Pilsen Patriots

Druhý turnaj U19 v Příbrami

1

V sobotu 13.5.2017 jsme se zúčastnili dalšího Flag fotbalového turnaje v kategorii U19 v Příbrami. Našimi soupeři byli Budweis Hellboys, Příbram Bobcats Women a Příbram Bobcats.

Pilsen Patriots – Budweis Hellboys 37 : 31

Zápas začal za krásného počasí. Soupeřům jsme měli co vracet za minulý turnaj a šli jsme do zápasu s odvahou a chutí zvítězit. V první polovině zápasu jsme hráli vyrovnané utkání. Velmi dobře fungovala defence Pilsen Patriots. Terka Radová a o chvíli později i Martin Polívka zachytili interception (zachycení passu soupeře) a oba si doběhli pro touchdown. Offence také potvrdila svojí hru a tak stav v první polovině byl 19:12. Ve druhé polovině utkání začalo jít do tuhého, oba týmy postupně získávali touchdowny a soupeř svými krásnými zachycenými passy vyrovnali ke konci zápasu stav na 31:31. V závěru zápasu krásným dlouhým passem quarterback Tomáš Linka našel v endzóně Martina Šafandu, který upravil skóre na 37:31. Do konce zápasu zbývalo něco přes minutu a soupeř měl dostatek času na vyrovnání. Díky skvělému postřehu Dominika Šafandy, který zachytil soupeřův pass a tím zabránil týmu Budweis Hellboys útočit a dále upravovat stav skóre, jsme šli na útok. Dvěma akcemi a zakleknutím jsme si pohlídali čas a tím i vítězství v tomto těžkém a vyrovnaném utkání.

2

Příbram Bobcats Women – Pilsen Patriots   12 : 52

V tomto utkání jsme byli jasným favoritem a chtěli jsme získat druhé vítězství. Zápas začal po delší pauze, kdy se nad námi objevil černý mrak a začalo vydatně pršet a padaly kroupy. Za těchto podmínek se hrát nemohlo. Zápas následně po ustání deště začal ve slušném tempu lépe pro tým Pilsen Patriots a holky z Příbrami Bobcats  Women nepustili k dokončení akcí. Tento zápas byl od začátku v celé režii týmu Pilsen Patriots. Offence se podařilo postupně získávat yardy a zakončovat akce v endzóně, defence velmi dobře četla hráčky Příbram Bobcats Women, ale i tak holky získali svými hrami 2 touchdowny. Pro touchdown za Pilsen Patriots si v tomto utkání doběhli/zachytili tito hráči: Tomáš Linka 3x, Martin Šafanda 3x, Václav Horek a Petr Vonásek.

3

Příbram Bobcats – Pilsen Patriots   26 : 18

Na závěr turnaje nás čekal nejtěžší soupeř, tým Příbram Bobcats. Hned od začátku zápasu nám bylo jasné, že to nebude jednoduchý zápas, ale měli jsme chuť bojovat a vyhrát zápas a tím i celý turnaj. První polovinu zápasu jsme prohráli 20:12. Offence Pilsen Patriots trápily chyby a dobrá obrana soupeře, kdy svými zákroky neumožnili skórovat. Defence trápil příbramský runningback Tomáš Bučil, který svými rychlými běhy překonával postupně velké vzdálenosti a získával yardy i vzduchem. Přesto i tak jsme ve druhé polovině drželi krok se soupeřem, defence začala dobře číst všechny hráče Příbram Bobcats, nicméně nepodařilo se nám skóre navýšit dostatečně, abychom zvítězili v tomto zápase. Za tým Pilsen Patriots skórovali: Lukáš Kušion, Martin Šafanda a Petr Vonásek.

Autor:  Vendula Radová

4

5

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>