Pilsen Patriots

4.kolo flagové ligy U19 v Plzni

flag u 19

Dnes se na našem domácím hřišti konalo čtvrté kolo flagové ligy do 19 let za účasti týmů Patriots, Příbram Bobcats, Příbram Bobcats Women a Karlovy Vary Warriors. Hrálo se systémem každý s každým, na dvou hřištích najednou a tak si diváci přišli na své.

1.zápasy

V prvním zápase se našemu mužstvu postavil dosavadní suverén tabulky Příbram Bobcats. Patriots vedení quaterbeckem Tomášem Linkou vstoupili do zápasu bez bázně a hany a po kompletních pasech na Beneše si připsali první first down. Následoval další pas, tentokrát na Martina Šafandu a po jednobodovém potvrzení Kušiona šli domácí do vedení 7:0. Příbram však rychle odpověděla a po třech pěkných pasech si Bobcats vysloužili vyrovnání. Domácí opět odpověděli spoluprácí Linky s Šafandou, ovšem víc než first down z toho nebyl, protože v end zoně míč nezpacifikoval Kušion. Hosté trestali, po runu, zachyceném pasu a pěkné trick play se dostali do vedení 7:13. O chvíli později už opět vedli Patriots, Linka našel Beneše a ten nejenže skoroval touchdown, ale zkompletoval i následné potvrzení. Bohužel to bylo naposledy, co Patriots vedli. Bobcats vzápětí skorovali touchdown. Po potvrzení šel na plac útok domácích, ale Bobcats se podařilo zatlačit na domácího Qb a strhnout mu flag v end zoně. Bylo z toho tak safety a vedení bobcats 14:22. V tu chvíli jim vše hrálo do karet, neboť měli možnost pokračovat útokem a i ten dokázali proměnit v potvrzený touchdown. Bylo z toho poločasové vedení 14:29. Na startu druhé půle dominovali obrany, Příbram se sice na půlku Plzně dostala, ale pokus o touchdown obrana zblokovala. Také obrana Bobcats pomohla a domácí nepustila ani na svoji půlku. Pak opět zabrali útoky, první skorovali Bobcats, za Patrioty odpověděl Martin Šafanda.  Hosté opět odpověděli dlouhým touchdownem a závěrečnou tečku za pěkným ofenzivním zápasem udělal Kušion. Byla tak z toho výhra Příbrami 27:42

Na druhém hřišti pokračovalo čekání děvčat z Příbrami na první výhru a tak si Varští Warriors připsali výhru 37:13

2.zápasy

Následoval zápas s děvčaty z Příbrami. Tentokrát se na post quaterbecka postavil Petr Vonásek. A hned první drive se mu povedl, když v endzoně našel Linku. První útok se povedl i Bobcats a tak byl stav rychle 7:7. Spolupráce našich quaterbecků dále fungovala, Linka si po Vonáskových pasech připsal first down a také druhý touchdown. Poté se obraně podařilo soupeře zastavit a situace se nám opět opakovala. 21:7. Holky z Příbrami se pak dostaly k first downu, atakovat end zonu jim však domácí obrana nepovolila. A protože útok se dokázal dobře prosazovat, následovali další dva touchdowny, tentokrát Martina Šafandy. V druhém poločase se tempo zpomalilo. K vidění bylo dost nepřesností. Skóre se nám tak měnilo až po interceptionech. První zachytila Příbramská hráčka a po dlouhém returnu se prosadily krátkým pasem. Podobně odpověděl Linka, když zachytil interception a po dlouhé kličkované zleva doprava a zprava doleva si to namířil do endzony. Byla tak z toho vysoká výhra 42:14.

Na druhém hřišti potvrdili Bobcats svou suverenitu a porazili Vary 49:20.

3.zápasy

Do posledního zápasu nastupovali oba týmy s bilancí 4:4 a dal se tak čekat vyrovnaný boj. Na post quaterbecka se vrátil Linka. A byli to domácí, kdo do utkání vstoupil lépe. Po dlouhém pasu se z touchdownu radoval Adam Beneš. Potvrzení se Patriotům nepodařilo. Ovšem podařilo se jim zastavit útok Varů. Z druhého drivu byl druhý touchdown, opět po dlouhém pasu, tentokráte se radoval Horek. Domácí opět nepotvrdili, když se míč nepodařilo zachytit Martinovi Šafandovi. Domácím to však nevadilo, Vary se sice přiblížili first downu, ale jejich pokus nejprve zastavil pěknou hlavičkou Matěj Stehlík, při čtvrtém downu se hostům nepodařil snap. I třetí drive útoku domácím skončil touchdownem přes půlku hřiště, když tentokrát skoroval Šafanda. Ani do třetice se nepodařilo potvrdit. Do poločasu jsme pak již viděli jen dva interceptiony, první zachytil Patriot Vonásek a dlouhým returnem připravil domácímu útoku slibnou pozici pouhých 13 vteřin před poločasem. Té ale domácí nevyužili, když si interception připsala i obrana hostů. V druhém poločase dlouho dominovali obrany. Razítko na toto tvrzení dal vráceným interceptionem do touchdownu domácí Polívka. Potvrzení zachytil Horek a domýcá vedli již 25:0. Pak přišel snad první first down hostů po dlouhém runu quaterbecka. Následoval pas do endzony a i hosté se tak dostali na scoreboard. Bylo to však z jejich strany vše, když se jim ani nepodařilo touchdown potvrdit. Poslední touchdown jsme viděli v podání Václava Horka. Po úspěšněm potvrzení se tak skore zastavilo na stavu 32:6.

Na vedlejším hřišti k překvapení nedošlo a v bratrosesterskovražedném zápase porazili Příbram Bobcats svůj ženský tým 41:6.

Po předposledním turnaji je tak naše 19 stále ve hře o finálový turnaj ligy. Do semifinále postupují první dva týmy skupiny západ. O konečném pořadí se tak rozhodne příští neděli v Příbrami.