden a já osobně tento tým miluju. Hrálo se mi s  nimi vždy skvěle a moc se na to těším. Ať vyhraje ten lepší.

Larry Lewis

 

 

 

Larry Lewis – head coach o zápase s Hippos


Proti Hippos jsme se do zápasu dostávali pomalu,  jak obrana tak útok. Ale podařilo se nám najít fungující hry. V útoku jsme objevili dost  prostoru pro běhovou hru. Už během tréninků jsme zjistili, že naše posila z Karlových Varů Koubek je kvalitní running back. V sobotu  jsme pro jeho hru našli velké využití. Dohromady s Pavlem Tumpachem a s quaterbacky jsme v druhém poločase prakticky jenom běhali.  Defense se v průběhu zápasu také zlepšovala v čtení soupeřovi hry a krom několika málo her jsme soupeři nedovolili mnoho yardů.  Musíme si uvědomit, že jsme stále nový a mladý tým, skoro polovina hráčů ještě loni v Plzni nehrála. Stále hledáme pro každého nejlepší  využití a pořád jsme ve fázy konsolidace. Dobrým znamením je, že jsme soupeře předčili i fyzicky, ačkoliv jich bylo víc. Již ve třetí čtvrtině  bylo patrné, že jejich linemani přestávají stíhat. Jsem přesvědčený, že se budem dále zlepšovat. Teprve uvidíme, na co to bude stačit. Stále děláme chyby, na jejichž odstraňování musíme dále poctivě pracovat.

 

 

 

Stanislav Košík – Defensive end o soutěžních zápasech


Z mého pohledu jsme do prvního zápasu s Blades vstoupily nervózně z toho, že jde o první ostrý zápas a ne přátelák. Moc dlouho jsme se  rozkoukávali a tak nám utekl začátek. Z pohledu obrany jsme udělaly 2 velké chyby, které byly potrestány Touchdowny. Jinak obrana  fungovala dle mého dobře.  Na to kolik času byla na hřišti není počet obdržených bodů tak velký. A od druhého poločasu jsme už hráli s  Ústím vyrovnaně. Proti Hippos jsme se první čtvrtinu snažili v obraně přečíst co domácí hrají. Když jsme to zjistili upravili jsme hru  obrany a vše začalo  fungovat na jedničku. Opět jsme udělali jednu nebo dvě chybky, ale oproti loňsku má obrana opravdu hodně  nováčků. Dobře do týmu  zapadli i kluci z Varů. A postupně se rozehrál i útok. Hlavně Zachary jako QB a Pavel Tumpach tým hodně  podrželi. A nakonec oproti zápasum s Salt Miners a Blades nám začaly fungovat docela obstojně i special týmy.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>