Pilsen Patriots

Aligátoři překvapení nepřipustili

18221692_10154617105023364_31243923096612637_n

Dnes jsme na domácím hřišti přivítali Brněnské Aligátory. Zápas se konal za slunečního počasí před slušnou diváckou návštěvou. Do zápasu nemohl z rozhodnutí disciplinárky zasáhnout Miodrag Kocic, naopak trest  již vypršel Kurfirstovi.

Úvodní kick off provedli Aligátoři a tak mohli Patrioti začít útokem. Bohužel začli ztrátou míče, fumble získali Brněnští a měli tak hned na začátku luxusní startovní pozici pro svůj útok. Díky krátkým, ale účiným běhům se hosté dostali do vedení, když si 1y touchdown run připsal Kilian. Hostující kicker Nestr neměl s potvrzením problém – 0:7. Po následném výkopu vrátil míč na 30y Hlaváček. Pak domácí qb Lewis našel pěkným pasem Loukotu a byl z toho první first down a Patrioti na polovině hřiště. Bohužel opět přišel problém při rozehrávce a ačkoli Patrioti fumble získali, čekal je hodně dlouhý down. Při pokusu o pas pak zachytil interception Hynek Brandl a hosté tak šli opět na míč jen 30y před end zonou. Obrana Patriotů ale zabrala, pěknou skládkou se pprezentoval Hataj. Hostům tak nezbývalo, než se pokusit o dlouhý field goal, který ale Nestr neproměnil. Domácí útok si v následném drajvu žádný progres nepřipsal a tak z toho byl jen krátký punt Hlaváčka na polovinu hřiště. Tam si míč vzal hostující Kilian a dlouhým runem rozpůlil vzdálenost do end zony. Pak Aligátoři zvolili pas, Fortelný našel přesně Michálka a se zbývajícími třemi yardy si poradil Nestr. Ten svůj touchdown i potvrdil a bylo to tak 0:14. Domácí opět nezareagovali, ikdyž po returnu Tumpacha, který hosté zastavili jen za pomocí facemasku, šli na míč skoro na polovině hřiště. Lewis však opět našel jen Brněnského obránce a byl z toho ukázkový picksix Miklici. V následném drajvu si domácí připsali hned dva first downy. První díky runům Milana Koubka a následnému ofsajdu hostů, druhý zas zařídil dlouhým runem Lukáš Kadlec.

To už nám začínala druhá čtvrtina utkání. Patrioti se dostali na 29y, ovšem další progres hostující obrana nepovolila. Když nevyšel ani čtvrtý na šest, šel míč opět do rukou hostů. Těm se na své polovině moc nelíbilo, první big play zaznamenal 50y catchem Jordán. Další first down si hosté připsali po běhu Kiliana. Pak už přišel další touchdown, první pas sice dropl Roubíček, ovšem co se nepovedlo jemu dokonal v dalším downu Hejč – 0:28. Po chvilce bylo skore už 0:35, když domácí útok nepřevedl zhola nic a Hlaváčkovi byl dokonce zblokován punt. Brněnští nemilosrdně trestali, 6y touchdown run si připsal opět Kilian. Do poločasu už se skóre neměnilo, za zmínku však stojí interception, které zachytil domácí Benedykt.

V druhém poločase už vstoupilo do hry díky vysokému vedení soupeře pravidlo o nezastavování času a tak nám zbytek zápasu pěkně odsýpal. Také v druhém poločase skorovali první hosté. Po dlouhém returnu Jordána si sice dokázal připsat sack Aleš Mráz, ale následný pass interference Franka posunul Aligátory opět do red zony. Výsledkem byl pas Fortelného na Michálka a Nestrův potvrzený extra point – 0:42. V závěru třetí čtvrtiny se povedl pěkný drive i domácím, Lewis našel u side lajny Hlaváčka a ten byl zastaven jen půl yard před touchdownem. Dílo však David Hlaváček dokonal na začátku poslední čtvrtiny, když si připsal 3y run pro touchdown. Martin Vojtěchovský se nemýlil a tak se domácím podařilo snížit na 7:42. Následoval další dlouhý return Jordána. Poté hostujícího qb tvrdě a nekompromisně sacknul Vokurka. A tak se hosté museli spokojit z field goalem Nestra z dobrých 30y. Poslední slovo mohlo patřit domácím, když po pěkné akce po ose Lewis-Hlaváček se Patriots blížili red zoně. Nebýt faulu Vokurky, byl by z toho býval i touchdown Šroma. Takhe z toho byli jen další nekompletní pokusy do end zony.

Brněnští Alligators si tak připsali výhru 42:7, o které rozhodli již v prvním poločase.

Patrioty čeká v neděli 14.5. další těžký zápas. V repríze loňského Silverbowlu čekají na Patrioty v Brně Sígrs.